11 типів парканів і як їх вибрати

Девід Больє — експерт з ландшафтного дизайну та фотограф рослин з 20-річним досвідом.

Опубліковано 30.01.23Трендові відео

Обираючи тип огорожі для свого подвір’я, ви повинні враховувати дизайн, конфіденційність, безпеку та вартість конструкції. Якщо вам потрібен паркан, який забезпечить максимальну приватність, то вам явно не підійде конструкція з отворами, через які люди можуть зазирнути, як у кованому паркані. Так само, якщо паркан потрібен для безпеки, ви можете відразу виключити конструкції, які є слабкими, короткими або такими, що легко піддаються масштабуванню, наприклад, паркан із штахетника.

Нижче ми розповімо про переваги та недоліки кожного типу огорожі, а також про фактори, які слід враховувати при виборі найкращого варіанту для вас і вашого подвір’я.

7 найкращих садових огорож 2023 року

Паркани з низьким рівнем безпеки: Рабиця

Найкраще для: Не потребує обслуговування і бюджетний Навіть якщо ви не дбаєте про приватність, позначення кордону або прикрашаєте свій двір декоративним парканом, ви цілком можете відчути необхідність захистити свою власність. Рабиця — один з найпопулярніших типів огорожі для виконання цієї функції, оскільки вона не потребує обслуговування і є економічно вигідною. Він буває різної висоти, тому, якщо ви турбуєтесь про безпеку, використовуйте паркан висотою не менше 6 футів. Така огорожа також може служити для утримання маленьких дітей або собак на території. Він досить довговічний, оскільки метал оцинкований. Незважаючи на всі свої переваги, огорожа з рабиці має і деякі недоліки. Оскільки він прозорий, його не можна використовувати в якості огорожі для приватного життя. Люди також часто намагаються замаскувати його з естетичних міркувань, оскільки це один з найменш привабливих типів парканів.

 • Не потребує обслуговування
 • Коштує дешевше, ніж багато інших огороджувальних матеріалів, які можуть бути використані з тією ж метою
 • Не може бути подвійною огорожею для приватного життя
 • Багато хто вважає його непривабливим

Паркани середньої надійності: Сталеві

Найкраще підходить для: Довговічність і середній рівень безпеки Сталеві паркани — це компроміс між дешевшими (рабиця) і дорожчими (ковані) металевими огорожами. Вони довговічніші і краще виглядають, ніж паркани з рабиці, але через свою конструкцію не забезпечують приватності.

 • Міцні
 • Кращий зовнішній вигляд, ніж у паркану з рабиці
 • Не пропонує приватних послуг

Високоякісні засоби безпеки: Коване залізо

Найкраще підходить для: Безпека Як і паркани з рабиці та сталі, ковані огорожі є металевими, не потребують догляду і можуть забезпечити безпеку. На цьому їхня схожість закінчується. З іншого боку, ковані огорожі є одним з найпривабливіших типів огорож і дуже міцні. Її часто прикрашають декоративними завершеннями, але проміжки між вертикалями занадто широкі, щоб контролювати велику кількість собак. Серед інших мінусів — висока вартість, відсутність подвійного паркану для приватності та можливість іржавіння в деяких кліматичних зонах. Однак, коли огорожа має бути елегантною, коване залізо важко перевершити. Це особливо доречний матеріал, якщо ви прагнете до формального ландшафтного дизайну.

 • Добре підходить для безпеки
 • Невибагливий в обслуговуванні
 • Елегантний вигляд
 • Дорогий
 • Немає приватності
 • Схильний до іржі в деяких кліматичних умовах

Стандартні дерев’яні огорожі для приватного життя

Найкраще підходить для: Конфіденційність Найякісніші дерев’яні огорожі для приватного життя подвоюють безпеку. Але якщо приватність — це ваша головна турбота, ви не обмежуєтесь парканами з жорстким ландшафтом. Жива огорожа з рослин може слугувати «живою огорожею для приватного життя». Якщо ви дбаєте про ландшафтний дизайн, який не потребує особливого догляду, догляд за рослинами, як правило, займає більше часу, ніж догляд за парканом з живими огорожами. Якщо ви все ж таки вирішили встановити паркан із складним ландшафтом, у вас все одно є вибір між різними типами (які потребують різного рівня догляду). Дерев’яний паркан потрібно фарбувати, особливо якщо він зроблений з нестійкої до гниття деревини (наприклад, сосни). Вініловий паркан, навпаки, не потребує особливого догляду, але якщо ви готові докласти зусиль для догляду за дерев’яною огорожею, ваше рішення може бути пов’язане з естетикою. Деяким людям просто більше подобається зовнішній вигляд дерева, ніж вінілу. Дерев’яні огорожі для приватного життя можуть бути дуже простими або дуже вишуканими.

 • Естетично привабливі
 • Чудово підходить для приватності та безпеки
 • Повинні бути пофарбовані

.

Витіюваті дерев’яні огорожі для приватного життя

Найкраще для: Для любителів дизайну Існує безліч різних способів покращити зовнішній вигляд стандартного дерев’яного паркану. Наприклад, вибір деревини може змінити вигляд і стиль вашого паркану. Кедр — це вишуканий вибір з відповідною ціною. Якщо гроші не є проблемою, ви можете вибрати більш дорогі породи дерева, наприклад, тик. Вам не обов’язково використовувати стандартну вертикальну обшивку. Орієнтація панелей також може бути горизонтальною або діагональною. Але вертикальна орієнтація є найдешевшою; довші дошки, необхідні для інших стилів, коштують дорожче. Для завершення образу дерев’яну огорожу можна прикрасити решіткою або фінішними елементами. Ви можете додатково прикрасити його підвісними горщиками, віконними ящиками та іншими предметами, якщо ви не проти прикріпити необхідні кронштейни.

 • Естетично привабливі
 • Налаштовується під ваш стиль дизайну
 • Може бути дорогим в залежності від породи дерева

Напівприватні паркани

Найкраще для: Напівприватність Паркани для приватного життя призначені для повного захисту від сторонніх очей за допомогою суцільних панелей. Деяким людям хочеться трохи усамітнитися, зберігаючи при цьому більш вільне, повітряне відчуття, тому огорожа для приватного життя з проміжками між вертикальними панелями є ідеальним компромісним рішенням.

 • Більш повітряне відчуття
 • Не такий дорогий, як вишукані дерев’яні паркани
 • Не ідеальний варіант для безпеки або повної приватності

Вінілові паркани

Найкраще підходить для: Приватність і безпека Два матеріали, які найчастіше використовуються для огорожі, — це дерево і вініл. Вибір дерева чи вінілу для огорожі, що захищає приватне життя, залежить від ваших особистих смаків та бюджету. За іронією долі, хоча деякі люди вважають, що вініл «виглядає дешево» в порівнянні з класичним дерев’яним парканом, саме вініл зазвичай коштує дорожче.

 • Не розколюється і не гниє
 • Не схильний до пошкодження комахами
 • Може бути прикрашений фінішними елементами для покращення зовнішнього вигляду
 • Потрібно чистити, щоб запобігти появі плям від водоростей, цвілі та грибка
 • Може бути дорогим

Решітчаста огорожа для саду

Найкраще для: Садівники Хоча поки що ми розглянули лише огорожі для безпеки та приватності, є й інші цілі, для яких може слугувати огорожа (наприклад, позначення кордону або опора для рослин). Оскільки ці цілі є менш важливими за своєю природою, естетика повинна бути більш важливим фактором при виборі паркану. Решітчаста огорожа — чудовий варіант для садівників, які хочуть встановити на своєму подвір’ї шпалеру, що виконує роль маркера власності.

 • Подвоюється як решітка для виноградної лози
 • Може бути дерев’яною або вініловою
 • Не підходить для приватного життя

.

Металеві панелі

Найкраще для: Сучасний дизайн Деякі паркани призначені лише для позначення кордону, тому ваш вибір не обмежений міркуваннями, необхідними для захисту приватного життя або безпеки. Натомість, ви можете купувати, спираючись на власні естетичні смаки. Паркан, що складається з горизонтальних металевих панелей, натягнутих між цегляними стовпчиками, є одним із прикладів декоративного паркану і пропонує проміжний рівень приватності. Це чудовий вибір для елегантного, сучасного дизайну, але він знаходиться у верхній частині цінової шкали.

 • Середній рівень конфіденційності
 • Елегантний, сучасний дизайн

Класичні паркани

Найкраще підходить для Традиційний дизайн Класичний дерев’яний штахетник — кращий вибір, ніж металеві панелі, для позначення кордону для домовласників, які мають невеликий бюджет на ландшафтний дизайн. З точки зору дизайну, на відміну від паркану з металевих панелей, штахетник викликає відчуття традиційного котеджного саду. Дійсно, штахетник найкраще виглядає, коли перед ним або за ним (або і там, і там) вирощують рослини. Рослини не тільки пом’якшують вигляд паркану, але й слугують гарним фоном для рослин.

 • Економічно вигідний
 • Класичний вигляд
 • Мало приватності
 • Відсутність безпеки

Паркани з вінілового штахетника

Найкраще підходить для Естетика, що не потребує догляду

Як і при виборі огорожі для приватного життя, при виборі паркану у вас є вибір між деревом і вінілом. Якщо вам потрібен штахетник виключно через естетичні якості, які він додає двору, то, швидше за все, ви віддасте перевагу дереву, а не вінілу. В іншому випадку рішення знову зведеться до головного «за» вінілу (невибагливість у догляді) проти його головного «проти» (вартість).

 • Класичний вигляд
 • Невибагливий в обслуговуванні
 • Може бути дорогим

Вибір паркану

При виборі типу огорожі найважливішими факторами, які слід враховувати, є конфіденційність, безпека, вартість та естетичність. Після того, як ви визначите свій бюджет, а також рівень приватності та безпеки, який вам потрібен, все інше стане на свої місця.

Якщо приватність є вашим головним завданням, шукайте паркани висотою шість футів або вище без щілин між панелями, як у дерев’яних парканах. Якщо вас більше турбує естетика, решітчаста огорожа — прекрасний спосіб інтегрувати ваш сад в дизайн, але вона не пропонує багато з точки зору приватності або безпеки.

Який тип огорожі найкраще підходить для заднього двору?

Враховуючи, що середньостатистичний домовласник хоче мати огорожу насамперед для приватності/безпеки, відповіддю для більшості людей буде суцільний (без щілин) паркан, висотою не менше 6 футів, з вертикальними панелями. Такі паркани можуть слугувати вольєрами для дітей та домашніх тварин. Соснові паркани потребують певного догляду, але вони дешеві і привабливі.

Який тип паркану найдешевший?

Дерево, як правило, дешевше, ніж вініл або метал. З дерев’яних парканів сосна дешевша, ніж стійкі до гниття породи дерева, такі як кедр.

Позначки:, , , , ,
close