Способи виготовлення клітки для птахів своїми руками

Способи виготовлення клітки для птахів своїми руками - Ветеринар

Декоративні птахи, які живуть удома, потребують клітки. Неправильно вважати, що вона стане своєрідною “в’язницею” для пернатих. По закінченню певного часу вони звикають до власного будиночка і обживаються в ньому.

Способи виготовлення клітки для птахів своїми руками - Ветеринар

Чудовий варіант — зробити клітку для птахів власними руками. Для цього потрібно купити всі потрібні для цього матеріали та інструменти.

Тонкощі виготовлення

Вибір габаритів клітки для співочих пташок сильно залежить від їхніх розмірів. Для маленьких пернатих підійде маленька конструкція, виконана з металу або пластику. Форму найкраще вибрати прямокутну. Жердинки в подібній клітці розміщуються на різній висоті, що допоможе її жителю дуже легко переміщатися зверху вниз. Поїлку і ємність із зерном у цьому разі встановлюють на підлогу “житла”. Піддон краще виконати висувним, щоб простіше було доглядати за чистотою клітки.

Великою популярністю користуються конструкції у формі кола. Великі застарілі клітки виглядають досить ефектно. Аналогічний будиночок для пернатих можна обладнати гойдалками, жердинками та іншими яскравими предметами.

А ще таку клітку можна буде повісити або зручно розмістити на твердій поверхні.

Для великих птахів потрібно спорудити клітку-вольєр. У багатьох випадках конструкцію виконують з металу. Ця модель передбачає наявність декількох ярусів і великих дверцят. На стельову поверхню вольєра закріплюють різні пристрої (наприклад, жердинки, кільця тощо).

Інструменти та матеріали

На ринку представлений великий асортимент товарів, потрібних для виробництва клітки власними руками. Експерти рекомендують застосовувати натуральні — екологічно безпечні — матеріали . Вони не викликають алергії і благотворно впливають на здоров’я голосистого вихованця. До подібних відносять дріт зі сталі з покриттям з нержавіючої сталі, прути з дуба, липи і кедра, а ще лозу, бамбук.

Пофарбувати готові вироби можна водоемульсійними фарбами на основі поліакрилату на основі води.

Що стосується матеріалів, то для початку необхідно придбати:

 • сітку з металу;
 • елементи кріплення;
 • куточки для каркаса;
 • дошки з дерева.

З інструментів можуть знадобитися:

Детальні інструкції

Одним із найпримітивніших і найпоширеніших варіантів саморобної клітки вважається конструкція великого розміру з дерева. Процес її виготовлення полягає в таких діях.

 1. Беруть лист Дсп або фанери, з якого акуратно ріжуть піддон і високі борти для нього. Збирають конструкцію.
 2. З рейок із дерева роблять 3 рамки, а потім у рейках свердлять маленькі отвори для дроту з кроком, що залежить від розміру пташки (щоб не змогла вибратися).
 3. Дріт пропускають в отвори по всій території.
 4. Виходить конструкція прямокутної форми, що складається з рейок із дерева і дроту.
 5. Четвертою рамкою з дротом накривають клітку зверху.
 6. Кожне “ребро” моделі фіксують деревним або куточком з металу.
 7. У середині клітки із зовнішнього боку створюють маленькі дверцята, які повинні відчинятися від низу до верху.
 8. Усередині конструкції закріплюють аксесуари (жердинки, гойдалки).
 9. Поїлку і годівницю встановлюють на підлогу.

Таким чином, виходить простора і безпечна клітка для пернатих друзів, яка буде сухою і світлою.

Ще одним нескладним варіантом вважається декоративна клітка із сітки, виконана своїми руками. Процес її виготовлення дуже простий. Опис випливає нижче.

 1. Створюють конструкцію прямокутної форми з великих рейок.
 2. Внизу моделі роблять піддон (підійде тонка фанера).
 3. Потім беруть будівельну сітку, покривають нею всю конструкцію і фіксують шурупами.
 4. Далі з сітки ріжуть шматок уздовж периметра клітки і будують дах.
 5. Зрізають усі гострі й стирчать частини. Ребра виробу обрамляють куточками з металу.
 6. Після чого ріжуть маленькі дверцята, які закриватимуться гачком із зовнішнього боку.

Коли “будівельні” роботи закінчуються, усередині клітки вивішують і розстеляють усі необхідні аксесуари, а потім запускають у неї пернатого вихованця.

Як облаштувати?

Після створення клітки для співочих птахів заводчик починає замислюватися про важливі предмети, без яких життя домашнього птаха неможливе. Якщо поїлку і ємність для зерна найкраще придбати в спеціальному магазині, то спорудити гойдалку можна і самостійно. Приміром, потрібно лише взяти маленьку гілочку і зробити в ній отвори. Пропустити в них дріт, а кінці — загнути. Повісити гойдалку найкраще в центрі клітки.

Також, зі старого брязкальця вийде зробити незвичайну підвіску для голосистого друга. Він обов’язково зацікавиться барвистою і “галасливою” річчю. Іншими словами, господар не тільки зможе самостійно створити клітку для власного пернатого улюбленця, а й дуже легко облаштувати її.

Позначки:, , , , , , ,
close