Як поміряти температуру коту

Вагомий ознака загального стану організму тварини-температура тіла.

У кішок показники температури тіла більше, ніж у людини. У зв’язку з цим, певні власники починають переживати з приводу великої температури тіла у тварини.

З метою не допустити стрес у кішки, пов’язаний з відвідуванням ветеринарної клініки, потрібно вміти поміряти температуру тіла в побутових умовах.

Для чого міряти температуру кішкам

Ветеринарні майстри вважають, що отримати точні температурні показники тіла тварини, можливо лише при ректальному способі термометрії.

Поміряти температуру тіла без застосування термометра можна, але показники будуть далекі від реальної картини.

Багато хвороб, що провокують процес запалення в організмі, відрізняються збільшенням температури тіла.

Міряти температуру тіла кішці слід виключно в разі, якщо у тварини відзначаються ознаки порушення в стані здоров’я. В основному, це:

  • ознаки зневоднення;
  • сильна слабкість;;;.

Хвора тварина, якій потрібно провести ректальну термометрію, млява, а мочки вушних раковин гарячі на дотик. Додатковими симптомами виступають прискорене серцебиття або порушення дихання.

Здатність поміряти температуру тіла у кішки, дасть можливість господареві відстежувати будь-які зміни в стані улюбленця. Термометрію доведеться проводити кішкам, які перенесли своєчасне втручання. Перший час після виходу з наркозу, показники температури тіла тварини будуть занижені і потім приходять в норму.

Якщо температура тіла збільшується, це говорить про розвиток процесу запалення. Слід негайно звернутися за допомогою до ветеринара. Також проведення термометрії потрібно для вікових кішок (старше 10 років) і маленьких кошенят.

Як правильно поміряти температуру коту

Найбільш точні показники можна отримати при ректальної термометрії. Для цього можуть застосовуватися електронні та ртутні прилади. Прекрасним виходом з цієї ситуації для власника кішки буде покупка спеціального ректального термометра (електронний прилад). Ртутний прилад не фахівці радять для застосування в побутових умовах.

Для отримання точних результатів потрібно почекати не менше 5 хвилин і кішка весь цей період повинна покірно лежати.

Проводити обміри температури тіла у кішки можна не тільки ректально але також і в вушному каналі. Обміри показників в порожнині рота або в пахвових западинах, як у людини, не дають вірних результатів. Для максимально швидкого і хорошого проведення вимірювань, потрібно дотримуватися таких правил:

  • проводити завмер показників температури тіла у тварини, що знаходиться в спокійному стані, найкраще після сну;
  • датчик щоб провести вимірювання повинен бути продезінфікований перед застосуванням (в іншому випадку небезпеки інфікування дуже великі);
  • молити про допомогу членів сім’ї, якщо тварина відрізняється агресивним характером.

Далі необхідно взяти тварину і згорнути його в щільне ковдру. Потрібно зафіксувати кінцівки, залишивши не загорнутими тільки тильну частину і голову. Перед введенням в анальний отвір термометра, наконечник приладу слід промазати вазеліном.

Важливо пам’ятати, що вводити наконечник термометра не слід занадто глибоко. Злегка нахиливши термометр до моменту зіткнення зі стінкою прямої кишки, необхідно дочекатися звукового сигналу приладу і акуратно витягти термометр. По завершенні процедури важливо витерти наконечник приладу спиртом, таким чином продезинфікувавши його.

Вимірювання температури тіла тварини за допомогою електронного термометра дасть можливість отримати максимально правильні дані, при цьому поміряти температуру тіла тварині можна і без використання термометра. Але отримані результати не завжди дають перевірену інформацію про стан здоров’я улюбленця.

Індикатор здоров’я фактично у всіх домашніх улюбленців-мочка носа. Гарячий і сухий ніс може говорити про підвищення температури тіла. Необхідно розуміти, що в нормі, теплий і сухий ніс у кішок після сну, активних ігор або їжі. Якщо у вихованця інших симптомів, крім теплого і сухого носа, не відзначається, значить вихованець здоровий.

Потрібно пам’ятати, що нормальна температура тіла дорослої кішки може коливатися в межах від 37.7 до 39.1.

Для кошенят від 10 днів до одного місяця, нормальними вважаються температурні показники від 36.5 до 37.5 градусів. Новонароджені кошенята до 10 днів мають температурні показники тіла від 35.1 до 36.1 градуса. У зв’язку з цим, важливо, щоб в» гнізді » було затишно і тепло. В іншому випадку, новонароджені кошенята швидко замерзають і можуть навіть померти.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close