Морські свинки породи альпака: опис і тонкощі догляду

Морські свинки породи альпака: опис і тонкощі догляду - Ветеринар

Морська свинка породи альпака — це одна з дуже поширених тварин, що живуть вдома серед гризунів. Які особливості пухнастого звірка? Як правильно за ним доглядати і яких умов утримання потрібно дотримуватися?

Морські свинки породи альпака: опис і тонкощі догляду - Ветеринар

Про це детальніше читайте в нашій статті.

Загальна характеристика

Перед тим як купувати альпаку як домашню тварину, важливо ознайомитися з усіма характеристиками звірка.

Свою назву морська свинка альпака отримала завдяки довгій шерсті, яка за власною м’якістю і гладкістю нагадує шерсть парнокопитних альпака-лам. За власною біологічною природою ці гризуни не вважаються звичними. Альпака — це гібрид, власне виведений американськими вченими.

За власними габаритами морська свинка досягає по довжині не більше, ніж 20 сантиметрів, а важити може близько 1 кілограма. Однак ці показники більшою мірою зачіпають самців, а самки виду зазвичай менші та легші.

На спеціальну увагу заслуговує та сама шерсть морських свинок альпак.

Сама по собі вона вважається дуже пухнастою і насиченою, досягаючи по довжині 12 сантиметрів. Причому шерстю вкрите все тіло, включно з головою (тут у альпаки росте справжня чубчик).

Що стосується забарвлення тварини, то воно може бути дуже різноманітним (частіше різнобарвним, а не однотонним). Так, досить часто можна зустріти варіанти комбінування чорного і білого, рудого тощо.

Життєва тривалість альпаки змінюється в межах 5-8 років. Дуже часто вона перебуває на нижній межі цього діапазону, але якщо звір здоровий і за ним виконується належний догляд, то можливе і продовження життя на кілька додаткових років.

Як правильно доглядати?

Необхідно зазначити відразу, що морські свинки альпаки вимагають досить педантичного й особливого догляду. Власне завдяки цьому варто все ретельно зважити та піддати аналізу, перед тим як заводити такого пухнастого гризуна у себе вдома.

Зрозуміло, що спеціального догляду потребує основна характерна риса тварини — шерсть. Її потрібно постійно вичісувати і не можна в жодному разі допускати заплутування й утворення різних ковтунів.

Плюс до всього, саму альпаку необхідно постійно купати в теплій воді. Це необхідно робити дуже обережно.

Ще один основний фактор — це режим температур. для того, щоб свинка відчувала себе добре і могла спокійно виконувати власну життєдіяльність, потрібно підтримувати постійний режим температур. Так, термометровий стовпчик не повинен опускатися менше, ніж 20 градусів тепла за шкалою Цельсія і підніматися вище 24 градусів. Крім того, необхідно уникати протягів і різких температурних стрибків. У разі недотримання необхідних умов абсолютно можлива поява поганих наслідків у вигляді переохолодження або теплового удару у свинки.

Важливо пам’ятати, що пухнасті гризуни не люблять галасу й гамору, вони вважають за краще жити в спокійних і спокійних умовах.

Тому якщо ви живете на нижньому поверсі і ваші вікна виходять на автостраду або ваш будинок наповнений дітьми, то заводити подібну тварину не варто. Крім того, слід регулярно відпускати альпаку з клітки, щоб вона мала змогу гуляти та побігати великими площами. А справа вся в тому, що нерухомий життєвий спосіб гризуна буде причиною його ожиріння. Альпаки — це ті звірята, які дуже схильні до такого захворювання.

Морська свинка альпака — це тварина, яка здебільшого веде неактивний життєвий спосіб, тому велику увагу необхідно виділяти харчуванню. Як корм можна застосовувати спеціалізовані комплекси, які можна вибрати фактично в будь-якому зоологічному магазині. Зазвичай вони насичені всіма корисними вітамінами і мінералами, необхідними для правильного функціонування організму гризуна. Крім цього, в раціон пухнастого улюбленця можна вводити фрукти (зокрема — яблука і банани).

Виконувати годування можна кілька разів на день. Причому в той момент, коли ви кладете нову порцію їжі, миску потрібно очистити від залишків старої.

Також ретельно стежте за кількістю води в поїлці.

Недотримання правил і режиму харчування може призвести до появи різного роду хвороб. При перших проявах недуги потрібно звернутися до ветлікаря.

Клітка для альпаки

В принципі, альпаку необхідно тримати в клітці. Однак ця клітка має бути великою і просторою. Ідеальним розміром клітки вважаються розміри в 50 сантиметрів на 70 сантиметрів. Завдяки подібній площі, тварина зможе безперешкодно переміщатися власним житлом і відчувати певний простір.

Не рекомендується тримати в одній клітці кількох звірків, оскільки між ними можуть з’явитися агресивні бійки за розмежування території.

Дно клітки потрібно застелити сухою травою, яку варто постійно міняти.

У теплий період року — навесні та влітку — можна застосовувати свіжу траву, однак, заздалегідь її необхідно знезаразити (це можна зробити за допомогою гарячої води), щоб тварина не підхопила хвороб або не заразилася шкідниками.

Крім того, сама по собі клітка не повинна пустувати. Її необхідно наповнити різними додатковими компонентами і предметами для розваги, іграшками. Наприклад, можна поставити бігове колесо або будиночок.

Вибирайте клітку, яка зроблена з міцного матеріалу (найкраще віддавати перевагу металу або дереву). Таким чином, тварина не зможе зламати власне житло, і воно прослужить дуже тривалий період.

Розмноження

Здатність до розмноження в альпак виникає з другого місяця життя. Але для того щоб отримати життєздатне і здорове потомство, не слід схрещувати гризунів так рано. Більш чудовим варіантом буде схрещування не менше, ніж у 4 місяці.

Під час вагітності самки можуть бути дуже агресивними і кусатися, тому в цей час вони можуть кидатися на людину, у зв’язку з чим потрібно бути дуже акуратними (особливо дітям).

Термін вагітності у пухнастих улюбленців, які мешкають у домі, триває близько 2 місяців, а за 1 раз вони можуть народити 2 або 3 дитини (подібна кількість характерна для першої вагітності, у наступні рази кількість малюків може підвищуватися до 8).

Відгуки

Згідно з відгуками господарів альпак, ці тварини — чудовий варіант домашнього вихованця. Вони вважаються досить доброзичливими і швидко йдуть на контакт з людиною. Плюс до цього, вони досить розумні. Але необхідно враховувати і той момент, що свинки можуть шуміти вночі. Як ми вже вище писали, вони потребують гарного догляду, тому перед тим як заводити тварину, тверезо оцініть власні сили, адже в разі недотримання правил тваринка може сильно захворіти або зовсім померти.

Позначки:, , , , , , ,
close