Зневоднення у кошенят

Організм домашніх і диких кішок на дві третини складається з рідини. Вода-незамінний елемент для нормального протікання всіх вкрай-важливих функцій. При розвитку зневоднення (дефіциті рідини в організмі), з’являються серйозні порушення, дуже часто загрожують життю вихованця.

Дегідратація у кошенят в собі несе куди серйозну небезпеку для життя тварини, ніж для дорослої кішки. При нестачі рідини в 10% кошеня може померти, тоді як для дорослої тварини згубний відсоток дефіциту рідини становить 15%.

Причини розвитку зневоднення у кошенят

Провокують розвиток зневоднення факторів у ветеринарній практиці багато. Серед частих причин дегідратація у кошенят відзначаються-діарея і блювота. Дані симптоми вказують на розвиток значних порушень в роботі організму.

Зневоднення, що супроводжується блювотою і проносом, може говорити про подібні патологіях:

 • злоякісні нові утворення в травній системі;
 • гострі і хронічні захворювання кишково-шлункового тракту; (одна з найбільш частих причин у маленьких кошенят); (часто зустрічається у тварин, чиї господарі згодовують вихованцям погані, недорогі корми, а ще дають їжу зі столу);
 • алергія на ряд медикаментозних препаратів;
 • інтоксикація організму отрутами.

Спровокувати проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту у кошенят здатні запальні процеси в області підшлункової залози, інфекційні захворювання спровоковані вірусами або бактеріями, а ще кишкова непрохідність і отруєння продуктами харчування.

Рідше основою розвитку дегідратації у кошенят виступає тепловий удар, розвиток цукрового діабету, втрата крові в значних обсягах, недостатність нирок.

Симптоми зневоднення у кошенят

Зневоднення організму на перших етапах розвитку не вимальовується характерною клінічною картиною. Але уважний господар здатний відзначати навіть невеликі порушення. Серед незвичайних станів, що вимагають дуже високої уваги з боку господаря кошеня, відзначаються:

 • Падіння або збільшення показників температури тіла. У початкові місяці життя організм кошеня надзвичайно вразливий. Тому володар повинен бути насторожі. Під рукою повинен бути термометр для виявлення температурних змін.
 • Сухість покривів шкіри. Дегідратація насамперед проявляється на стані шкіри. Визначити зневоднення у улюбленця можна в побутових умовах. Для цього необхідно злегка відтягнути шкіру в області холки, а потім випустити її. Якщо шкіра відразу повернула власне перше стан-переживати не слід. Наприклад якщо шкіра в холці залишається після відтягування потовщеною, вихованець страждає від дегідратації протягом мінімум 5 годин. Завдання власника-негайно відправитися у ветеринарну клініку.
 • Зміна кольору помітних слизових оболонок . Брак рідини в організмі кошеня супроводжується яскравим відтінком оболонок слизової пащі. Паралельно змінюється і в’язкість слини. Білясті сліди на яснах при невеликому натиску на них пальцями – небезпечна ознака. Це вказує на те, що капіляри не наповнюються кров’ю в потрібному обсязі.
 • Байдужість, дуже висока сонливість і млявість тварини . Це одні з головних ознак порушення метаболізму – призводять до великих наслідків.

Перераховані вище симптоми-привід негайно звернутися за допомогою до кваліфікованого ветлікаря.

Що зробити якщо у кошеняти зневоднення

Виявивши початкові ознаки зневоднення у кошеняти, потрібно перш за все з’ясувати причину появи загрозливого для життя стану.

При знаходженні легкої форми зневоднення, лікування полягає в випоюванні вихованця з шприца. Господар самостійно може вливати в пащу достатню кількість рідини.

Діагностована середня і важка форми зневоднення вимагають іншого підходу.

Тварині вводять фізрозчини за допомогою крапельниць. Важливо знайти причину розвитку дегідратації.

Так, якщо основою розвитку зневоднення виступило отруєння організму, вихованцеві потрібно введення абсорбентів.

У разі ураження організму гельмінтами, призначаються протигельмінтні препарати.

Для постановки точного діагнозу, ветлікар призначає проведення ряду аналізів:

  ;

 • загальний аналіз сечі;

Важливо вжити заходів, з метою усунення розвитку дегідратації у кошенят і дорослих кішок.

Для цього необхідно ретельно стежити за тим, скільки рідини тварина споживає.

Вихованець зобов’язаний мати безкоштовний доступ до питної води. Дуже важливо стежити за тим, скільки води випив улюбленець під час спеки року. Ряд кішок воліють пити водопровідну воду -. для того щоб вихованець отримував свіжу відфільтровану воду, найкраще купити спеціалізовану поїлку у вигляді фонтану. Можна розставити по будинку маленькі мисочки з водою. Так, кішка або маленьке кошеня в силу власного природного цікавості, буде більше пити.

З метою попередження розвитку зневоднення, потрібно ретельно підходити до вибору корму. Корм повинен бути якісним, що наповнює організм не тільки корисними елементами, але і вологою.

Невід’ємна частина попередження-часте спостереження у ветлікаря. Патологічні процеси, що розвиваються в організмі, що характеризуються зневодненням, вимагають уважного підходу і лікування.

Для підтримування в нормі водно-електролітного балансу у кошеняти доводиться стежити за тим, щоб дитина отримувала від 60 мл води в день. Якщо тварина отримує виключно сухий корм, кількість рідини може бути збільшено.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close