Привчити цуценя ходити в туалет на пелюшку 10 порад

Привчити цуценя ходити в туалет на пелюшку 10 порад - Ветеринар

Скільки б радості і розчулення ні викликав пухнастий клубочок, зміст собаки в квартирі або власному будинку – це додаткові клопоти. Одна з великих проблем-привчання до туалету. Але виконуючи стандартні рекомендації, привчити цуценя до пелюшки дуже легко, варто запастися терпінням, ретельно поставитися до нюансів виховання.

Для чого необхідна пелюшка цуценяті

Невеликі собаки ходять в туалет 5-6 разів на день після їжі, сну, ігор. Господар не може так часто забезпечувати вигул, а малюкам перших місяців життя покладені щеплення, після яких собака знаходиться вдома на карантині.

Щоб в приміщенні не виникло поганого запаху, а пес навчився ходити в одне місце, існують спеціалізовані вбираючі пелюшки двох варіантів:

 • одноразові (викидаються після застосування);
 • багаторазові, ці тканини перуть, сушать.

Існує поширена думка, що тільки декоративних собак необхідно в квартирі привчати справляти нужду на пелюшку. Але цуценята не вміють терпіти, у них часте сечовипускання вдень і вночі. Перші 2 місяці цей спосіб підійде для будь-якої породи.

Привчання до пелюшки

Куплені тварини знаходять новий будинок як правило у віці від 1 до 3 місяців. Новому господареві слід запитати у продавця, як привчали цуценя до туалету. Що зробити, якщо щеня пісяє на ліжко, дізнайтеся в даній статті.

У радянських книгах собаківникам радять застосовувати старі газети, лоток з піском. Останнє краще підходить кішкам, які прагнуть ретельно закопати місце злочину. А газетний папір погано вбирає, промокає, запах просочується, залишається на підлозі.

В 1 місяць

Перші тижні життя краще загородити територію для тварини з лежанкою і непромокаючої пелюшкою. Щеня ще погано орієнтується, не розуміє, що какати і писати належить в спеціальному місці. Він не стане ходити в туалет туди, де тільки що спав, а між холодним жорстким підлогою і теплою підстилкою обов’язково підбере друге.

У собаки може не вдаватися вчасно добігти, щоб пописати, постійні промахи неминучі. Тому бажано ретельно стежити за поведінкою тварини, частіше відносити його в необхідне місце.

В 2 місяці

Для виріс цуценя огорожі прибирають, але буде потрібно більше розстелених пелюшок. Господар повинен ретельно стежити за вихованцем, тим більше в момент його пробудження. Якщо цуценя шукає відокремлене місце в кутах, його необхідно наполегливо повернути до місця. Не потрібно кричати, тупотіти ногами, тикати собаку мордою в підлогу, дані заходи сповільнять привчання.

Привчити цуценя ходити в туалет на пелюшку 10 порад - Ветеринар

В 3 місяці

Щеня вже великий, потроху слід вчити його ходити на вулицю, а кількість підстилок зменшувати на мінімум.

 • гуляти з вихованцем рекомендується щогодини, поки він не зробить власні справи, після вихваляти, стимулювати його смачними ласощами;
 • залишати цуценя одного надовго на довгий час не можна, інакше важко буде контролювати його потреби;
 • годувати необхідно строго згідно графіка;
 • для туалету дитині необхідно відзначити конкретну територію.

Потроху кількість вигулів зменшується, а щеня перетворюється на дорослого пса, який привчений проситися на вулицю, вміє терпіти до приходу господаря.

Головні правила

Щоб навчити породистого цуценя правильно ходити в туалет, слід дотримуватися черговість дій:

 1. Звільнити простір. Прибрати з підлоги паласи, килими.
 2. Найчастіше садити дитину на туалетну підстилку, виконуючи інтервал часу 30-40 хвилин, і після їжі.
 3. Не прибирати використану пелюшку відразу. Нехай деякий час запах побуде поруч з цуценям, так він швидше запам’ятає місце туалету.
 4. Вихваляти, стимулювати вихованця. Швидко і успішно привчити допоможуть позитивні асоціації, смачні ласощі, погладжування.
 5. Зменшувати кількість підстилок. Це необхідно робити, як тільки собака перестала ходити «повз» і справляє нужду строго на пелюшки. Слід протягом певного часу залишити одну непромокальну тканину.

Якщо щеня зробив калюжу в неправильному місці, можна просочити нею спеціалізовану пелюшку, залишити на деякий час. Вихованець відчує запах, можливо наступного разу сходить на цю тканину.

Постійні помилки

Прагнучи швидше привчити власну собаку до туалету, більшість власників виконують серйозні помилки, гальмують процес.

Не можна лаяти і карати цуценя, якщо він сходив повз. Також його не варто тикати носом в калюжу, пелюшку, намагаючись показати, куди писати . Дитина злякається і знайде собі більш відокремлене місце. Немає сенсу кричати на цуценя, який відійшов від місця злочину, він не пам’ятає власних дій, не розуміє, чому господар злий.

Якщо налякати собаку в молодому віці гучним криком, агресією, насильством – це проявиться на її характері в подальшому.

Почавши з 2-3 місяців, собака повинна розуміти необхідність ходити в гарне місце і не намагається отримати за ці ласощі.

Привчити цуценя ходити в туалет на пелюшку 10 порад - Ветеринар

Цінні поради

Щоб спілкування з пухнастим домашнім другом приносило радість, а питання туалету швидко відійшов на другий план, рекомендується звернути власну увагу на 8 порад:

 1. Не міняти відведену під непромокальну підстилку територію.
 2. Прибрати покриття для підлоги. У цуценяти повинен залишитися вибір між пелюшкою і підлогою.
 3. Перший час обов’язково садити собаку на непромокальну поверхню після їжі, сну, ігор.
 4. Ретельно прибирати калюжі на підлозі, застосовуючи особливі засоби. Хлор в складі звичайних миючих гелів може посилити поганий запах.
 5. Вчасно мити (прати) багаторазову пелюшку, викидати одноразові в міру забруднення.
 6. Стимулювати цуценя ласощами, вихваляти, погладжувати. Відносити його до пелюшці і чекати, поки він сходить на неї, якщо занервував, став неспокійно поводитися.
 7. Навчити собаку виконувати команди і реагувати на суворі інтонації в голосі.
 8. Купувати багаторазові підстилки зі спеціальним гелем всередині, такі довше залишаються сухими, більше сподобаються тварині.

Якщо собака наполегливо не хоче ходити по великому і писати на пелюшку, то рекомендується визначити причину. Можливо, підібрано недоречне місце, холодне або гучне. Бажано подивитися за тим, куди пухнастий непосида любить справляти нужду, перенести туди підстилку.

Щоб привчити цуценя ходити на пелюшку необхідно терпляче виховувати його. Намагаючись завоювати прихильність, собака навчиться правильно ходити в туалет і порадує господаря веселим характером, характером.

Позначки:, , , , , , ,
close