Короста у кішок

Короста у кішок собою являє нечасто діагностується захворювання, що виявляється запальними процесами на шкірі, сильним свербінням і локальним облисінням в області уражених ділянок. Виникнення корости у кішок відрізняються різким виснаженням і зниженням загальної резистентності організму до інших недуг.

Як виглядає короста у кішок зобов’язаний знати будь-який господар пухнастого вихованця для того щоб вчасно дізнатися захворювання і вжити заходів щодо його ліквідації. У разі відсутності вчасно наданого лікування, покриви шкіри вихованця уражаються на стільки, що починають запускатися процеси некротизації тканинних структур, розвиваються великі абсцеси і виразки.

Викликане паразитуючими кліщами захворювання здатне дуже легко передаватися від однієї кішки або собаки, до іншої тварини, а ще вважається небезпечним і для людини.

Можливі причини

Локалізована вушна короста у кішок або ж генералізована короста, з’являються в результаті активності окремих видів мікроскопічних кліщів. Період від проникнення паразитів в шари сосочкового шару дерми і до початку виникнення відмінних ознак дуже і дуже широкий і не має встановлених меж. Мікроскопічні кліщі проникають в шари сосочкового шару дерми, пробираючись до сальних залоз і фолікулів волосся, харчуючись кров’ю, частинками дерми і лімфою.

Інфікуватися коростою вихованець може при тісному контакті з іншими домашніми тваринами – кошами або собаками, а ще людиною. Мікроскопічні кліщі вражають і диких птахів, тому недуга може передатися від голубів, спійманих кішкою на вулиці. Дуже часто кішки піддаються зараженню через предмети для догляду за твариною.

Найчастіше піддаються зараженню коростою тварини сильно виснажені, мають хронічні захворювання в анамнезі, а ще зі слабкою імунним захистом. Найбільшу небезпеку в собі несе короста для маленьких кошенят. Через те що, що резистентність організму у них набагато слабкіше через недостатньо розвиненою імунної системи, процеси дегенеративного характеру у них проходять набагато швидше.

Особлива небезпека захворювання полягає в здатності корости передаватися від кішки до людини.

Вирішальні фактори, які здатні послужити основою зараження коростяним кліщем:

 • генетична схильність;
 • захворювання шкіри, що провокують ослаблення захисних сил організму;
 • вік тварини (згідно з даними статистики уражаються підшкірними кліщами невеликі кошенята і кішки у віці до двох років);
 • зниження загальної резистентності організму;
 • порушення внутрішніх процесів обміну в організмі;
 • порушення правил утримання та гігієни вихованця;
 • стану стресу у тварини.

Виділяють більше десяти видів мікроскопічних паразитів, які можуть стати причиною розвитку корости. Серед них виділяють:

  — отодектоз, недуга, спровокований нестандартними мікроорганізмами, викликає сильне свербіння в зоні зовнішнього слухового проходу. Провокує расчеси і інфікування вторинної патогенною мікрофлорою. Специфічними особливостями вушної корости вважається поява нестандартного нальоту з поверхні всередині вуха з неприємним відразливим запахом. Відсутність терапії призводить до генералізації патологічного процесу і проникненням вторинної інфекції по висхідному шляху до оболонок головного мозку. — зудневая короста, спровокована кліщем Sarcoptoses. Паразитарний мікроорганізм може вражати будь-яку ділянку тіла тварини-вуха, голову, суглоби колін, область живота. На місці пошкоджень з’являються нестандартні папули, темніють, огрубевающие протягом певного часу. Якщо лікування немає з’являються нові утворення на тілі.

 1. Нотоедроз-викликається кліщем Notoedric, провокує виникнення на шкірному покриві в області морди (ніс, надбрівні дуги, потилицю). Викликає сильний свербіж, провокує запалення і дуже легко розноситься по всьому тілу. Небезпека нотоедроз представляє і для людини. — викликане захворювання кліщами роду Demodex. Є на шкірному покриві здорових тварин, довгий час не проявляючи власної патогенності. При зниженні захисних сил організму і різкому збільшенні популяції, з’являється патологічний процес. Кліщі починають активно прогризати собі ходи, вражаючи покрив шкіри в області морди, шиї і очей. Відсутність терапії призводить до ураження всього тіла, з’являється сильний свербіж і алопеція.
 2. Хейлітіоз — нечасто діагностується недуга у кішок, спровокований розвитком кліщів роду Cheyletiella. Це захворювання відрізняється появою лущення на шкірі, часом в медичних джерелах можна помітити назву – блукаюча лупа. Спровоковане дуже і дуже маленькими кліщами захворювання, провокує потовщення уражених ділянкою шкіри, призводить до сильного свербіння і загального дискомфортного відчуття у тварини. Недугою може захворіти і людина. Хейлетіоз викликає лущення шкіри і свербіж.

Симптом

Незалежно від того, який вид мікроскопічного кліща став причиною недуга, симптоми корости у кішок особливо нічим не відрізняються. Завжди прояви корости ознаменовуються поява сильного свербіння. Тварина посилено свербить, іноді до виникнення крові. Потрібно провести уважний огляд покривів шкіри на наявність почервоніння або ж ранок. Важливі ознаки початку корости:

 • ділянки облисіння на шкірі в області голови-вуха, надбрівні дуги, навколо порожнини рота і на кінцівках;
 • поява твердих кульок в місці проникнення мікроскопічного кліща;
 • виникнення на шкірному покриві папул в червоному кольорі.

Якщо з’явилася вушна короста у кішки, то тварина починає посилено трясти головою і вухами, регулярно прагнучи лапами почухати всередині вушного каналу. Відзначається хвилювання і навіть ворожість по відношенню до власника.

Крім ключових симптомів, як правило спостерігаються і інші ознаки корости, що характеризуються поява апатії до знаходиться навколо обстановці, відмова від прийому їжі, виникнення на шкірному покриві невеликих ранок і наривів. Відсутність раннього лікування завжди небезпечно ускладненнями у вигляді бактеріального обсіменіння ранових поверхонь, зараження крові, стану стресу у тварини.

Визначити, що у домашньої улюблениці виникла короста можна виключно в умовах ветеринарної клініки. Без спеціальної діагностики навряд чи можна обійтися, а конкретно без лабораторних досліджень.

Діагноз ставиться виключно на підставі комплексного дослідження, що включає в себе забір крові, зішкріб пошкоджених шкірних ділянок, клінічний огляд.

Ключові принципи лікування

При підтвердженні діагнозу корости, викликаної дуже і дуже маленькими підшкірними кліщами, ветеринарний фахівець призначає схему лікування, підібрану персонально для будь-якого вихованця.

Будучи інфекційним захворюванням, лікування у кішок корости в себе включає цілий комплекс терапевтичних заходів.

Основне-видалити причину захворювання, іншими словами усунути паразита.

Для цього повсюдно використовуються протипаразитарні препарати, згубно які впливають на життєдіяльність кліщів:

 • Альбендазол;
 • Бензилбензонат;
 • Перметрин;
 • Есдепалетрин;
 • Ліндан;
 • Амитразин.

Ліки від корости для кішок вибираються персонально, все залежить від виду мікроорганізму і ступеня ураження. Важливу відіграє роль дозування діючої речовини, що розраховується за вагою і віком вихованця.

Лікування вушної корости у кішок в себе включає застосування спеціалізованих крапель, які закопують в зовнішній слуховий прохід після підготовчої гігієнічної чистки.

Курс терапії призначає лікуючий ветлікар. Крім головного лікування, є і симптоматична терапія, що дозволяє видалити прояви патологічного стану. Так, для зміцнення захисних сил організму використовують імуностимулюючі препарати.

Усунення сверблячки і запалення проводиться завдяки застосуванню системних антигістамінних медичних препаратів або ж мазей для зовнішнього використання з глюкокортикостероїдами.

Наявність вторинної бактеріальної мікрофлори передбачає застосування антибіотиків великого спектру дії, що призначаються курсом не менше 5 днів. До складу комплексної терапії входить також використання вітамінних і мінеральних комплексів, що дозволяють забезпечити повноцінність і збалансованість харчування.

Лікування корости у кішок в побутових умовах можливо, але рекомендується все ж отримати консультацію з ветлікарем і распологать народні методи з аптечними препаратами. Для усунення сверблячки у кішки, можна зробити спеціалізований відвар з кори крушини. Їм протирають покрив шкіри кілька разів на день. Таким же дією володіє суміш з подрібненого лаврового листя, змішаних з вершковим маслом. Наноситься кашка на покрив шкіри тварини 3-4 рази на день.

Лікувати коросту домашніми методами можна лише з метою поліпшення стану шкіри і усунення сверблячки. Вивести причину-коростяний кліщ, такими методами не можливо.

Профілактика

Доведено, що короста від кішки до людини передається, але прояви її набагато слабкіше, ніж у тварини. Крім того, нотедроз, демодекоз і хейлетіоз не можуть дуже довго знаходиться в покривах шкіри людини.

Не допустити розвиток корости у кішки можна, прийнявши вчасно заходи попередження. Важливо зменшити контакт домашнього вихованця з бездомними тваринами, а ще з собаками і кішками із захворюванням.

Проведення профілактичних обробок від нашкірних і внутрішньошкірних паразитів також не повинно залишитися без уваги власника. Кожні 4-6 місяців, необхідно відвідувати ветеринара, для проведення діагностичних оглядів і здачі аналізів. Таким чином, можливо виявити захворювання на дуже ранній стадії і уникнути складнощів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close