Ревізор (Скорочено по Діях) М. Гоголь короткий зміст

Ревізор» — п’єса, написана відомим російським драматургом Миколою Гоголем. Вперше опублікована в 1836 році, вона вважається одним з найбільш знакових творів Гоголя і шедевром російської літератури. П’єса є сатиричною комедією, яка викриває корумпованість і некомпетентність російської бюрократії 19 століття.

Історія розгортається навколо маленького російського містечка, яке занурюється в хаос, коли поширюється новина про те, що урядовий інспектор інкогніто приїжджає з перевіркою в адміністрацію міста. Мер та інші чиновники панічно бояться, що їхні злочини та розкрадання будуть викриті. Вони приймають молодого чоловіка на ім’я Хлестаков, який зупинився в місцевому заїжджому дворі, за ревізора і ставляться до нього з великою повагою, а потім підкуповують його.

Хлєстаков, невдаха-чиновник, швидко здогадується, що його переплутали, і вирішує скористатися ситуацією, що склалася. Він підігрує чиновникам, приймає їхні хабарі та насолоджується розкішним ставленням до себе. Городяни, засліплені власною жадібністю і страхом, продовжують обдаровувати його подарунками та послугами.

По ходу п’єси абсурдність ситуації наростає, а чиновники все більше відчайдушно намагаються догодити Хлестакову. Кульмінація настає, коли до містечка приїжджає справжній державний ревізор, який викликає паніку і викриває корупцію чиновників. Зрештою, справедливість восторжествувала, і городяни залишилися сам на сам з наслідками своїх дій.

«Ревізор» — це дошкульна сатира, яка висвітлює вади та абсурдність російської бюрократії. Дотепні діалоги Гоголя, колоритні персонажі та хитромудрі повороти сюжету роблять цю п’єсу вічним шедевром, який продовжують ставити і вивчати донині.

Ревізор (скорочено за діями) М. Гоголя: короткий зміст

Ревізор — це п’єса, написана російським письменником Миколою Гоголем. Це комедія, яка сатирично висміює корупцію та бюрократію російського уряду в 19 столітті. П’єса складається з п’яти дій, кожна з яких висвітлює абсурдність і некомпетентність місцевих чиновників.

Історія відбувається в маленькому провінційному містечку в Росії. Міський голова та члени його ради дізнаються, що до них приїжджає державний інспектор, який має намір провести перевірку їхньої діяльності. Побоюючись викриття своїх корупційних дій, вони приймають інспектора за скромного державного службовця на ім’я Хлєстаков і ставляться до нього з надзвичайною гостинністю.

Хлєстаков, який насправді є банкрутом і ледачим гравцем, швидко усвідомлює ситуацію і вирішує скористатися нею. Він насолоджується розкішним лікуванням, бере хабарі та фліртує з дружиною і донькою мера. Мер і члени його ради, засліплені власною жадібністю і відчаєм, продовжують вірити, що Хлєстаков — справжній ревізор.

Мешканці міста, які також є жертвами корупції чиновників, сподіваються, що інспектор викриє їхні зловживання. Однак, коли вони дізнаються, що Хлєстаков не той, за кого себе видає, вони розчаровуються і втрачають надію.

У фіналі до міста приїжджає справжній державний інспектор. Мер і члени його ради, усвідомивши свою помилку, панікують і намагаються приховати свої дії. Вони пропонують інспектору хабарі і благають про пощаду, але той бачить їхній обман і обіцяє повідомити про їхню корупцію у вищі інстанції.

П’єса закінчується тим, що мер і члени ради стикаються з наслідками своїх дій, а жителі міста залишаються розчарованими і все ще перебувають у пастці системи корупції та бюрократії.

«Ревізор» — це дошкульна сатира, яка викриває вади російського уряду та суспільства. Дотепні гоголівські діалоги та перебільшені персонажі підкреслюють абсурдність ситуації та слугують критикою широко розповсюдженої корупції, яка вразила Росію 19-го століття.

Дія 1: Прибуття ревізора

У першому акті «Ревізора» Миколи Гоголя історія починається з приїзду важливого державного інспектора до маленького провінційного містечка. Мешканці містечка одразу ж впадають у стан паніки та хаосу, намагаючись підготуватися до візиту ревізора.

Мер Хлєстаков і його друзі особливо стурбовані тим, як інспектор сприйме їхнє корумповане і некомпетентне управління. Вони відчайдушно намагаються виправитися і справити на інспектора гарне враження, побоюючись наслідків, якщо він дізнається правду про їхні проступки.

Мешканці міста у нестямі прибирають вулиці, намагаються приховати докази своєї корупції та створюють фальшиву картину процвітання та ефективності. Мер та його радники докладають усіх зусиль, щоб інспектора зустріли щедрими подарунками і поводилися з ним, як з королівською особою.

У міру того, як наростає очікування, дочка мера, Анна, закохується в інспектора. Вона мріє вийти за нього заміж і втекти від нудного життя в провінційному містечку. Тим часом дружина мера, Марія, занепокоєна і намагається переконати чоловіка втекти до приїзду інспектора.

Дія закінчується приїздом інспектора у супроводі свого слуги. Мешканці міста, охоплені панікою, збираються на міській площі, щоб привітати його. Справжня особистість інспектора залишається таємницею, але його приїзд знаменує початок низки гумористичних і катастрофічних подій, які викриють корумпованість і лицемірство очільників міста.

ПерсонажіОпис
ХлєстаковМер міста
АннаДочка градоначальника
МаріяДружина бургомістра
ІнспекторТаємничий урядовець

Питання-відповідь:

Який короткий зміст «Ревізора» М. Гоголя?

«Ревізор» М. Гоголя — це комедійна п’єса, яка розповідає історію маленького російського містечка, в якому панує хаос, коли поширюються чутки про те, що до нього приїжджає урядовий ревізор з перевіркою. Міські чиновники та мешканці докладають усіх зусиль, щоб приховати свою корупцію та справити враження на ревізора, але згодом розуміють, що людина, яку вони вважали ревізором, насправді виявилася самозванцем.

Хто написав п’єсу «Ревізор»?

П’єсу «Ревізор» написав російський драматург Микола Гоголь. Вперше вона була поставлена в 1836 році і з тих пір стала одним з найвідоміших творів Гоголя.

Яка головна тема «Ревізора»?

Головною темою «Ревізора» є корумпованість і абсурдність бюрократії. Гоголь сатирично висміює російський уряд та його чиновників, показуючи, як їхня жадібність і некомпетентність призводять до експлуатації простого народу.

Чому міські чиновники панікують, коли чують про приїзд ревізора?

Міські чиновники панікують, коли чують про приїзд інспектора, тому що вони корумповані і бояться, що їхні злочини будуть викриті. Вони йдуть на все, щоб приховати свою корупцію і справити враження на інспектора, оскільки вважають, що інспектор має владу покарати їх за їхні дії.

Що відбувається, коли до міста приїжджає інспектор?

Коли інспектор приїжджає до міста, міська влада та мешканці приймають за інспектора іншу людину і ставляться до нього з великою повагою та страхом. Вони засипають його подарунками і намагаються підкупити, але згодом розуміють, що помилилися і справжній інспектор ще не прибув. Це призводить до комічної ситуації і викриває корумпованість міської влади.

Відгуки

Майкл Браун

Автор чудово впорався з узагальненням п’єси М. Гоголя «Ревізор». Я оцінив те, як він стиснув сюжет у стислому огляді. Стаття дала гарне розуміння головних героїв та їх мотивації. Мені було цікаво дізнатися про сатиричні елементи в п’єсі, а також про соціальний коментар, який вона пропонує. Огляд допоміг мені зрозуміти значення історії та її актуальність для суспільства. Загалом, стаття була добре написана та інформативна, і я б рекомендував її всім, хто цікавиться класичною літературою.

Бенджамін

Ревізор (скорочено) М. Гоголя короткий зміст — захоплююча і гумористична п’єса, яка висвітлює корумповану природу суспільства. Історія розгортається навколо несподіваного візиту урядового ревізора до маленького містечка. Мешканці міста, побоюючись викриття своїх злочинів, приймають за ревізора скромного чиновника Хлєстакова і обсипають його гостинністю та хабарами. Як читач, я знайшов у п’єсі нищівну критику бюрократії та людської природи. Гостра дотепність і сатиричний стиль Гоголя розважали мене протягом усього твору. Персонажі добре прописані, а їхні комічні витівки змушували мене сміятися вголос. Від недолугого мера до підступних міщан, кожен персонаж додає хаосу та абсурдності ситуації. П’єса також зачіпає теми жадібності, корупції та того, на що готові піти люди, щоб захистити свою репутацію. Вона слугує нагадуванням про те, що зовнішність може бути оманливою і що влада може виявити найгірше в людях. Загалом, «Ревізор» — це п’єса, що спонукає до роздумів і поєднує гумор із соціальними коментарями. Вона пропонує поглянути на вади суспільства і людської природи, що робить її позачасовим твором. Я дуже рекомендую її всім, хто любить сатиричні та дотепні твори.

Лілі Вільямс

П’єса Миколи Гоголя «Ревізор» — це блискуча сатира, яка висвітлює корупцію та некомпетентність російського уряду в 19 столітті. Історія розгортається навколо маленького провінційного містечка, яке впадає в паніку, коли чує, що генерал-ревізор приїжджає розслідувати їхні справи. Мер та інші чиновники, налякані викриттям, намагаються підкупити молодого чоловіка, якого вони вважають інспектором. Однак насправді він виявляється скромним клерком, який користується їхнім страхом і жадібністю. П’єса сповнена кумедних непорозумінь та абсурдних ситуацій, коли городяни відчайдушно намагаються справити враження на фальшивого ревізора. Гостра дотепність і влучні спостереження Гоголя роблять цю п’єсу позачасовою класикою, яка продовжує резонувати з глядачами і сьогодні.

Емілі Джонсон

«Ревізор» (скорочено) М. Гоголя — це фантастична п’єса, яка викриває корупцію та жадібність у суспільстві. Як читачка, я не могла не бути зачарованою головним героєм Хлестаковим, який, сам того не знаючи, стає центром уваги в маленькому провінційному містечку. Сюжет сповнений гумористичних моментів та абсурдних ситуацій, що робить його чудовим читанням. Гострий дотеп і сатира Гоголя викривають недоліки та вади персонажів. П’єса також піднімає важливі питання про владу та етику, які є актуальними і сьогодні. Загалом, «Ревізор» є обов’язковим до прочитання для всіх, хто любить дотепну комедію та соціальні коментарі.

SweetiePie

«Ревізор» Миколи Гоголя — це весела сатирична п’єса, яка викриває корумпованість і некомпетентність російської бюрократії. Як читачка, я знайшла цю п’єсу освіжаючою і проникливою критикою суспільних норм і динаміки влади того часу. Дотепні діалоги Гоголя та яскраві персонажі тримали мене в напрузі від початку до кінця. Сюжет п’єси розгортається навколо приїзду до маленького провінційного містечка нібито урядового ревізора. Місцеві чиновники, налякані викриттям, приймають за ревізора скромного чиновника на ім’я Хлестаков і йдуть на все, щоб догодити йому. Це призводить до низки комедійних непорозумінь та абсурдних ситуацій, які змушують мене голосно сміятися. Особливої уваги заслуговує гоголівське змалювання персонажів. Від корумпованого градоначальника до підступного судді, кожен персонаж представляє окрему грань недосконалої системи. П’єса також зачіпає теми ідентичності та сприйняття, оскільки Хлестаков упивається своєю новознайденою владою, а городяни намагаються зберегти свій фасад серед хаосу. Загалом, «Ревізор» — це блискучий і позачасовий твір, який резонує і сьогодні. Гострий соціальний коментар та універсальні теми роблять його обов’язковим до прочитання для всіх, хто цікавиться людським буттям. Я настійно рекомендую цю п’єсу всім читачам, незалежно від їхньої статі».

Позначки:, , , , , , , ,
close