Оскар Уайльд цікаві факти

Оскар Уайльд — відомий англійський письменник, поет і драматург, чиє ім’я стало синонімом естетики та краси. Цікаві факти з його біографії розкажуть нам про дитинство цього видатного літератора, його особисте життя та захоплення.

Оскар Фінґал О’Флерті Вілд народився 16 жовтня 1854 року в Дубліні, Ірландія. Його батько, Сір Вільям Уайльд, був відомим лікарем, а мати, Джейн Франсіска Ельге, була письменницею. З дитинства Оскар проявляв неймовірний інтелект та талант до письма, що вплинуло на його подальшу кар’єру.

Відомо, що Оскар Уайльд був прихильником беконізму — філософського напряму, який вважав, що краса і справжнє мистецтво — це найвищі цінності в житті.

Особисте життя письменника також було цікавим і тривожним. Він одружився з Констанцією Ллойд, і у них народилися двоє дітей — Сірол і Вайон. Проте, відомо, що Уайльд мав інші відносини з чоловіками, зокрема з Джорджем Сендерсом, що призвело до його звинувачення у гомосексуалізмі та його пізнішого засудження.

Життя і творчість Оскара Уайльда

Оскар Уайльд цікаві факти з життя є неабиякими. Його особисте життя та біографія відомого письменника розкажуть про його дитинство, творчість та набуті ним успіхи.

  • Оскар Фінґал О’Флаерті Вілд народився 16 жовтня 1854 року в Дубліні, Ірландія. Його батько, Уїльям Роберт Вайлд, був успішним лікарем, а мати, Джейн Франсеска Ельгі, була видатною поетесою. З дитинства Оскар отримував від батьків любов до мистецтва і літератури.
  • Уайльд отримав стипендію і вступив до Трініті-коледжу в Оксфорді, де вивчав класичну філологію. Університетські роки стали початком його літературної кар’єри, він писав вірші, драми та критикував літературні твори своїх сучасників.
  • Найвідомішими творами Оскара Уайльда стали «Портрет Доріана Грея», «Фантастичні оповіді» та «Сфінкс». Ці твори принесли йому світову славу і визнання як одного з найяскравіших представників арт-деко. Уайльд також був прихильником естетизму, він вважав, що мистецтво повинно бути самоцінним і нічим не обмежуватися.
  • Особисте життя Оскара Уайльда було скандальним. Він відомий своїми контроверзними вчинками та незвичайними взглядами на моральні норми. Уайльд перебував у відомості через свої шлюби, афери та гомосексуальні відносини. Це призвело до його арешту та вироку ув’язнення за «гомосексуальний зв’язок», що в ті часи було кримінальним правопорушенням.
  • Після виходу з в’язниці, Уайльд покинув Ірландію і провів решту свого життя в екзилі. У нього не було можливості повернутися до написання літературних творів, але він продовжував виступати з лекціями та грати вистави.

Оскар Уайльд був одним з найвизначніших письменників свого часу. Він залишив незабутні сліди в літературі та культурі, які досі впливають на наше суспільство.

Біографія Оскара Уайльда

Оскар Уайльд був відомим ірландським письменником, поетом та драматургом. Його творчість визнана однією з найвпливовіших в історії англійської літератури.

Біографії відомого письменника розкажуть про його дитинство, особисте життя та успіхи в літературі. Оскар Уайльд народився 16 жовтня 1854 року в Дубліні, Ірландія. Він був другим з п’яти дітей у багатій аристократичній сім’ї. Його батько був відомим оратором та архітектором, а мати – поетесою та письменницею.

Уайльд отримав відмінну освіту, навчався в престижних школах, зокрема в Трініті-коледжі в Оксфорді. Вже тоді він почав проявляти свої письменницькі здібності і проявив інтерес до літератури та мистецтва.

Оскар Уайльд цікаві факти з життя включають його незвичайний стиль одягу та зовнішній вигляд. Він вважався одним з найстильніших чоловіків свого часу і завжди дотримувався екстравагантного образу. Уайльд був також відомий своєю розкішною бородою та афектованим манерою поведінки.

Уайльд був також відомий своїми суспільними виступами, його гострі репліки часто ставали повсякденними цитатами. Але, на жаль, його блискуча кар’єра була припинена на початку 1895 року, коли йому було пред’явлено обвинувачення у гомосексуалізмі, що було суспільно неприйнятним та каралося за законом.

Незважаючи на свою трагічну долю, Оскар Уайльд залишив надзвичайний слід у світовій літературі. Його твори, такі як «Портрет Доріана Грея» та «Веер пані Вендишер», є визнаними класиками. Його творчість надихала багатьох письменників та митців, і вона залишається актуальною й сьогодні.

Творчість Оскара Уайльда

Оскар Уайльд цікаві факти з життя і особисте життя відомого письменника розкажуть про дитинство та творчість біографії. Уайльд народився 16 жовтня 1854 року в Дубліні, Ірландія, і виріс в сім’ї ірландських радикалів. Він був одним з найяскравіших представників епохи арт-деко, а його творчість була переважно пов’язана з літературою. Уайльд відомий своїми роздумами про природу мистецтва та естетику, а його роман «Портрет Доріана Грея» є одним з найвідоміших творів світової літератури.

Творчість Оскара Уайльда була впливовою і виразною, він використовував своє багатство лексики та витончений стиль для створення прекрасних творів. Він також був знаменитим драматургом і написав такі п’єси, як «Ідеальний чоловік» і «Важливість бути серйозним». Уайльд також був журналістом і вела активну громадську діяльність, виступаючи за права жінок та рівність у суспільстві.

Оглядаючи творчість Оскара Уайльда, можна побачити його сміливість і відвертість у висловлюваннях, його метафоричний стиль письма, який змушує читачів задуматися про глибину його творчості. Його твори були наповнені сарказмом, гострим гумором і суспільною критикою, що робить його одним з найцікавіших письменників свого часу.

Уайльд був також відомий своїм особистим життям, його складними стосунками з іншими людьми, а також його розкішними вечірками і вишуканим стилем життя. Його життя завершилося трагічно, але його творчість залишається незабутньою і надихає багатьох письменників і читачів до сьогодні.

Отзывы

Олександр Петров

Оскар Уайльд — неперевершений майстер слова, який поринув у свою творчість з головою. Читаючи його твори, не можна не відчути його неперевершену майстерність та витончений смак. Та особисте життя Оскара Уайльда було так само цікавим, як його творчість. Один з найцікавіших фактів з життя Оскара Уайльда — його захоплення естетикою. Він був великим прихильником краси та гармонії. Це вплинуло на його творчість і на його особисте життя. Він відомий своїм розкішним стилем життя та чудовим смаком у виборі одягу та меблів. Оскар Уайльд також був видатним гумористом. Його гострі жарти та гумористичні афоризми навіть досі залишаються актуальними. Він вмів критикувати суспільні недоліки із гострим гумором та іронією. Уайльд був також відомий своїми скандальними вчинками та відвертою сексуальністю. Його особисте життя було наповнене романтичними зв’язками та скандалами. Він був гомосексуалом і відверто висловлював свої переконання. Оскар Уайльд — це людина, яка змогла поєднати в собі талант та особистість. Його творчість назавжди залишиться вічною, а цікаві факти з його життя завжди будуть викликати інтерес та захоплення.

Максим Шевченко

Оскар Уайльд цікаві факти з життя, творчість, біографії відомого письменника розкажуть про дитинство, захоплення. Я завжди цікавився історіями великих письменників, тому, коли я вперше дізнався про Оскара Уайльда, я був захоплений його життям і творчістю. Дитинство Оскара Уайльда було сповнене незвичайних подій. Він народився в Дубліні в заможній родині. Його мати була відомою феміністкою, а батько — успішним лікарем. Це, безумовно, мало вплив на майбутнє письменника. Одне з найцікавіших захоплень Оскара Уайльда було літературою. Він писав вірші та оповідання змалку і навіть займався журналістикою. Його перші твори були високо оцінені критиками, що стало поштовхом для його подальших досягнень. Біографія Оскара Уайльда також відома його скандалом з чоловіком, що призвело до його заарешту. Ця подія, звичайно, сильно позначилася на його житті і творчості. Він втратив свою славу і був змушений жити в екзилі до кінця своїх днів. Оскар Уайльд — це один з найбільш блискучих та талановитих письменників свого часу. Його творчість, заповнена гострим гумором і глибокими філософськими міркуваннями, залишиться вічною спадщиною для наступних поколінь. Його життєвий шлях та досягнення завжди будуть залишати мене в захваті.

Олександр

Оскар Уайльд — це непересічна постать у світовій літературі. Його творчість завжди була високо оцінена ім’ядинами читачів. Однак, окрім його літературного дару, мене зацікавило його особисте життя. Особливо цікаві факти з його життя, які розкривають його натуру та захоплення. Наприклад, мало хто знає, що Оскар Уайльд був відомим естетом, який ставив на перше місце красу і естетику у всьому. Він був великим шанувальником мистецтва, поетичних образів та музики. Це захоплення відображалося і в його творчості, де краса та естетика були одними з головних тем. На жаль, його життя не було таким чудовим, як його творчість. Оскар Уайльд потрапив у скандал через своє особисте життя, що призвело до його падіння. Така сумна доля прикро розчарувала його шанувальників. Однак, незважаючи на це, його творчість залишається назавжди в серцях людей, хто цінує його талант та непересічний світогляд.

Софія Ковальчук

Оскар Уайльд — відомий письменник, який залишив незабутні сліди в світовій літературі. Біографії цього талановитого письменника розкажуть про його дитинство, творчість і особисте життя. Оскар Уайльд — цікава особистість, чий життєвий шлях був повний випробувань і досягнень. Він був знаменитим своїм гострим гумором і особливим стилем письма. Однак, на жаль, його життя було наповнене трагедіями і скандалами. Уайльд був засуджений за свою гомосексуальну орієнтацію, що призвело до його в’язниці. Також варто згадати, що він був великим прихильником естетики і займався активною суспільною діяльністю. Його творчість лишила незабутні враження на читачів по всьому світу. Біографії відомого письменника розкажуть про його життя з усіма цікавими деталями, які залишать вас в захваті.

Позначки:, , , ,
close