Дмитро: значення імені, походження та характер

Езотерика

robertss 15.09.2023 Article

Дмитро — популярне ім’я в країнах Східної Європи. Це ім’я наділяє володарів особливою енергетикою та характером. Що означає ім’я Дмитро, які риси характеру притаманні таким чоловікам, як знаходити з ними спільну мову, розповіли Дмитро Зима та Борис Хігір.

Походження імені Дмитро, покровитель і талісмани

Ім’я людини — найсолодший і найважливіший для неї звук будь-якою мовою, писав у книжці «Як завоювати друзів і звернути увагу на людей» Дейл Карнегі. Ім’я впливає на характер і поведінку людини, на її долю і соціалізацію. Набір звуків, який є в кожному імені, має певну енергетику.

Витоки імені Дмитро, хто зі знаменитостей його носить

Дімусик, Митя, Дімка, Димуля — так ласкаво називаємо володарів красивого імені з грецьким корінням.

Що означає ім’я Дмитро? Ім’я Дмитро походить з часів античності й походить від слова «Деметріос» — ‘той, що належить Деметрі’. Деметра — давньогрецька богиня родючості та землеробства. Тож ще одне значення імені Дмитро — ‘землероб’. Також можемо зустріти таке трактування імені як ‘посвячений’.

У книзі «Таємниця імені» Дмитро та Надія Зима описують астрологічну характеристику імені. Протегує імені Плутон — планета, що символізує міць природи та потенціал. Своєю чергою, Скорпіон, знак зодіаку, притаманний імені, каже, що володарі імені наділені величезною енергією.

Чимало відомих особистостей названі ім’ям Дмитро. Серед них:

 • Дмитро Менделєєв — хімік, всесвітньо відомий учений-енциклопедист;
 • письменник Дмитро Мамин-Сибіряк;
 • актори Дмитро Харатьян і Дмитро Фрід;
 • Дмитро Шостакович — піаніст, композитор;
 • виконавці Дмитро Маліков і Діма Білан, оперний співак Дмитро Хворостовський;
 • телеведучі Дмитро Нагієв і Дмитро Шепелєв та інші.

Талісмани імені та покровителі

Талісмани імені посилюють конструктивну енергетику імені та нейтралізують негативні прояви його впливу. Якими талісманами слід обзавестися Дмитрам, щоб удача була на їхньому боці? Зверніть увагу на такі обереги:

 1. Камені. Найкращим варіантом для Діми стане лазурит, аметист і опал. Лазурит принесе власнику успіх як на особистому фронті, так і в професійній сфері. Камінь допоможе впоратися з негативом і поганим настроєм. Найкращим варіантом лазурит буде для Дім — представників знака зодіаку Стрілець і Терези, його не варто обирати народженим під знаком Рака або Козерога. Опал стане чудовим помічником у справах для Дмитрів, які пов’язали своє життя з творчою професією. Аметист допоможе зміцнити ауру і сприяє умиротворенню.
 2. Квітка. Хризантема — рослина, що приносить Дмитру удачу. У східній традиції хризантема символізує щастя і довголіття.
 3. Метал. Талісман Дмитрів — срібло. Воно допомагає позбутися негативної енергії.
 4. Дерева. В’яз і горобина — дерева-обереги для Дмитра. В’яз символізує стриманість і силу, а горобина захищає від пристріту та сварок.
 5. Число. У нумерології імені Дмитро відповідає сімка. Вона наділяє мудрістю в поглядах на життя і судженнях.

Який святий покровитель у Дмитра? У церковній традиції використовується ім’я Димитрій. Покровителями імені вважають Дмитра Донського — захисника сім’ї та дому, а також великомучеників Дмитра Солунського і Димитрія Прилуцького.

Коли у Дмитра день ангела? Свій день ангела Дмитро відзначає 24 лютого, 28 травня, 1 червня та 8 листопада.

Лінгвіст Френк Нюссел у роботі «The study of names: a guide to the principles and topics» зазначає, що оголошення імені дитини членами сім’ї — це процес індивідуації, в якому людина стає окремою істотою. У підсумку вона стає унікальною особистістю. Дослідники імен стверджують, що ім’я, дане людині при народженні, впливає не тільки на характер, а й на долю людини.

Характер і доля Дмитра

Характер у Дім непростий. Як стверджує автор книги «Таємниця імені» Борис Хігір, володарі імені Дмитро люблять філософствувати. У суперечці вони не вміють слухати інших і не поступаються, завжди стоять на своєму. Однак у спілкуванні людина з ім’ям Дмитро неважка. Вона любить компанії.

Дмитро в дитинстві та юнацтві

Який характер у хлопчика з ім’ям Дмитро? У дитячому віці хлопчик більше схожий за характером на маму. Маленькі Діми активні, компанійські та комунікабельні. Мають аналітичний склад розуму і мають схильність до технічних наук.

Вони бувають примхливими, проте швидко заспокоюються, відчувши турботу близьких. Щоб упоратися з характером хлопчика, його батькам знадобиться чимало терпіння, але якщо вони зможуть спрямувати бурхливу енергію й ентузіазм дитини в потрібне русло, вона виросте успішною.

Подорослішавши, Діма стає більш стриманим і самостійним. Він активний у навчанні, але водночас, не виключені проблеми з дисципліною. Дмитрам подобається бути причетним до всього: вони допомагають батькам, виконують хатню роботу і хочуть мати власні обов’язки в родині. У підлітковому віці хлопці копіюють батька, беруть із нього приклад. Бажання бути відповідальним і самостійним неодмінно потрібно заохочувати.

Дорослий Дмитро

Дорослий Діма значно відрізняється від себе маленького. Незважаючи на непростий характер, Дмитрики мають добре серце. Вони вміють бути душею компанії, і з віком їхні позитивні якості тільки посилюються. У близьких людях і друзях володарі ім’я Діма цінують високі моральні орієнтири. Дмитру легко й цікаво з тими людьми, хто поділяє його погляди та інтереси.

Він працьовитий і розумний, йому важливо самореалізуватися і домогтися в житті чогось значного, щоб зробити свій внесок у суспільство. Дмитро — людина неконфліктна. Він не буде йти по головах, щоб піднятися кар’єрними сходами. У роботі представників цього імені можна охарактеризувати як пунктуальних і акуратних. Він уміє встановлювати контакти і знаходити корисні зв’язки, виконує свою роботу відповідально.

У справах любовних Дмитро демонструє серйозність і свої почуття доводить вчинками. У стосунках він чуйний партнер. Цінує другу половинку і приділяє їй достатньо уваги. Він ретельно вибирає супутницю життя, у шлюбі стане вірним і надійним чоловіком.

Характер за порою року та сумісність імені

Пора року, коли народжується Дмитро, чинить істотний вплив на його поведінку і ставлення до життя та оточуючих:

 1. Дмитрики, народжені взимку, вельми амбітні. Вони прагнуть до лідерства в роботі та вдома.
 2. Весняні представники імені приділяють багато часу саморозвитку. Вони люблять вчитися і відкривати для себе щось нове і незвідане.
 3. Дмитро, народжений улітку, за характером дуже емоційний. Іноді ця емоційність йому заважає, оскільки негативно відбивається на особистому житті.
 4. Раціональний і практичний — так можна охарактеризувати представників імені, народжених восени. Осінні Дмитрики — хороші сім’янини.

Найкраща сумісність імені Дмитро з такими жіночими іменами: Олена, Анна, Наталя, Яна, Лілія, Людмила. А ось з іменами Анжела, Марина, Ніна, Вікторія, Юлія, Софія, Римма стосунки можуть і не скластися.

Кожна людина індивідуальна, і передбачити, якою за характером буде дитина, що з’явилася на світ, не представляється можливим. Однак батьки можуть вплинути на долю малюка, подарувавши йому гарне ім’я, наділене змістом, любов’ю і турботою.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Ярослав: значення імен, характер і доля його володаря

Бурштин: магічні властивості, цікаві факти про камінь

Січень: знак зодіаку на початку та наприкінці місяця

Ера Водолія: що на нас чекає і скільки триватиме нова епоха

Енергетичний вампір: як розпізнати і захиститися від його впливу

Емілія: значення імені, характер і доля

Позначки:, , , , , ,
close