Кров з носа у кішки

Носова кровотеча у кішки може говорити про тимчасові порушення цілісності судин, а в більшості випадків вважається серйозним симптомом небезпечного захворювання.

Інтенсивність носової кровотечі може бути найрізноманітнішою – чим швидше виділяється кров, тим серйозна небезпека нависає над вихованцем.

У частоті випадків кровотеча з порожнини носа у кішок відбувається через травми дрібних судин при механічних пошкодженнях слизової оболонки або ж при запальних процесах. Слизова оболонка, що вистилає носову порожнину, має пристойну кількість дрібних судин і закінчень нервів.

Беручи до відома велику рухливість і цікавість кішок, травми носа не така вже й рідкість. При появі навіть одноразового кровотечі з носа у вихованця, неухильно рекомендується відвідати ветеринара. Це дасть можливість вчасно виявити можливу патологію і уникнути складнощів.

Причини носових кровотеч

Будь-яке пошкодження судин в носі, досить небезпечно для тварини. Існують випадки, коли поява кров’яних виділень з носа вимагає термінового втручання лікаря.

У переважній безлічі випадків зустрічається додаткова симптоматика, що відрізняється деформацією мордочки, набряками, зміною відтінку слизової оболонки порожнини рота, порушення дихання або ж поява неприємного відразливого запаху з порожнини рота.

Головні причини виникнення крові з порожнини носа:

  . Носова кровотеча у кішки може виділятися при травмах в результаті уколів жорсткими рослинами, бійки з іншими котами або ж при ударах або після падіння. Механічне пошкодження слизової оболонки носа може з’явитися і в результаті автомобільної аварії. . Дрібні предмети-зерна, стебла, гілки, сміття, можуть виявитися причиною пошкодження внутрішньої частини носа, викликаючи кровотечі.

 1. Пухлинні процеси . Розвиток новоутворень в носових ходах частіше діагностується у літніх вихованців. Новоутворення, що розростається в носі змінює форму дихального органу, а ще призводить до деформації морди.
 2. Захворювання порожнини рота . Основою інфікування порожнини носа як правило служать захворювання порожнини рота. При гнійних запальних процесах в яснах у зубного кореня, хвороба дуже легко потрапляє в носові синуси, заважаючи хорошому функціонуванню слизової оболонки носа.
 3. Збільшення показників тиску артерій. Великі показники тиску крові призводять до розривів дрібних судин, розташованих в слизовій оболонці носа, викликаючи сильні або ж слабкі кровотечі.
 4. Порушення в системі згортання крові. Тромбоутворення при недостатності факторів згортання крові, призводить не тільки до носових кровотеч, а й внутрішніх крововиливів.

Необхідно виділити, що порушення згортання крові з’являються в результаті безлічі хвороб – вірусна лейкемія, імунодефіцит кішок вірусного типу, використання нестероїдних протизапальних засобів, аутоімунних захворюваннях. Дуже часто основою порушення згортання крові стають хронічна ниркова недостатність або генетичне захворювання — гемофілія.

Основою того, що у кішки йде носова кровотеча, можуть бути також інфекції порожнини носа в результаті бактеріального або ж вірусного ураження респіраторного тракту. Сильні риніти, що супроводжуються постійним чханням, можуть виявитися причиною порушення цілісності судинних стінок в носі.

При легеневих кровотечах в результаті пухлинних процесів, набряках або ж травмах легеневих структур, порушується кровообіг і відзначається загальна дихальна недостатність. Страждає весь організм тварини, відзначається порушення згортання крові.

Наступна причина носової кровотечі-отруєння сильними отрутами, призначеними для цькування гризунів. З’ївши щура або миша, отруєну зоокумаринами, починається інтоксикація організму кішки. Потрапляючи в організм, небезпечна речовина порушує процес згортання крові, приводячи до сильних кровотеч у всьому організмі. Кров при цьому може йти не тільки з носа, але і порожнини рота.

Поразка тромбоцитів зустрічається і при паразитарних інвазіях або ж грибкових ураженнях організму.

Якими бувають кровотечі у кішки і їх симптоматика

Кровотечі поділяють на гострі і хронічні. Хронічні кровотечі відрізняються постійними кривавими патьоками з носа. Гострі кровотечі починаються різко і фактично без симптомів.

Крім цього, кровотечі поділяють на двосторонні і односторонні. Необхідно розуміти, що односторонні кровотечі (поява крові з однієї ніздрі) частіше сигналізує про наявність стороннього предмета в носі, пухлинному процесі або механічній травмі.

Якщо тече кров з двох ніздрів, причина ховається в інфекційних ураженнях респіраторного тракту або ж при інтоксикаціях зоокумаринами.

При появі наступної симптоматики при кровотечі з носа рекомендується негайно звернутися до ветлікаря за допомогою. Небезпечними вважаються такі ознаки:

 • поява крові при чханні;
 • виділення крові з носових пазух, що супроводжується ознаками парадантоза або ж флюсу;
 • поява крові з носа і порожнини рота (велика ймовірність пошкоджень власне в роті у кішки);
 • фарбування фекалій в чорний колір (маси Кала стають схожими на дьоготь при внутрішніх кровотечах, при цьому кров з носових ходів може бути відсутнім);
 • поява поганого запаху з порожнини рота і при диханні тварини;
 • порушення акту дихання (задишка, гучний вдих і видих); .

Перша допомога при носовій кровотечі

Поява у кішки крові з рота або носових ходів призводить власника тварини в ступор або ж паніку. Потрібно «взяти себе в руки» і ретельно провести огляд вихованця, таким чином, оцінивши ступінь тяжкості ситуації.

Далі важливо максимально заспокоїти вихованця, що призводить до нормалізації тиску артерій і усуне посилення кровотечі. Не варто самостійно давати кішці людські седативні медикаментозні засоби без підготовчої консультації з професіоналом.

Сильна кровотеча, що відкрилося у кішки з носа, слід припинити за допомогою накладення холодного компресу на спинку носа тварини, а потім відвезти в клініку.

В умовах клініку тварині проведуть комплексний клінічний огляд для постановки точного діагнозу і призначення правильного лікування. Діагностика кровотечі з носа в себе включає кілька лабораторних аналізів:

 • Біохімія крові;
 • цитологічне дослідження;
 • загальний аналіз крові;
 • аналіз урини (для оцінки роботи ниркових структур).

Більш ретельне дослідження в себе включає проведення ендоскопії (при підозрі на закупорку шлунка), рентгенологічне дослідження носових пазух, риноскопію і КТ. Додаткові методи діагностики в себе включають проведення серологічних тестів при підозрі на грибкову інфекцію, або ж захворювання, що викликаються кліщами.

Лікування та догляд за кішкою

Після постановки точного діагнозу, доктор складає індивідуальну схему лікування. Залежно від факторів і причин, що викликали патологічний стан, терапія буде відрізнятися. Основними методиками лікування носових кровотеч вважаються:

 • зупинка кровотечі за допомогою накладення холодних компресів на спинку носа;
 • введення судинозвужувальних препаратів в носову порожнину і адреналіну;
 • заспокійливі заспокійливі засоби тваринного;
 • введення вітаміну До при отруєннях щурячою отрутою або гемофілії;
 • втручання хірургічним шляхом при значних випадках ураження порожнини носа.

Якщо з носа кровоточить у кішки при бактеріальних або грибкових інфекціях, призначається терапія, спрямована на видалення провокуючого фактора. В основному, це системні протимікробні засоби і антигістамінні засоби.

Також потрібно призначення протизапальних препаратів і вітамінних комплексів.

У період виконання заходів терапевтичного плану і після одужання тварини, важливо забезпечити йому правильний хороший догляд. Потрібно максимально вберегти вихованця від стресових ситуацій, скласти йому збалансований раціон харчування.

Після одужання бажано іноді проходити проф. огляди у ветеринарного фахівця для усунення повторення патологічних станів у вихованця.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close