Як кішці схуднути

Надмірна вага погано проявляється як на людське здоров’я, так і на здоров’я вихованців проживають в будинку.

В результаті багатьох досліджень довели, що ймовірність у кішок захворіти на цукровий діабет збільшується в 4 рази якщо є наявність ожиріння.

Також у вихованців з ожирінням підвищуються небезпеки розвитку захворювань шкіри, проблем з печінкою і нирками. Страждає і серцево-судинна система.

Завдання власника-правильно організувати раціон харчування і моціон улюбленця, щоб допомогти уникнути значних порушень в подальшому.

Небезпека ожиріння для кішок

Не звертаючи уваги на те, що вгодовані кішки викликають масу захоплених і зворушливих вигуків з боку оточуючих, для здоров’я самої тварини ожиріння надзвичайно небезпечно.

Серед найбільш небезпечних наслідків ожиріння фахівці виділяють:

 • Цукровий діабет. Хронічна ендокринна патологія, що з’являється у кішок з великою вагою в 3-4 рази частіше, ніж у тварин з нормальною масою тіла. Основою розвитку цукрового діабету на тлі ожиріння стає збільшення рівня цукру в кров’яному руслі за рахунок збільшення секреції гормону – інсуліну. Довгий ожиріння в результаті призводить до того, що клітинні структури підшлункової залози, що виробляють інсулін, припиняють нормально працювати.
 • Патології гепатобіліарної системи . На тлі ожиріння у кішок відбуваються зміни метаболічних процесів. Це призведе до розвитку жирової дистрофії печінки, що відрізняється накопиченням ліпідів гепатоцитами. Ліпідоз може викликати небезпечні ускладнення, що закінчуються загибеллю тварини при відсутності раннього лікування.
 • Порушення в роботі кістково-м’язового апарату . Кульгавість і остеоартрит у кішок з великою вагою – часте явище. Складність полягає в тому, що надмірна вага створює додаткове навантаження на суглоби і зв’язки. При стрибках з висоти, навіть невеликий, відбувається мікротравма. В подальшому, якщо не підкоригувати раціон улюбленця, можна зустрінуться з серйозним захворюванням – остеоартритом, що виникають на тлі руйнування суглобового хряща.
 • Проблеми з покривом шкіри . Відсоток появи патологічних змін на шкірі у кішок з ожирінням в два рази більше, ніж у вихованців з нормальною вагою. При зайвій масі тіла кішки частіше страждають від дерматитів, спостерігаються множинні комедони і лущиться шкіра. Повний кіт не може повністю за собою доглядати, вилизуючи шерсть, що призводить до погіршення його стану.
 • Збільшення анестезіологічних і хірургічних ризиків . Основна частина анестетиків, що вводяться тварині з ожирінням, активно поглинаються жировим шаром, тому для того щоб вийти з наркозу повному коту потрібно більше часу. Крім цього при розвитку ліпідозу, постійного супутника ожиріння у тварини, клітини печінки не здатні повністю розщеплювати анестетики та інші ліки. Жирові тканини також ускладнюють проведення своєчасного втручання з технічної точки зору.
 • Збільшення тиску артерій. Артеріальна гіпертензія у домашніх кішок розвивається при надмірній масі тіла істотно частіше, так як серцевий м’яз працює в дуже високому режимі. Для перекачування крові по всьому організму міокарду доводиться докладати зусиль.
 • Невисока життєву тривалість. У кішок з ожирінням зменшується життєва зручність і загальна тривалість. Це пов’язують з ризиками розвитку значних змін в організмі, наприклад як сечокам’яна хвороба, зменшення імунітету.

Як кішці скинути вагу

Якщо кішка в результаті порушення харчування стала дуже швидко набирати вагу, господареві слід вжити заходів, щоб виправити ситуацію.

Є кілька важливих пунктів, дотримуючись яких можна допомогти улюбленцю:

 • Налагодити хороше харчування . Основа-правильний раціон. Доводиться стежити, щоб кількість клітковини, білків, жирів і вуглеводів було в оптимальній кількості. Контроль маси тіла потрібен не тільки кішкам, які беруть участь у виставках і в розведенні, а й простим вихованцям. Для того, щоб добитися хорошого результату, рекомендується звернутися за допомогою до ветлікаря, який допоможе вибрати адекватний раціон.
 • Кількість їжі. Більшість власників думають, що кількість сухого норма, розписане для тварини, дуже мало і тварина не наїдається. Експерти радять стежити за нормою годування, чітко виконуючи стандарти.
 • Зменшення числа солодощів в раціоні. Частування для кішок повинні бути якісними, проте навіть в даному випадку допускати перегодовування не рекомендується. В основному, ласощі істотно калорийней основної їжі, тому не можна перевищувати норму вище 10% від всієї добової калорійності.
 • Організація фіз. активності. Допомогти кішці зменшити вагу можна, організувавши рухливість. Наприклад, миску з кормом і лежанку, ставити в різних місцях будинку. Також можна піти на хитрість, набуваючи спеціалізовані годівниці-головоломки. Тварині потрібно докласти зусиль, щоб дістатися до корму.

Для збільшення фізнагрузкі можна застосувати різні і гри для кішок .

Корисними для активізації можуть бути різні піднесення, полки і спеціалізовані іграшки для кішки. Чим більше рухів буде виконувати улюбленець, тим корисніше для його здоров’я. Важливе ставлення до здоров’я кішки не менш важливо, ніж любов і ласка з боку власника.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close