Єнот як домашня тварина: плюси та мінуси утримання

Єнот як домашня тварина: плюси та мінуси утримання - Ветеринар

Велика кількість любителів домашніх улюбленців, які проживають у будинку, мріють про екзотику. Зараз дуже велику популярність завойовує домашній єнот. Це вражаюче звірятко має дуже високу активність і високі інтелектуальні здібності. Однак розраховувати на повну покірність і прихильність з боку єнота-полоскуна не варто. Норовливий вихованець навіть вдома навряд чи зможе позбутися повністю своїх «тваринних» інстинктів.

Характер і звички

Вважається, що батьківщиною милого і бешкетного єнота-полоскуна вважається Північна і Центральна Америка. Однак вчені з’ясували, що ці тварини швидко підлаштовуються до будь-якої обстановки проживання. У природі комічні звірята віддають перевагу лісистим околицям і обов’язковій наявності ставка неподалік. Живе бешкетник у дуплах дерев, але не відмовлятиметься і від «житла» у вигляді виритої іншими тваринами норки. У багатьох випадках єнот любить оберігати власний простір, не допускаючи на власну територію чужинців.

До характерних рис цієї тварини відносять:

  • невеликий зріст — доросла тварина може досягати розмірів дуже маленького собаки;
  • широку голову з гострою мордочкою;
  • розкішне хутро з красивою палітрою кольорів (всі чорні відтінки, сірого і рудого);
  • довгий пухнастий хвіст.

Також тварина має прекрасний зір і слух. Аналогічна характерність дає можливість звірку полювати навіть уночі. Єноти прекрасно лазять по деревах, а в разі небезпеки здатні розігнатися до 20-30 кілометрів на годину.

Що стосується характеру і звичок пустотливого звірка, то для початку господар повинен розуміти, що тварина ніколи не позбудеться своїх природних інстинктів. А справа вся в тому, що пухнасті хулігани зовсім не сидять на місці, регулярно вивчаючи нові місця, речі. Володіючи дуже високою активністю, єнот-полоскун досліджує кожен куточок у будинку господаря. Крім того, єноти не позбавлені норовливості і не сприймають збільшення голосу з боку власника. У цих випадках тварина прикидається «мертвою», викликаючи хвилювання у нестриманих членів сім’ї.

Також цей вихованець досить злопам’ятний і здатний на помсту. Практично завжди це виражається в агресії щодо заводчика після якоїсь «сварки». Ще одна особливість характеру єнота-полоскуна полягає в його нічних прогулянках. Відпочиваючи вдень, з настанням темряви цікаве звірятко вирушає на пошуки пригод. Зазначимо, що задні лапи тварини настільки гнучкі, що дають їй змогу виконувати різні акробатичні трюки під час лазіння по найрізноманітніших поверхнях.

Необхідно розуміти, що єноти — надзвичайно охайні вихованці. Вони люблять різні водні процедури. Тим, хто вирішив завести домашнього єнота, не потрібно турбуватися з приводу поганого запаху.

Тулуб і кінцівки тварини можна протерти вологою ганчіркою, і її хутро стане блискучим і шовковистим.

Зазначимо, що в період статевої активності, миле звірятко здатне висловлювати агресію до оточуючих без помітних причин. У цьому випадку експерти радять провести самцям кастрацію.

На півночі ці вихованці здатні впадати в сплячку. Вони не виходять з нори, у них сповільнюється обмін речовин і зменшується температура тіла. За спостереженням фахівців, єноти, що живуть у південних районах, відрізняються цілорічною активністю.

Позначки:, , , , , , , ,
close