Нефроз у кішок

Хвороби ниркової системи у кішок не вважається рідкістю. При розвитку хвороб в області нирок, з’являються зміни в практичних особливостях мочеобразующих і виводять урину структурах.

Нефроз у кішок вимальовується у вигляді дистрофічних змін клітин епітелію, що знаходяться в області канальців нирок. Патологічні зміни зачіпають не тільки епітеліальних клітин, але і зачіпають клубочкові канальці.

Завдяки розвитку нефрозу, у кішки різко відбуваються зміни в роботі процесів обмінного характеру. Розвиваються патології в протеїновому, водно-сольовому і холестериновому обміні. Нефроз у вихованців проживають в будинку небезпечне захворювання, складно піддається лікуванню. На тлі деструктивних змін з’являється атрофія тканини нирок, провокуючи утворення в’ялих білих грудочок.

Протікати нефроз у домашніх чотириногих може в 2-ух формах – гострої і хронічної. Гострий тип захворювання провокується інфекційними патологіями, паразитарними інвазіями, процесами септичного типу, інтоксикаціями солями важких металів, пестицидами або гербіцидами.

Другий вид нефроза-хронічний, провокують серйозні захворювання легеневих структур, наприклад туберкульоз. Хронічний нефроз з’являється в результаті запалень легенів, екзем або гнійно-некротичних процесів в організмі.

До групи ризику відносяться старі кішки, а ще вихованці зі зниженими захисними силами організму.

Причини і симптоми нефроза у кішок

Відсутність лікування при розвитку нефроза здатне виявитися причиною смертельного результату у кішки. Важливо вчасно виявити фактори, що провокують розвиток патології і направити дію на їх ліквідацію.

Токсичні речовини проникають в організм тварини із зовнішнього середовища, але можуть продукуватися і своїм організмом в результаті процесів обміну. Отрути, що циркулюють в кров’яному руслі, проходять фільтрацію в клубочковому апараті нирок. На тлі цього відбувається своєрідна імунобіологічна реакція, що супроводжується ураженням капілярних петель в області базальної мембрани.

Розвивається дуже висока проникність протеїнових молекул в клубочковий апарат, провокуючи утворення протеїнурії. Загальна кількість протеїнових молекул в крові зменшується, з’являються набряки, що уповільнюють зі свого боку актуальний виводячи токсинів з організму. У тварини розвивається інтоксикація організму продуктами розпаду метаболічних процесів.

Спровокувати непередбачене розвиток нефрозу у кішки можуть такі фактори:

 • хронічні, тривало протікають захворювання ниркових структур;
 • зміни функціонування організму на тлі старечих процесів; ; ; ;
 • ендокринні порушення (цукровий діабет); .

У ветеринарній практиці, доктора виділяють два основні чинники, на тлі яких частіше розвивається нефроз. Це гломерулонефрит проліферативного типу і хронічна форма запалення клубочків – нефрит.

Проліферативний гломерулонефрит властивий запальним процесом в системі клубочок ниркової структури. Розвивається різко, особливо у молодих кішок, які не мають в анамнезі патологій системи сечовиділення. На кроці розвитку гломерулонефриту, вірогідна поява нефроза ліпоїдного типу. Даний процес супроводжується заміщенням здорових тканин нирки, жировими клітинними структурами.

Хронічна форма нефриту розвивається як ускладнення на тлі невірно призначеного лікування або ж його відсутності при діагностованих загострених формах хвороб нирок.

Нефроз у кішок розвивається персонально, проте в основному, супроводжується розвитком наступних відмінних ознак:

 • кішка відмовляється від корму, зменшується апетит (вихованець може їсти нечасто і маленькими дозами);
 • дуже висока стомлюваність ,млявість (тварина виглядає пригніченим, відмовляється дивитися на заклики господаря зіграти);
 • падіння добового діурезу (кількість виділеної сечі зменшується, а сама сеча концентрована, відзначаються великі фракції білка);
 • набряклі явища в області грудини і морди у вихованця (можуть вказувати не тільки на розвиток нефроза, але і захворювання м’язи серця);
 • скуйовдженість вовняного покриву;
 • зміна кольору помітних слизових оболонок-ціанотичності зустрічається не тільки на слизових, але і шкірному покриві кішки;
 • порушення травних процесів, що супроводжується різкою втратою маси тіла;
 • зміна картини крові-лейкоцитоз, який вказує на розвиток процесів запалення.

Лікування і прогноз нефроза у кішок

Постановка діагнозу-невід’ємна частина перед призначенням правильного лікування. Точний діагноз і причину розвитку нефроза у кішки здатний встановити тільки ветеринарний фахівець на підставі лабораторних і деяких інструментальних даних.

Крім адекватної терапії, призначеної вчасно, полегшитися не тільки загальний стан хворої кішки, але і знизитися ризик розвитку небезпечних складнощів, що загрожують загибеллю.

На огляді доктор проводить обов’язковий збір анамнезу-потрібно встановити, коли і за яких обставин з’явилися початкові ознаки розвитку патології. Призначаються також, загальний аналіз крові і урини. Присутність великої кількості фракцій білка в сечі, а ще присутність набряклих явищ в комплексі наявністю холестерину в кров’яному руслі, вважається прямим свідченням розвитку важкої форми нефрозу.

Патологія, що розвивається на тлі постійного нефриту, ставитися до вкрай небезпечною, так як майже не має виражених змін в картині крові. Для діагностування нефроза на тлі постійного нефриту, потрібно проведення біопсії тканин нирок. На підставі отриманих даних, ветлікар розробляє індивідуальну план терапії.

Залежно від ступеня занедбаності нефроза, складності протікання захворювання, тривалість і метод терапії буде скоректований. Кішка повинна обов’язково перебувати під наглядом ветлікаря. Рекомендується пред’явити хворому тварині затишні умови, помістивши вихованця в чистому приміщенні з прекрасною вентиляцією.

Якщо основою розвитку нефрозу у кішки стала інтоксикація токсичними речовинами, потрібно використання антидотів для нейтралізації токсинів. Перш за все, призначаються промивання шлунка і очисні клізми. В їжу кішці можна давати молоко і білок від курячого яйця. Рекомендується проведення антибіотикотерапії, тривалість якої, визначає ветеринарний фахівець, відштовхуючись від варіанту інфекційного агента.

Якщо в процесі розвитку нефроза виникли порушення процесів обміну, для їх відновлення найкраще використовувати гормональні речовини. Зняття набряків при патологічному процесі, досягається шляхом проведення терапії з діуретичними препаратами.

Доктора рекомендують застосовувати імуномодулюючі препарати, що підвищують резистентність організму кішки до найрізноманітніших вірусних і бактеріальних захворювань. Таким чином ризик рознесення інфекції по всьому організму і розвиток вторинного нефрозу зменшується в кілька разів.

Важливим пунктом лікування вважається дієта. Правильно встановлене харчування на дієтичній основі має в себе включати збалансований корм з ідеальним вмістом білка, жирів і вуглеводів. Кількість солі при захворюваннях нирок рекомендується значно зменшити. Під час лікувального курсу, бажано щоб тварина отримувало спеціалізовані корми, що мають заздалегідь розроблений склад. Натуральне годування в даному випадку, може погіршити ситуацію.

Профілактика захворювань нирок

З метою попередження розвитку хвороб нирок у кішки, потрібно дотримуватися ряду обов’язкових правил. Володар тварини повинен ретельно стежити за станом організму, адже будь-яка невчасно вилікувана хвороба, вірусного, грибкового або бактеріального походження, здатна виявитися причиною зараження самих різних органів, в тому числі і нирок. Великої уваги заслуговує організація раціону харчування домашніх кішок, тим більше після стерилізації. Корм повинен бути прекрасної якості з добре розрахованим балансом білків, жирів і вуглеводів.

Доводиться стежити за станом імунної системи, не допускаючи переохолоджень улюбленця. Потрібно пам’ятати і про профілактичні протипаразитарних обробках, а ще постійних імунізації за допомогою вакцин. Вчасно створені щеплення, зменшують небезпеки розвитку небезпечних хвороб у вихованців проживають в будинку.

Помітивши початкові ознаки розвитку патології у власного улюбленця, головним завданням господаря стає швидке звернення до ветлікаря. Не варто затягувати з візитом до професіонала, адже зміни в роботі нирок дуже часто провокують швидку і болісну смерть домашньої кішки.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close