Як визначити день в’язки у собаки

Господарі собак, що мають племінну цінність, дуже часто хочуть в подальшому отримувати від них потомство. для того щоб в’язка з племінним псом пройшла максимально вдало, потрібно знати найкращий період.

Визначення фертильного періоду важливо, щоб запліднення пройшло успішно і з першого разу. Деякі заводчики собак практикують в’язку» по днях», вважаючи, що необхідності проводити лікарсько-діагностичну підготовку, немає.

На превеликий жаль, існує багато випадків, коли відсутність чіткого визначення дня фертильності, призводить до великих фінансових витрат. Тим більше, якщо пес, підібраний для злучки, був доставлений із закордону або ж сука вивозилася для спарювання.

Потрібно розуміти всі небезпеки, яким піддає себе володар суки при відсутності інформації про точний день фертильності.

Для чого необхідно визначати день в’язки

Організація правильної в’язки самки-не нескладний процес. Визначення точного дня фертильності самки потрібно селекціонерам з метою поліпшення порід і закріплення найкращих їх якостей. Селекціонери і професійні заводчики повинні точно знати день в’язки, щоб отримати хороші результати, а ще враховувати характеристики партнера.

Настання статевої охоти у домашніх собак відбувається в молодому віці. Почавши з 6-7 місяців суки дрібних і середніх порід готові до спаровування. Самки великих порід дозрівають трохи пізніше.

Цуценята у віці 1 року вже готові запліднювати самок, а у сук проходить перша тічка або еструс. Брідери і ветеринарні доктора наполегливо рекомендують утриматися від в’язки в цей період.

Самці, рано почали статеве життя, відстають у рості і розвитку. А самки, запліднені в цей період, не можуть виносити справжнє потомство.

Крім того, існують небезпеки розвитку небезпечних патологічних станів, дуже часто стають основою загибелі молодої самки.

Перша в’язка за порадами фахівцем, повинна плануватися господарем собаки не раніше ніж на другий або третій період настання статевої охоти. Пси повинні досягти віку 18 місяців, перед тим як будуть в’язатися з самками. При цьому обов’язково потрібно згадати, що суки допускаються до племінного розведення почавши з 15 місяців і до 9 років включно. У псів таких обмежень немає.

Як визначити день в’язки у собаки

З метою точно визначити день в’язки у власної собаки, потрібно чітко орієнтуватися у важливих етапах статевого циклу самки. Людина, яка бажає отримати здорове потомство від власної суки, повинен розуміти основні тілесні прояви статевого дозрівання. У самок статевий цикл поділений на кілька фаз:

  1. Предтечка або проеструс. Фаза циклу, що відрізняється набряком вульви або петлі. З статевих органів в цей період починає виділятися кров’яниста рідина. Помітити патьоки володар може на підлозі, підстилці або одязі для тварин. Тривалість фази проеструса у будь-який самки Індивідуальна. Може тривати від 3 до 20 днів. Середньо статистично, предтечка триває терміном до 1 тижня. Сука різко погано реагує на псів, які роблять спроби її запліднити. Ймовірно поява сідань, якщо пес намагається обнюхати самку ззаду.
  2. Друга фаза-конкретно тічка або еструс. Тривалість еструса може становити від декількох діб до 20 днів. Залежить це знову-таки, від індивідуальних характеристик організму самки. В середньому фаза еструса триває до 9 днів. Виділяється кривавий ексудат, світлішає, в ньому з’являються прожилини слизу. Готовність суки до в’язки визначається її поведінкою. При появі кобеля, самка активно піднімає зад. Також реагує самка, коли володар проводить по спині до хвоста. В області петлі чітко видно припухлість, вульва об’ємна, але м’якша. Вихід яйцеклітини з фолікула (овуляція), відбувається на 2-4 добу після початку еструсу і триває протягом 2-3 діб.
  3. Метаеструс-третя фаза періоду статевої охоти, що відрізняється активністю жовтого тіла. У перші 3-4 дні початку метаеструса, сука підпускає до себе псів і допомагає зробити садку.
  4. Четверта фаза-анеструс. Остаточна фаза, яка не має зорових проявів. Ветеринарні фахівці визначили, що в цей період в організмі самки відбувається дозрівання декількох фолікулів, що піддаються атрофічному процесу протягом певного часу.

Визначення сприятливого періоду для запліднення самки відбувається з використанням найновіших досліджень. Визначити фертильний день можна по мазку з піхви. Аналогічна методика дає можливо точно визначити день в’язки.

Мазки з піхви самки беруть в умовах ветеринарної оздоровчі центри за допомогою вагінального дзеркала. Спеціальним стерильним тампоном фахівець проводить по стінках піхви і потім переносить біологічний матеріал на предметне скло. Отриманий мазок потрібно підсушити, пофарбувати спеціальною речовиною і вивчити під мікроскопом. Залежно від стадії статевого циклу, в якому знаходитися тварина, результати будуть відрізнятися.

Результат який вийшов дослідження будуть вирішальним для визначення дня в’язки. Якщо в мазку, визначається наявність ороговілих клітин, розташованих поодиноко, значить, тварина знаходиться в кращому періоді для спарювання.

Отримати ідеальні результати дозволяють постійні, щоденні мазки, забір яких проводитися з 3-го дня проеструса. На даний етап вказують і присутність великої кількості червоних кров’яних тілець, а ще маленьке вміст лейкоцитів.

Наявність в мазку нейтрофільних гранулоцитів, вказує на наступ третьої стадії тічки – метеструса. Присутність базальних і парабазальних клітин – говорить про настання фази анэструса.

Дані, отримані в умовах лабораторії, дає можливість визначити точний день в’язки і отримати необхідний результат з першого разу, але виключно в разі, якщо самка клінічно здорова. Знання точного дня фертильності суки, потрібно в таких варіантах:

  • якщо знадобиться везти самку до пса на велику відстань;
  • якщо самка раніше в’язалася, але запліднення не наступало;
  • володар підібрав штучний метод осіменіння улюблениці для отримання породистого потомства.

У ветеринарних клініках проводять ще один тест, що дає можливість визначити фертильний день. Полягає він у визначенні терміну настання овуляції за допомогою тесту на глюкозу.

Доведено, що в період виходу яйцеклітини і просуванні її по трубах матки, у вагінального слизу збільшується рівень глюкози. Ефективність спарювання тварин збільшується при заздалегідь проведених лабораторних дослідженнях. Здорове і життєздатне потомство отримують від самок, у яких спарювання сталося в певний день статевого циклу.

Не звертаючи уваги на багатосторонність методики, доктора не можуть стовідсотково гарантувати успіх під час в’язки. Це пов’язують з різними факторами і індивідуальними характеристиками організму не тільки самки, а й кобеля.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close