Медитація на здоров’я та зцілення: основні правила

Езотерика

robertss 22.09.2023 Article

Здоров’я — це головна цінність кожної людини, його потрібно берегти та відновлювати. Чому медитацію на здоров’я та зцілення вважають хорошим засобом і як її практикувати? Рекомендації дає Шрі Сатья Нарайян Гоєнка, Джон Кабат-Зінн і Кацудзо Нісі.

Суть і призначення медитації на здоров’я та зцілення

Ставши ефективним способом налаштування всіх органів і систем на здоров’я, медитація вийшла на один рівень з вітамінотерапією і регулярними заняттями спортом. Розберемося, в чому особливості оздоровчих медитацій і чому вони інтегровані в життя людей.

Особливості медитації на здоров’я і зцілення

Медитації для зцілення, як і всі інші, являють собою мистецтво створення гармонії в душі, тілі та свідомості. Той, хто регулярно практикує медитацію, бачить світ красивим, сповненим блаженства і щедрих дарів. Без неї можна легко впасти в стан перманентного стресу, хибних думок і заклопотаності.

Завдяки медитації людина здатна спустошити себе до стану чистої посудини й заповнити радістю, здоров’ям, вірою та добром. Приклади щасливих зцілень від недуг завдяки медитаціям відомі всьому світу:

 • Індійський мільйонер Шрі Сатья Нарайян Гоенка вилікував багаторічну мігрень і залежність від морфію. Після чого створив дослідницький інститут віпасани та унікальний курс медитації віпасана, заснований на власному досвіді.
 • Джон Кабат-Зінн, професор медицини з Університету Массачусетса, перетворив практику медитацій на ефективний спосіб зменшення хронічного болю. Свої практики він підкріпив відповідними дослідженнями.
 • Японський інженер і вчитель айкідо Кацудзо Нісі, обстежений у ранньому дитинстві, мав, за прогнозами лікарів, дожити лише до 20 років. Завдяки унікальній системі оздоровлення, до якої входили й медитації, він повністю вилікувався і 75 років прожив активним і насиченим життям.

Ці та інші приклади свідчать, що медитація на здоров’я та зцілення доступна будь-якій людині, незалежно від її статусу, віку та стану здоров’я. Вона допоможе впоратися з наявними проблемами, зміцнити здоров’я, продовжити вік і зробити життя якіснішим, активнішим, повноціннішим.

Кому і коли необхідна медитація на здоров’я і зцілення

Тільки здорова людина здатна досягти успіху, а абсолютно здорових людей у сучасному світі дуже мало. Медитація на здоров’я потрібна всім людям, тому що вона допомагає досягти важливих цілей:

 1. Підвищити життєву енергію (прану), основу здоров’я і гарного самопочуття.
 2. Впоратися з хворобами, перепрограмувавши свій мозок на здоров’я.
 3. Зміцнити імунітет, зняти стрес, втому, занепокоєння, омолодити мозок.
 4. Упорядкувати емоційний стан, очистити його від негативу.
 5. Перетворитися зовні завдяки внутрішній трансформації.
 6. Сприятливо впливати на світ і людей навколо себе.

Зцілювальна медитація має профілактичне значення, дає змогу уважніше ставитися до себе, вчасно виявити відхилення в роботі організму.

У зцілювальної медитації немає протипоказань. Не рекомендується вона лише людям із психічними захворюваннями та в стані гострої депресії. У цьому разі потрібно впоратися з ними, а потім переходити до духовних практик.

Як пише Джон Каббат-Зінн, уже понад 250 медичних клінік у всьому світі використовують програми зниження стресу за допомогою медитацій. Їхнє число з кожним днем зростає, тож скоро така практика може стати частиною національних систем охорони здоров’я.

Як правильно проводити медитацію на здоров’я і зцілення

Медитація на здоров’я і зцілення — це узагальнювальна назва безлічі оздоровчих медитацій. У кожної є свої правила, але є й загальні рекомендації, які потрібно знати і застосовувати під час практик.

Правила проведення медитацій

Як медитувати на здоров’я? Заплющте очі й уявіть, як у тіло через маківку входить лікувальне світло. Воно заповнює зсередини, проходячи через точку біля основи хребта, чакру Муладхару, сприяє очищенню й оздоровленню. Побудьте в стані посудини, наповненої світлом, 10 хвилин. Завершіть медитацію, подякувавши тілу за його чуйність, відкрийте очі.

Медитація корисна для жіночого здоров’я. У пацієнток, які практикують мантра-медитацію, спостерігається більш успішне одужання, кращі результати і триваліша ремісія. Які є медитації на жіноче здоров’я? Найефективнішою є щоденна мантра-медитація перед сходом сонця (3-6 ранку) з купанням у природному джерелі, співом мантр і перебиранням вервечок.

Як проводити медитацію для зцілення внутрішніх органів? Для цього необхідно зробити таке:

 1. Знайдіть відокремлене тихе місце й займіть комфортне положення. Потрібно сидіти або лежати нерухомо, повністю розслабивши м’язи. Можна увімкнути музику для медитації.
 2. Дихайте спокійно і глибоко, вдихаючи і видихаючи на чотири рахунки.
 3. Повністю очистіть думки від стороннього.
 4. Уявіть дискомфорт, біль або захворювання у вигляді образу. Змалюйте його форму, поверхню, розмір, обриси, колір, запах.
 5. Спрямованим внутрішнім поглядом убивайте хворобу, руйнуючи її вщент. Подумки говоріть їй, що не боїтеся, що вона не становить реальної загрози й побороти її неважко.
 6. Переконавшись, що хвороба залишає орган, пошліть туди любов і ніжність, наповнивши його світлом, радістю, турботою.
 7. Завершіть медитацію вдячністю до тіла, поверніться в стан тут і зараз, відкрийте очі.

Уже після першого сеансу медитації на зміцнення та зцілення з’являється відчуття здоров’я, легкості, бадьорості. Зробіть її своєю новою корисною звичкою.

Що не можна робити в процесі медитації

У зцілювальних медитацій є свої особливості, які потрібно знати і враховувати в процесі практики. Найпоширенішими можна вважати такі:

 1. Не можна очікувати миттєвих результатів. Перші поліпшення з’являться швидко, але глобальні зміни в самопочутті та зцілення відбудуться лише в разі регулярних і осмислених практик, щоденних або щотижневих.
 2. Не можна засмучуватися і втрачати надію, якщо щось іде не так. Потрібно пробувати знову і знову, знайти наставника, який допоможе впоратися з тривогами і розчаруванням, виправити помилки і налаштуватися на результат.

Що більше практикуєте, то більше отримуєте — такий закон діє під час медитацій. Можна і потрібно застосовувати додаткові інструменти (музику, чотки, подушки для ефективнішого розслаблення, ароматерапію). Починати медитації найправильніше з чіткого дотримання інструкції. Коли досягли успіху, можна доповнювати, імпровізувати, видозмінювати процес

Медитація стала повсякденною звичкою мільйонів людей у всьому світі. Перейнявши їхній досвід, можна особисто переконатися в ефективності та користі оздоровчих медитацій.

Медитації на здоров’я і зцілення — це важлива і корисна практика, що дає змогу поліпшити здоров’я і якість життя. Використовуючи її правила та алгоритми, оцініть вплив практики на своє життя та зробіть висновки.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Ярослав: значення імен, характер і доля його володаря

Бурштин: магічні властивості, цікаві факти про камінь

Січень: знак зодіаку на початку та наприкінці місяця

Ера Водолія: що на нас чекає і скільки триватиме нова епоха

Енергетичний вампір: як розпізнати і захиститися від його впливу

Емілія: значення імені, характер і доля

Позначки:, , , , , , ,
close