Як відучити собаку мітити

Домашні вихованці схильні до того, щоб цілити власні територіальні кордони. Це пов’язують не зі злістю або ревнощами. Головна причина такої поведінки собак, а зокрема псів – інстинкти.

Мітка своєю сечею території або ж меблевих предметів в будинку, природний стан для статевозрілого кобеля, але не доставляє чарівних моментів власникам собаки. Тому необхідно пам’ятати, як відучити собаку цілити, не застосовуючи при цьому травмуючі методи.

Чому собаки мітять

Будучи предками диких звірів, собаки схильні на підсвідомому інтуїтивному рівні цілити територіальні межі. Через здатність цілити територію, залишаючи запах виділень на поверхні, собака доводить власне переважання.

Залишають мітки не тільки дворові собаки, а й домашні, застосовуючи для цього стіни, меблі та інші інтер’єрні атрибути. Це пов’язано з тим, що вихованець себе почуває повноправним домовласником, захищаючи територіальні кордони від допустимих небажаних людей.

Під час прогулянок, пес намагається поставити мітки на якомога більшій кількості предметів. Дуже часто тварина» перемечает » вже позначене іншим собакою місце. Таким чином, вихованець дає інформацію власним суперникам про власну присутність, претендуючи на територію. Головними причинами, чому собака цілить територію, вважаються:

 • Інформування родичів про власну присутність і доведення, що територія вважається їх власністю.
 • Переїзд на інше місце проживання. В даних випадках тварина починає цілити територію з подвійною силою в бажанні наблизити будинок старої споруди.
 • Вираз радості при зустрічі з господарем після довгої розлуки (володар може «втратити» цінний запах або ж принести інший, змусивши тварина нервувати).
 • Відчуття самотності. Вихованець, довго відчуває самотність, тугу чи смуток, може робити спроби або цілити територію мимоволі, піддаючись інстинктам.
 • Страх. Собака може неконтрольовано спустошувати сечовий міхур, відчуваючи серйозний стрес або ж страх.
 • Недостатній моціон. Невід’ємна частина правильного догляду за собакою полягає не тільки в збалансованому харчуванні, але також і в своєчасному вигулі, що задовольняє всі потреби тварин. Деяким вихованцям потрібно більше часу для того щоб спорожнити кишечник або сечовий міхур.
 • Сильна образа на власного господаря і помста. Господарі собак, часто лають власну тварину або б’ють його, можуть стикнутися з проблемою образи. Собака, відчуваючи погані емоції, може зробити капость, на зло власному кривдникові.
 • Ревнощі. Дуже часто основою розладів поведінки у домашніх собак, стає поява в будинку нового члена сім’ї. Не має значення, буде це маленька дитина, родич або кішка. Недолік уваги собаці, буде відображатися на її поведінці.

Крім того, основою виникнення подібного явища як позначка території за допомогою сечі, виникає у псів і сук під час настання статевої охоти. Мітять територію не тільки самці, а й самки, піддаючись дії гормонів. Завдяки міткам, родичі можуть отримати цінну «інформацію» з запаху, а конкретно, стать собаки, індивідуальні характеристики, статус готовності до продовження роду.

Фахівці відзначають деякі особливості поведінкових змін у собак, схильних цілити територію. Помічено, що самки дуже рідко мітять територію, ніж пси. Самці, які зазнали процедури кастрації, тим більше в молодому віці, майже не мітять територію, чого не скажеш про їх некастрованих побратимів.

Собаки, які відчувають власне переважання, мітять територію частіше, тим більше тоді, коли псів міститься кілька. Цілити територію частіше починають собаки, які відчувають постійну тривожність.

Якщо володар виявив, що його виріс вихованець стала активно цілити територію, застосовуючи для цього інтер’єрні атрибути, потрібно заздалегідь піддати аналізу наявність допустимих проблем у здоров’ї. Тим більше, якщо пес або сука не робили цього будинку раніше. Постійні позиви до сечовипускання – привід негайно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки до майстра професіонала. У більшості випадків, основою постійного сечовипускання стає прийом лікарських засобів.

Часто писающаяся собака (не щеня), може відчувати емоційну пригніченість. Писатися можуть собаки, регулярно відчувають розлуку з власним господарем. Такі тварини довго не можуть залишатися одні. Якщо не вжити заходів, у вихованця розвивається справжня фобія, що переростає в нервозність, яку в наслідок, досить не просто видалити.

Як відучити собаку цілити

для того щоб відучити собаку цілити в будинку або в квартирі, потрібно піддати аналізу загальний стан собаки. Володар тварини повинен показати власну перевагу і лідерські якості. Сім’я для собаки, свого роду» зграя», з власним законами і домінуючими особинами. Дуже часто мітять в будинку собаки, які відчувають себе повноправними домінантами в «зграї».

Карати собаку за вчинок вихованця можна лише в тому випадку, коли він застуканий на місці скоєння злочину. Тварина, що зробила власну «мокру» справу, що відійшла від калюжі, забуває про власний проступок. Коли володар починає його лаяти, вихованець щиро не розуміє власної провини.

Не можна кричати на собаку або наприклад застосовувати фізичні способи впливу. Після подібного впливу, собака може стати агресивною або ж отримати серйозну психологічну травму.

Досвідчені собаківники рекомендують ізолювати тварина на певний період часу у вольєрі. Поміщати собаку в вольєр рекомендується відразу, як тільки була виявлена калюжа. Подібний варіант покарання діє на маленьких цуценят і на дорослих собак.

Допомогти в отучении цілити територію може і звичайний спосіб за допомогою води. У тварину можна пустити водяний струмінь з водяного пістолета в момент скоєння «брудного» справи. Далі тварина карають шляхом ігнорування протягом конкретного часу (1-2 години).

Позначене собакою місце варто обробити спеціальним складом, який дозволяє видалити своєрідний запах. Якщо після таких дій, собака продовжує залишати власні мітки на інтер’єрних предметах в будинку, рекомендується звернутися за допомогою до фахівців з виховання та дресирування собак – кінологів.

Експерти радять звернути власну увагу на поведінку власного вихованця. Якщо тварина цілити територіальні межі під час вигулу на вулиці, немає необхідності лімітувати його дії. Прекрасним виходом з цієї ситуації буде навчання тварини вільно відчувати себе поруч з господарем.

Під час прогулянок доводиться задіяти поводок, як обмежувач. Коли вихованець буде робити спроби цілити територію, володар повинен відтягувати улюбленця. Важливо ретельно стежити за власним улюбленцем, розуміючи, коли він повинен підняти лапу, заздалегідь принюхуючись.

Деякі собаки роблять спроби цілити незнайомі для них території – нові приміщення, Виставкові центри, холи ветеринарних лікарень. Тварина, схильне цілити територію де попало, має в будь-який момент бути на повідку. Це дасть можливість про всяк випадок відтягнути вихованця і нагадати про правильну поведінку. Перебуваючи в гостях, можна взяти з собою улюблену іграшку собаки, відволікаючи її від винюхування нових кутів.

для того щоб не допустити появу поведінки у тварини, схильного цілити територію, потрібно вжити своєчасних заходів профілактики. Вони зобов’язані бути спрямовані на регуляцію сечовиділення. Ветеринарні експерти радять слідувати конкретним рекомендаціям, що дає можливість не допустити мітки по квартирі. Головними правилами вважаються:

 • Хвала. Тварина, яке хвалять за хорошу поведінку і не заохочують погане, чітко розуміє власні межі. Якщо володар лясне в долоні або окрикне вихованця в момент, коли має статися сечовипускання в неправильному місці, а тварина припинить робити «мокре» справу, слід похвалити собаку.
 • Утримування кобеля в період статевої полювання далеко від самок і навпаки. Запобігання соціальних факторів, дає можливість уникнути стимуляції інстинкту цілити територію.
 • Застосовувати спреї, що відбивають запахи міток. Якщо це не зробити, тварина продовжить цілити кути, в бажанні залишити або посилити запах.
 • Нові домашні предмети, особливо свої речі, потрібно ховати від собаки. Тварина підсвідомо захоче залишити на них власний запах, застосовуючи один з найдоступніших спосіб.
 • Застосування вольєрів на момент відсутності власника в будинку. Спеціалізовані клітини, оснащені для тварини на період, коли господаря немає в будинку, дадуть можливість не тільки захистити меблі від міток, а й попередять спроби собаки погризти інтер’єрні атрибути при відчутті нудьги.

Необхідно розуміти, що процес отучения цілити територію дуже тривалий і нечасто виходить з першого разу. Вихованець підвладний інстинктам.

Перевчити легше маленького цуценя з самого молодого віку, важче ж буде з дорослою собакою, що має вже усталені поняття, як себе вести. Місця, де тварина залишає мітки, потрібно дуже ретельно відмивати за допомогою штучних засобів або наприклад застосовувати спеціалізовані спреї, що відлякують тварина від конкретного місця. Не рекомендують використовувати речовини на основі аміаку, так як цей запах навпаки, привертає увагу тварини.

В процесі отучения тваринного цілити територію, а зокрема, меблі і предмети побуту в будинку, важливо показати, що Володар вважається домінантою в «зграї». Не можна кричати на тварину або використовувати фізичну силу. Це провокує серйозну психологічну травму.

Якщо собака мітить територію безконтрольно, спостерігаються постійні позиви до сечовипускання навіть після великих прогулянок на вулиці, потрібно приділяти увагу її здоров’ю і звернеться за допомогою до ветеринарної клініки.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close