Яке сьогодні свято: календар свят на 16 листопада

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Сьогодні 16 листопада — 320 день у григоріанському календарі. До початку нового року залишається 45 діб. Цей суботній день можна провести не тільки як звичайний вихідний, а й відсвяткувати деякі урочисті події. Не знаєте, яке сьогодні свято відзначають у різних куточках світу? У статті знайдеться корисна інформація на цю тему.

Календар святкових заходів

Національна організація у справах жінок організувала проведення Міжнародного дня боротьби з анорексією 16 листопада. Перша акція любові до свого тіла була проведена у Великій Британії 1992 року. Друга назва свята — День без дієт. Сьогодні в усьому світі пропагують здоровий спосіб життя, акцентуючи увагу на прийнятті себе в будь-якій вазі. Багато компаній інформують населення про потенційні загрози, які пов’язані з дієтами, особливо розповідають про анорексію.

Професійне свято сьогодні відзначають у Росії. У країні проходить День проектувальника. Перше торжество відбулося в Санкт-Петербурзі. У 2019 році подія набула статусу загальноросійського заходу, на якому зустрічаються безліч проєктувальників з усіх куточків країни, щоб обговорити професійні питання.

Саме 16 листопада в Україні відбувається День працівників радіо, телебачення та зв’язку. 1924 року восени в Харкові вийшла перша в Україні радіопрограма, тож дата святкової події обрана неспроста.

Ще одне свято — Всесвітній день ґудзиків. Про нього знає не надто велика кількість людей, здебільшого це працівники ательє та уважні клієнти. Його заснувала організація National Button Society у США ще далекого 1938 року. Ґудзики — важлива деталь в одязі, на яку мало хто звертає увагу. Раніше ці елементи вважали розкішшю і вставляли тільки для декору. Вони сповіщали оточуючих про солідний стан людини.

А яке сьогодні свято в Казахстані? Саме 16 листопада на території РК і в усьому світі відбувається Міжнародний день толерантності, який започатковано 1995 року на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО. Сьогодні всіх людей закликають зупинити військові конфлікти і розбіжності, проявити повагу до інших народів, припинити дискримінацію в будь-якому вигляді і усунути стереотипи мислення людства, що склалися.

Історичні свята сьогодні

У різний час відбулися такі значущі події:

  • 1841 року в Америці презентували перший корковий рятувальний круг.
  • Спорткомітет СРСР 1938 року офіційно почав просувати вид бойового єдиноборства — самбо.
  • У 1966 році стався найсильніший зорепад за всю історію людства.
  • Відкриття Карагандинського театру музичної комедії відбулося 1973 року.

Дні народження відомих людей

Сьогодні, 16 листопада, на світ з’явилися такі популярні особистості:

  • Вільям Генді (1873-1958) — американський виконавець, якого називають «батьком блюзу».
  • Олександр Колчак (1874-1920) — російський військовий і політичний діяч, відомий учений-океанограф, флотоводець.
  • Олександр Малінін — популярний естрадний співак, композитор і заслужений народний артист Росії народився 1958 року.
  • Меггі Джилленхол — американська акторка і лауреатка премії «Золотий глобус» побачила світ 1977 року.
  • Серік Сапієв — один із найтитулованіших боксерів Республіки Казахстан народився 1983 року.

Календар свят: православна релігія

Церковні служителі 16 листопада вшановують пам’ять мучеників: Акепсима, Іосифа, Аіфала, Євдокії Сафронової, Василя Архангельського і Петра Орленкова. У народі приємно відзначати свято Анни Холодної. Воно присвячене доньці київського князя Всеволода Ярославича і грецької царівни. Згідно з переказами, Анна була заручена з візантійським царевичем, але шлюб не був оформлений, і княжна присвятила життя богослужінню.

Свято названо Холодним, бо саме після цього дня настають відчутні морози. У народі вважалося, що якщо сьогодні дрова в печі горіли сильно, то варто очікувати бурі. Якщо хмари знаходилися нижче звичайного, то це віщувало потужну холоднечу.

Хто сьогодні відзначає іменини?

День Ангела святкують люди з такими іменами: Агап, Георгій, Гертруда, Дмитро, Анна, Йосип, Михайло, Едмунд, Володимир і Микола.

Тепер із легкістю можна відповісти на запитання: який сьогодні день, запропонувати відзначити його в компанії друзів або сім’ї. З настанням осені залишається все менше часу і бажання залишати теплий дім. Запросіть людей, з якими стосунки були не в найкращому стані, на затишні посиденьки з кухликом какао і смачною випічкою, адже сьогодні можна забути про суперечки.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Церковний календар на серпень 2023 року

Отпразднуйте День святого Валентина в 10 самых романтичных отелях Вермонта

Прикмети на Трійцю, що можна і не можна робити в це свято

Позначки:, , , , , , ,
close