Перуанські морські свинки: опис породи та особливості догляду

Перуанські морські свинки: опис породи та особливості догляду - Ветеринар

Якщо діти просять вас завести домашнього улюбленця, але ви проти, або вам ніколи на догляд за ним і додаткове прибирання в будинку, заведіть морську свинку. Ці милі тварини не займуть у вас багато вільного місця в будинку, і від них вже точно не буде бруду і зіпсованих меблів.

Перуанські морські свинки: опис породи та особливості догляду - Ветеринар

А якщо ви заведете перуанську морську свинку, то “бонусом” отримаєте естетичне задоволення.

Історія появи перуанської морської свинки

Ще понад п’ять тисяч років тому стародавні індіанці, що жили на території Аргентини, Перу, Болівії та Гвінеї вважали таких маленьких тварин священними, практично богами. До країн Європи таких тварин вперше привезли дослідники з Франції на початку Дев’ятнадцятого століття. З того часу селекціонери і почали їх розводити. Свинки здобули велику популярність у аристократів і мешкали навіть при дворі короля.

Після виставки в Парижі звірята набули популярності по всій Європі, а потім і зовсім вчені почали виводити нові породи морських свинок. До 1930 року перуанську породу називали ангорською, і тільки нещодавно вона отримала свою нинішню назву.

Опис породи

Цю породу звірків легко відрізнити від інших власних побратимів, її зовнішність викликає захват і розчулення не тільки у дітей, а й у дорослих. Відмітна їхня риса і специфічна особливість — довга шерстка вздовж усього тіла. Довжина “волосся” досягає 30 сантиметрів.

Уздовж хребта волосяний покрив ділиться рівною лінією на 2 половини. На голові “волосся” опускається на очі свинки і нагадує модний чубчик, при цьому закриває всю морду. Шерстка шовковиста і гладка, але на черевці та лапах волосяний покрив набагато менший.

Тіло у них маленьке, тридцять сантиметрів завдовжки, важать вони не більше півтора кілограма. Спину мають ідеальну і широку, а ось хвоста у них немає. Голова досить велика для їхніх розмірів, на ній розміщені великі темні очі і маленького розміру висячі вуха. Забарвлення у звірків, в основному, з одним відтінком, 2-ух або трьох кольорів — білий, коричневий і чорний колір.

За характером і манерою поведінки це спокійні гризуни, які легко йдуть на контакт з людьми. Звірята люблять рухливі ігри, адже для їхнього здоров’я це важливо, і бажано щодня приділяти їм пару хвилин уваги. Вони добре і чудово переносять переїзди, тому і на виставках поводяться безтурботно і дуже легко.

За хорошого і регулярного догляду ці тварини можуть прожити понад п’ять років.

Утримання та догляд

Як будь-який домашній гризун, морська свинка повинна жити обов’язково в просторій клітці. Ці невеликі тварини невибагливі в їжі і не вимагають особливого харчування.

Під час годування гризунів є одне важливе правило — їх не можна годувати зі спільного столу. Жодні хлібобулочні вироби, бобові, картопля або екзотичні фрукти не повинні потрапляти в мисочку гризуна. Дорослих тварин годують свіжою травою, вівсом, висівками, додають кісткове борошно і сіль.

Годувати необхідно 2 рази на день, здебільшого, ввечері та вранці. Вагітних гризунів або мам з потомством частіше — чотири рази на день, потроху додаючи в раціон молоко. Ну і, зрозуміло, іноді тваринам необхідно давати комплекси вітамінів, які можна купити в абсолютно будь-якому зоомагазині.

Також досить важливо для роботи їхнього організму, щоб вони вживали в їжу послід, тому що певні вітаміни (групи В і К) вони можуть засвоїти тільки після другого разу вживання продуктів. Можна вибрати збалансовані корми і поступово розсипати їх у мисочку.

У клітці у тварини завжди має бути поїлка з водою, у неї має бути безкоштовний доступ до неї. Воду необхідно міняти щодня, щоб вона не застоялася; сама вода може бути і з-під крана, але відстояна за кілька діб. Влітку кількість води необхідно зробити більшою.

Клітка та іграшки

Купуючи клітку, насамперед огляньте її ретельно, необхідно перевірити безпеку, щоб не було загострених випираючих предметів і відстаней між прутами, де гризун може застрягти. Необхідно ретельно поставитися не тільки до купівлі клітки, а й до вибору місця в будинку, куди ви її поставите. Клітку ставлять у світле, але не під прямими променями сонця, місце, щоб не було протягів. Бажано, щоб вона стояла у відокремленому місці подалі від теле- і відеотехніки, кімнат із запахами (туалет, кухня).

Клітка має бути вільною і просторою, щоб свинка могла встати на задні лапки, оскільки вона це часто робить. Чудово підійдуть клітки розміром в один квадратний метр на одну тварину. Однак якщо у вас немає можливості розташувати вдома такий “палац”, то можна вибрати дворівневу клітку, але не більше. Клітки, що призначаються для інших гризунів, теж не підійдуть.

Чистити клітку бажано не менше трьох разів протягом тижня, прибираючи брудні грудочки наповнювача. Не рідше одного разу протягом тижня необхідно міняти абсолютно всю підстилку й очищати всю клітку. В іншому випадку в шерстці тварини можуть заплутатися фікалії, і налипнути залишки корму.

Щоб тварина завжди була рухливою і в прекрасному настрої, клітку необхідно оснащувати всім важливим: іграшками, двома годівницями (одна для сухих, інша — для соковитих кормів) і поїлкою. Також у клітці обов’язково має бути будиночок для відпочинку, де вона зможе сховатися, і туалет. Щоб знати, в який кут клітки поставити туалет, кілька днів подивіться за твариною. Яке місце вона примітить, туди й дозволено встановлювати лоток. Якщо все таки не вийшло привчити звірка ходити в лоток, можна на дно клітки насипати підстилку. Чудово підійдуть тирса, сіно або спеціалізовані наповнювачі, які також можна придбати в зоомагазинах.

Ну і завершальний елемент: у клітці обов’язково мають бути іграшки, щоб тварина не набирала вагу, була завжди рухома, і щоб їй не було нудно. Як іграшки чудово підійдуть кульки, дзеркало, сходи, колесо і так далі.

Догляд за шерстю

Шерсть перуанських морських свинок не вимагає спеціального догляду — просто необхідно 1 раз на день вичісувати звірка. Зістригати шерсть необхідно тільки якщо буде потрібно, наприклад, коли чубчик зовсім закриває очі або плутається між лапками, заважаючи переміщатися.

Мити гризунів теж немає необхідності, це необхідно робити тільки перед підготовкою до виставок. Після купання тварину необхідно добре обмотати бавовняною тканиною або рушником, можна застосовувати фен з легким струменем теплого повітря.

Розмноження і потомство

Ці звірята, як і всі інші в їхньому виді, погано переносять самотність, тому краще утримувати їх парами. Тоді можна буде й уникнути всіх ризиків під час розведення потомства, наприклад, неприйняття одного з партнерів під час схрещування, агресивної поведінки тощо.

Якщо ви хочете розводити перуанських морських свинок для виставок або для продажу, то краще вам поговорити або зовсім надати цю справу досвідченим заводчикам. Вони зможуть виконати всі вимоги для підтримування чистоти породи. Незважаючи на те що статеве дозрівання настає у них не раніше 6 місяців, самці готові до спарювання у віці 10 тижнів, а самки ще раніше — у віці 5 тижнів. Схрещувати їх все ж таки краще у віці 6 місяців, але і максимальний вік для потомства у гризунів має бути не більше 2-ох років. Якщо порушувати ці інтервали, то потомство може бути хворим, та й сама самка найімовірніше постраждає.

Вагітність у самок триває в середньому 68 днів. У посліді свинка може принести від 2-ох до чотирьох дитинчат. До наступного схрещування самка буде вже готова після двох тижнів.

Правила купівлі

Якщо ви бажаєте придбати реальну породисту перуанську морську свинку, то зручніше купити її в зоомагазині. Купуючи з рук або через інтернет, ви піддаєте себе ризику стати жертвою шахраїв або ж просто малодосвідчених людей. У зоомагазині, крім купівлі чистокровної тварини, ви зможете детально отримати консультацію у співробітників магазину про умови її утримання та догляду. Там же відразу ви зможете придбати все що необхідно для вашого улюбленця — від клітки до корму для нього. Ну а якщо все ж таки ви купуєте тварину з рук, то зверніть увагу на деякі моменти.

  • Перш за все, на шерсть. Вона має бути чистою і ніде не сплутаною. Навіть у ділянці заднього проходу шерсть має бути чистою — не погребуйте оглянути шерсть звірка скрізь. Також шерсть не повинна лізти, в ній не повинно бути ніяких паразитів або комах.
  • У тварини має бути блиск в очах, і вони зобов’язані бути сухими і чистими. Ніяких слизу або бруду, що зібрався біля очей, не повинно бути. Так само придивіться і огляньте рот і ніс звірка.
  • Сама свинка має бути досить-таки вгодована і в прекрасному настрої. Це дуже милі й товариські тварини, їм невластива безпідставна млявість у поведінці.

Не бійтеся запитати продавця про родовід звірка, про його вік, коли і скільки щеплень було поставлено тварині. Якщо продавець відповідає на всі ваші запитання, і тварина в його руках почувається комфортно, можете сміливо купувати вихованця.

Найприйнятніший вік для заснування таких тварин — 5 тижнів. Тварини молодого віку ще не дуже відійшли від молока матері, а тваринам у старшому віці буде складно приживатися в нових умовах. Ціна на гризунів може дійти до 40 доларів за одну тварину, залежно від її родоводу та нагород. Досить простих представників цієї породи можна вибрати в середньому за 5-6 доларів.

Але основне, що необхідно брати до уваги під час купівлі будь-якого домашнього улюбленця, — це відсутність алергічної реакції на шерсть тварини у вас або членів вашої родини.

Про те, як правильно розчісувати перуанську морську свинку, дивіться в наступному відео.

Позначки:, , , , , , , ,
close