Що таке некроз і чим він небезпечний для собаки

Некроз-патологічний процес, що розвивається в тканинах або органах тваринного організму в результаті впливу самих різних факторів. Супроводжується некроз, в основному, масовою загибеллю клітинних структур тканин. Статися розвиток некрозу у домашнього вихованця може в результаті гнійних процесів.

Характерна риса при некрозі – можливе збереження частини або цілого органу якщо є наявність омертвіння інших частин.

Патологічний процес становить велику небезпеку для організму собаки, характеризуючись глибоким ураженням тканинних структур. Дуже часто некротичні стани тканин діагностуються у собак з цукровим діабетом або іншими ендокринними порушеннями.

Важливо господареві тварини вчасно звернути власну увагу на відмінні зміни, щоб мати можливість допомогти вихованцеві. В іншому випадку, складно поточний некроз дуже часто завершується смертельним результатом.

Що таке некроз і причини його розвитку

Некроз-один з патологічних процесів, що вимагають негайного лікування. Тільки професійний ветлікар здатний виявити причини некрозу і поставити точний діагноз, оцінивши ступінь ураження.

Домашні собаки, як і інші вихованці, дуже часто зустрічаються з інфекційними захворюваннями, спровокованими патогенними бактеріальними і грибковими мікроорганізмами.

Некротичні зміни в тканинах частіше провокують патогенні бактерії. Несвоєчасно діагностований і локалізований процес відмирання тканин, призводить до небезпечних наслідків. Не звертаючи уваги на те, що частина органу може відмирати, а інша продовжувати працювати, некроз вкрай небезпечний і загрожує діяльності всього організму.

Відмирання клітин органу може з’являтися в результаті впливу цілого спектру поганих факторів. Серед головних причин розвитку некрозу виділяють:

  • Хронічні і гострі форми процесів запалення в області кишечника (несвоєчасно вилікувані коліти і ентерити у собаки, здатні виявитися причиною розвитку некрозу стінок органу в подальшому). . Не всі господарі розуміють важливість постійної протипаразитарної обробки. У неї включається не тільки обробка від бліх, а й від гельмінтів. Поразка глистами може призводити до поетапного виснаження тканин кишечника і їх пошкодження. На перших кроках зміни не будуть яскраво вираженими, але з часом діяльність гельмінтів може привести спочатку до запалення, а потім і до відмирання клітин органу.
  • Обмороження кінцівок, опіки термічного та хімічного характеру. Привести до розвитку некрозу тканин на подушечках лап у собаки може довгий і систематичний вплив реагентів на покрив шкіри (зустрічається в зимовий період.
  • Інфекційне ураження. Собаки можуть наступити на скло, загнати в лапу скалку, або отримати травму іншим способом. У надії на те, що у собак все заживає і без обробки, володар створює власному улюбленцю велику проблему. Потрапила в рану хвороба може бути ліквідована своїми силами організму собаки, а може поширитися на поруч розміщені тканини і виявитися причиною спочатку гнійного запалення, а потім і некрозу.

Крім зовнішніх факторів розвитку некрозу, виділяють і внутрішні. Так, відмирання тканин помічено при ендокринних порушеннях, наприклад як цукровий діабет. Основою некрозу легеневих тканин служать несвоєчасно вилікувана пневмонія, гостра форма бронхіту. Все це призводить до гнійного ураження з залученням незворотних процесів.

Симптоми розвитку некрозу у собак

Основні симптоми некрозу-набряк, зміна кольору уражених тканин, раптовий відштовхуючий запах і збільшення температури, як місцевої, так і генералізованої.

При некрозі тканини набрякають, стають м’якими, припухлими, істотно зростають в розмірах. Також відзначається зміна кольору шкіри-вона стає темною в області некрозу. У важких випадках колір шкіри стає фактично чорним, відзначається поява пухирів.

Ще одна відмітна ознака некрозу-раптовий, відштовхуючий запах в області поразки. Процес розкладання супроводжується смородом. При цьому збільшується температура тіла на 2-3 градуси від норми. Може розвинутися лихоманка.

На практиці ветеринарних лікарів некроз поділяють на кілька підтипів:

  • коагуляційний;
  • вологий;
  • гангрена.

Коагуляційна форма некрозу або інша назва, сухий некроз, відрізняється нестандартним висиханням клітин. При цьому характерним вважається локалізація процесу запалення і відділенням його від здорових тканин. Патологія відрізняється появою демаркаційної лінії. Дуже часто коагуляційний некроз відзначають в області остисто-потиличної зв’язки з паралельним появою нестандартного свища.

Наступний вид-вологий некроз. На відміну від коагуляційної форми, цей вид патологічних змін відрізняється важким перебігом. З появою вологої форми некрозу відбувається ураження клітин з подальшими дегенеративними зміною. Відзначається набряклість і набухання клітин. Тканини в місці некротичного процесу нагадують клейку масу, мають раптовий, поганий запах гнильного характеру. Вологий некроз з’являється при проникненні патогенної бактеріальної мікрофлори і відрізняється плавно поточної локалізацією процесу запалення.

Крайня форма некрозу-гангрена. Відноситься до найважчої різновиди процесів відмирання клітин і тканин. Некротичний процес, що розвивається за типом гангрени, часто завершується ампутацією органу або кінцівки, часткової або повної. Несвоєчасно вжиті заходи з видалення гангренозного патологічного вогнища, призводить до загибелі собаки. Ускладненням на тлі гангрени виступають інтоксикація організму і сепсис.

Симптоми формування некротичних процесів можуть відрізнятися, все залежить від виду патології, тяжкості перебігу процесу і індивідуальних характеристик організму пацієнта.

При сухій формі некрозу з’являються виразки з гнійним ексудатом всередині, сформіровивается свищ. Можливе збільшення показників температури тіла.

Вологий некроз відрізняється різким набряком і набуханням уражених тканинних структур. Характерна риса-виражений запах гниття і пристойну кількість гнійного ексудату в області омертвіння тканин.

Наприклад, якщо некроз розвивається у внутрішніх органах, можуть відзначатися у собаки ці симптоми як гарячка, раптове збільшення тиску артерій, проблеми в ШКТ, порушення дихання у вигляді задишки.

Що зробити якщо у собаки розвинувся некроз

Некроз-небезпечна патологія і вимагає термінового лікування. При появі перших ознак розвитку некрозу, господареві необхідно звернутися за допомогою до ветеринара. Тільки фахівець здатний правильно поставити точний діагноз і створити відповідну схему терапії, яка підходить тварині.

Самостійне лікування некрозу в побутових умовах – ризик втратити власного улюбленця. Спроби застосовувати мазі або інші ліки, не знаючи причин розвитку набряку і некротичних змін, закінчуються іноді плачевно.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , , ,
close