Як дізнатися породу собак за зовнішнім виглядом цуценя характером як визначити породиста чи ні

Як дізнатися породу собак за зовнішнім виглядом цуценя характером як визначити породиста чи ні - Ветеринар

У природі налічується близько 400 порід собак, тому неважко помилитися у визначенні чистокровності тварини. Це під силу досвідченому ветеринару, який також вакцинує і пролікує пса, якщо це знадобиться.

Для чого визначати породу

Визначення приналежності цуценя або дорослого собаки до тієї або іншої породи може знадобиться в декількох випадках:

 1. Пес знайдений на вулиці і має відмінні риси породистої особини. Часто буває таке, що безвідповідальні заводчики викидають тварин на вулицю. Якщо собака залишилася без нагляду господаря, то її можна відвести до кінолога або ветеринара, який пояснить, породиста вона чи ні.
 2. Тварина придбана поза розплідником, з рук минулого господаря. Тут необхідно бути особливо уважними, тому що багато заводчики продають під виглядом чистокровних собак напівкровок або метисів.
 3. Шукаються родичі купленого або знайденої тварини з метою більш уважного вивчення його харчування, змісту і дресирування.

Як дізнатися породу собак за зовнішнім виглядом цуценя характером як визначити породиста чи ні - Ветеринар

З якого віку можна визначити породу цуценя

Часто цуценята відрізняються від своїх батьків, тому повністю спиратися на прояви ознак породи в установленому віці не варто. На чистокровність може вказувати шерсть тварини, проте вона змінюється на першому році життя, тому даний показник не особливо достовірний.

Способи визначення

Собаківники вказують на те, що точно зрозуміти породу певної тварини вийде за кількома показниками. Необхідно вивчити їх детальніше.

За своїм виглядом

Щоб дізнатися породу собаки, дивлячись на її зовнішність, доведеться виконати деякі дії: поміряти її зростання, зважити, вивчити будову черепа, корпусу, розглянути вуха, хвіст і шерсть. Після перерахованих процедур рекомендується порівняти дані які отримані зі стандартами порід і зрозуміти, до якої з них відноситься вихованець.

Окраска

Забарвлення шерсті може бути різним, часто власне він дає можливість визначити породу собаки по цуценяті, а ще дізнатися, чистокровна тварина чи ні. Можна стикнутися і зі змішуванням різних кольорів, що утворюють певний малюнок:

 1. Підпалий-складається з 2-ух квітів з декількома відтінками. В даному випадку в шерсті домінує чорний з яскравими (частіше рудими) підпалинами. У ротвейлера або добермана на власні очі видно чіткий малюнок, який знаходиться в певних місцях.
 2. Тигровий-це яскраві смуги темного відтінку на світлій шерсті. Такі цятки як правило перебувати як не у всіх частинах тіла тварини, так і по всьому корпусу, як у бульдога.
 3. Чепрачний-це комбінування чорного і рудого, коричневого і рудого або сірого і чорного кольорів. Найчастіше темний колір домінує в області спини, розходиться на вуха, стегна, хвіст, плечі і лоб собаки. Властивий забарвлення для німецьких вівчарок.
 4. Плямистий-складається зі світлого фону, за яким розкинуті кольорові плями. Зустрічається у далматинця.
 5. Вовчий-шерсть нерівномірного відтінку: темна в глибині і світліша на поверхні, як у сибірських хаскі.
 6. Крапчастий-схожий з мармуровим кольором. Тільки одна відмінність-плями невеликі, одного розміру. Таке забарвлення зустрічається у англійських сеттерів.
 7. Рябий-відрізняється наявністю світлих і більш темних плям по обох боках тварини, на голові, шиї або грудей. Властивий для англо-російської гончака.

Форма собаки

Особливість будови кістяка також вказує на конкретну породу у вихованця. Тут до уваги необхідно брати довжину морди, форму лап і вух.

Основні типи кістяка такі:

 1. Вузький-у собаки вузькі грудина і тазова область. Вимальовується довгими лапами і мордою, об’ємної грудною кліткою. Сюди віднести можна хорт, гончу.
 2. Середній-широка грудина і вузький таз. Зустрічається у більшості вихованців, тому визначати породу собаки по цуценяті тут доведеться з урахуванням і інших її параметрів. Часто ця структура тіла зустрічається у німецьких вівчарок.
 3. Широкий-тварини з широкими грудьми, потужної тазової областю. Лапи великі, череп і щелепи потужні. До цього ж типу кістяка відносяться лабрадор, мастиф, алабай або ротвейлер.
 4. Укорочений-передні ноги довші задніх, короткий ніс і квадратна грудина. Припустимо, у шпіца або пекінеса.

Дивимося на вуха і хвіст

Вуха у собак розрізняються залежно від породи. Вони можуть бути висячими, напівстоячими, повністю стоячими або купірованими.

Хвіст у тварин буває прямим, закрученим, завивається, купірувати. Також, він відрізняється по вовняному покриву: Лисий або пухнастий.

Форма черепа

Породисті собаки мають три типи черепа:

 1. Brachycephalic-череп дрібних і середніх псів, що виділяється широким типом морди: у мопса, боксера, пекінеса і бульдога.
 2. Меsaticephalic-широкі голова і морда. Так само як більше половини всіх наявних в світі собак. Наприклад, вівчарки, лабрадори, тер’єри і ротвейлери.
 3. Dolichocephalic-вузька морда і голова: у Хорта, добермана.

Вага і розмір собаки

Щоб дізнатися породу цуценя, варто спочатку дізнатися його габарити і визначити точну вагу. Виходячи з отриманих параметрів, вивчити наступні групи тварин:

 1. Дуже дрібна порода: вага не більше 6 кілограм, а висота близько 30 сантиметрів. Це йорки, чихуахуа, той тер’єр, Пекінес.
 2. Невелика: вага до 10 кілограм, а зріст — 40 сантиметрів. Це шпіц, бульдог, кокер-спанієль.
 3. Середня: вага до 20 кілограм, зріст до 57 сантиметрів. Це хаскі, бультер’єр, шарпей.
 4. Велика: вага до 40 кілограм, висота в холці до 65 сантиметрів. Це вівчарка, боксер, ротвейлер, хорт і Коллі.
 5. Досить велика порода: вага більше 50 кілограм, зростання вище 60 сантиметрів. Це сенбернар, кавказька вівчарка, дог, мастиф, Столична Сторожова.

По фото

У мережі є сайти, що розпізнають тварин по фото. Це дуже зручно, адже дуже просто викласти зображення вихованця в вказане вікно, і система допоможе визначити породу цуценя за своїм виглядом.

Як дізнатися породу собак за зовнішнім виглядом цуценя характером як визначити породиста чи ні - Ветеринар

За ДНК

Сучасні ветеринарні лікарні можуть провести спеціалізовану перевірку, завдяки якій володар зможе зрозуміти, чистокровне у нього тварина чи ні.

Увага! Аналіз ДНК коштує дорого, а база генетичних даних поки заповнена не вся.

Беремо до уваги характер

Собаки допомагають людині полювати, захищати власний простір і рятують при надзвичайних ситуаціях. Коригуванню піддається як вид тварини, так і характер, інстинкти або поведінкові особливості.

Необхідно не забувати і про робочі якості різних порід. Німецька вівчарка, наприклад, відноситься до пастушим собакам. Привчена стежити за вівцями або коровами, тому проявляє ці задатки і в сімейному колі. Мисливські ж породи відрізняються тонким нюхом, а ось службові та охоронні якості в них розвинені погано.

Позначки:, , , , , , , , , , , , ,
close