ОСОБЛИВОСТІ – «Ягоди в намисто» Дафни Бойєр

ВСЕ, ОСОБЛИВОСТІ Катріни Віри Вонг8 червня 2022 р.

Якщо можна знайти перепочинок з важких часів, які, здається, оточують нас, це в мистецтві. Мистецтво зворушливе і красиве, інтригуюче і вражаюче життя, що найщирішим чином відображає. Я вважаю, що це вірно в роботах Дафни Бойєр, художниці та вченої рослини з метисів Червоної річки.

Використання фотографій різних ягід та рослинного матеріалу з високою роздільною здатністю (або голок дикобразу) як цифрові намистин. — те, що вона називає технікою «Ягоди в намистини» — Бойєр створює яскраві роботи, які віддають шану традиційній ручній роботі, прославляють її корінну спадщину та вшановують життя її родичів. Цифровий характер її робіт дозволяє їй, за її словами, «збільшувати та зменшувати масштаби, грати з ними та створювати великі історії з невеликих оригінальних робіт». 

Маючи предків, які були засновниками першої нації метисів у Ред-Рівері (розташованій у Манітобі), Бойєр готова розповісти історії своєї спадщини. Мати Бойєра, архіваріус та оповідачка метиського походження, зберегла важливі документи та виступила проти своєї католицької французької родини, яка заперечувала своє метиське походження. Описуючи свою матір як сильну жінку з прекрасним духом, яка набагато випередила свій час, Бойєр додає, що вона «відчинила двері для [свого] ​​покоління, щоб заявити права на цю частину нашого походження, і це було справді чудово».

< img src="/wp-content/uploads/2024/02/79d9acb14f9c385a9000e68c033c543b.jpg" loading="lazy" width="682" height="1028" class="wp-image-12 Вона позує зі стрічками зі своєї роботи "Родильний намет", на ній червона сукня з довгими рукавами, темні штани, окуляри та намисто. Вона посміхається, відводячи погляд від камери". Портрет Дафни Бойєр, зроблений Девідом Елінгсеном.Подорослішавши, Бойєр збирала ягоди і продавала їх місцевим лікарям, щоб сплатити за табір для дівчаток-гідів, і усвідомила, що хоче стати художницею. Вона вступила до художньої школи текстильного дизайну, але дізналася, що від хімікатів їй дуже погано. "Як дещо сумний другий вибір, ми з чоловіком зрештою відновили великий сад, який спочатку був посаджений [Евелін Ламбарт], першою жінкою-кіноаніматором у Національній раді з кінематографії", - ділиться Бойєр. Вони витратили 11 років на відновлення цього саду, і у цій атмосфері Бойєр відчула необхідність виразити себе. Її партнер побудував для Бойєра студію, де вона могла експериментувати з різними матеріалами, щоб з'ясувати, з чим вона зможе працювати. У лижному костюмі та черевиках, із широко відкритими для зимового повітря вікнами вона вирішила, що вміє працювати з акриловою фарбою, рослинним матеріалом та фотоапаратом, що тепер складає основу її мистецтва.

Без формального навчання закралася невпевненість у собі, але вона була негайно погашена підтримкою партнера та кількома успішними заявками на гранти. З 2017 року Бойєр повністю присвятила себе мистецтву, працюючи з командою, яка складається з Баррі Мюза, Ліни Самоукової та Етьєна Капаккйоне. Разом вони розробили фірмову техніку Бойєра «Ягоди в намистини», але не обійшлося без спроб і помилок. Експерименти про те, як використовувати справжні ягоди як фізичних намистин, не увінчалися успіхом. “Все літо, старанно працюючи, [ми] в результаті отримали купу варення і величезне розчарування”, – говорить Бойєр. «І я просто, я був спустошений. Я витратив гроші на грант, а потім з'явився цей спалах… Ну, я можу зробити це фотографічно».

width=”534″ height=”800″ class=”wp-image-12085″ alt=”"Гемоглобін" від Дафни Бойєр. Сплетені тонкі стрічки з блискучим візерунком з червоної журавлини різних розмірів. разом, утворюючи гобелен, що струмує». >Гемоглобін (2018), автор: Дафна Бойєр, фото Ліни Самоукової

У вікторіанські часи, коли була причина відновлювати втрачені речі у мистецтві, жінки-метиси ставали майстрами вишивки квіткових візерунків, які чоловіки-метиси носили, коли подорожували та відправляли товари. Бойєр каже, що «вони подорожували між громадами корінних народів, від одного до іншого», вони та їхні собаки в майстерно прикрашеному бісером одязі. «Начебто ви могли чути, як вони наближаються за багато миль з цими собаками, дзвоном, кольором та снігом, коли вони прибували у форт у захоплюючій виставі». Те, що було лише розсипом насіння, надихнуло на цвітіння бісероплетінь, які поширилися по всій країні як культурні емблеми.

Бажаючи дізнатися більше про те, як її сім'я вписується в історію метисів у районі Ред-Рівер, Бойєр познайомилася з доктором Морін Метьюз, куратором етнології в Музеї Манітоби, яка показала їй низку артефактів, одним із яких був «Мішок з мохом H4». -2-13», створений невідомим художником Метіс-Дене. Цей артефакт був переноскою для немовлят, прикрашеною чудовим набором квіткових бусинок, зі знаком нескінченності Métis, вбудованим у троянду праворуч від малюнка. Бойєр була настільки зачарована цим артефактом, що відтворила його версію завдовжки 8 футів, використовуючи техніку «Ягоди у намистини».

Мішок з моху (2021), автор: Дафна Бойєр, фото Ліни Самоукової

«Вважається, що ці жінки перейняли ці техніки, ці квіткові візерунки Але вони також вклали в ці квіткові візерунки частинку своїх духовних переконань, а також опору колонізації”, – каже Бойєр. “І вважається, що цей вид колючого стебла дуже тонким чином відображає відмову від колонізації, а бутони троянд дійсно відображають потенціал цвітіння. , що відбувається».

Коли ви дивитеся на її роботи, у них зароджується яскравість – результат завзяття Бойєр та пристрасної одержимості деталями. Цифрові ягоди виглядають так, ніби ви можете простягнути руку через рамку та схопити жменю. Реалізм — це природний ефект фотографії, але саме аранжування надає сенсу кінцевій роботі. “Я розглядаю кожну закінчену роботу як сировину для робіт наступного покоління”, – говорить Бойєр. «І таким чином я, як ДНК, вбудовую в твори поколінний характер історій, які розповідаю».

=”800″ height=”534″ class=”wp-image-12086″ alt=”"Сіпуха і Місяць" автор: Дафна Бойєр. Зображення сови, що ковзає по зоряному нічному небу, з високим місяцем. Зображення складається з ягід, відзнятих у цифровому форматі»./>Сіпуха та Місяць (2019), автор: Дафна Бойєр, фото Ліни Самоукової

Гемоглобін – це зіткане полотно з зображень (або плиток) журавлини, надрукованих у різних масштабах і пошитих разом. «Він рухається, ніби дихає», — каже Бойєр, оскільки він втілює останній зітхання її матері Аніти, яка все життя займалася йогою і померла в шавасані, позі трупа.

Використовуючи плитки з ягодами, що натякають на гемоглобін, «Сіпуха і Місяць», ми святкуємо давню любов Аніти до сов, провісників гостей. Сова ковзає по небу темно-синіх ягід – явний контраст із яскравим червоним відтінком гемоглобіну. Це говорить про те, що дух Аніти тепер живе в іншому світі, звідки вона посилає сов повідомити свою сім'ю, коли вона буде в гостях. “Ми часто чуємо [сов]”, – говорить Бойєр. «Ми говоримо: там мама, [і] підійдемо до вікна та послухаємо».

< /i>

Повідомлення по темі:

  1. ФУНКЦІЇ – дослідження життя за допомогою наукового мистецтва
  2. Функції – Показано Елейн Уіттакер
  3. ФУНКЦІЇ – Наукове рандеву
  4. ФУНКЦІЇ – Skin & Кістки

Про автора

Катріна Віра Вонг

Катріна – корейсько-китайська художниця, письменниця та редактор. Вивчаючи літературу, ботаніку, гербарії та ікебану, вона робить гібридні квіти з висушених або пресованих рослин і називає їх Франкенфлора. В даний час вона пише про науку в Art The Science, коригує SAD Mag та веде блог у Lifeology. Вона також створила Seagery Zine, невелике друковане видання, в якому досліджується взаємозв'язок між мистецтвом, наукою та літературою. Її Франкенфлора була виставлена ​​у Ванкувері, Британська Колумбія, у Музеї біорізноманіття Біті, Science World та Центрі медіа-мистецтв VIVO. Катрина народилася на традиційній території Хауденосауні та Анішнаабег (так званий Гамільтон, Онтаріо), виросла в Сінгапурі і вдячна за те, що живе на поступлених територіях народів Масквам, Сквоміш і Цлейл-Ваутут (так-під назвою Ванкувер, Британська Колунія). Вона закінчила Університет Вікторії зі ступенем бакалавра біології та англійської мови. Інстаграм: @furiebeckite

Позначки:, , , , , ,
close