Як відучити кішку від котячого корму?

Як відучити кішку від котячого корму? - Ветеринар

Годувати кішку сухим кормом зручно, зручно. Під час використання продукції бюджетного класу подібне рішення виглядає ще й вигідним. Користь для самої тварини залишається під сумнівом. Господарі думають про зміну харчування і перехід на натуральне харчування, але кішки неохоче йдуть на це.

Як відучити кішку від котячого корму? - Ветеринар

Зміну харчування необхідно проводити правильно, щоб не створювати тварині зайвий стрес.

Чому необхідно відмовитися від сухого корму?

Коли люди помічають, з яким небажанням кішки підійдуть до нової їжі, починають сумніватися в корисності заміни. Причин для відмови від сухого корму більше, ніж можна подумати.

 1. Навіть найдорожча марка має в складі елементи хімії, а про недорогі варіанти взагалі страшно подумати. Серед добавок є ті, які викликають залежність. Такий вплив шкодить тварині так само, як і людині.
 2. Результатом постійного поїдання сухого корму можуть стати проблеми із зубами. Є думка, що тверді частинки допомагають чистити порожнину рота. Насправді кішки майже не пережовують гранули, тому щелепні м’язи не розвиваються відповідним чином.
 3. Добавки в кормах можуть підбурювати харчові алергічні реакції. При годуванні справжньою їжею такий ризик зводиться до нуля.
 4. У гранулах фактично немає вологи, що може призвести до сечокам’яної хвороби. Ризик невисокий, проте при натуральному раціоні його зовсім немає.

Зміна харчування

Переводити тварину з однотипного корму на інший необхідно потроху, з великою часткою терпіння. Виділяють подібні прийоми.

 1. Жорсткий — кардинальна заміна сухого корму на просту їжу.
 2. Перемішування — поєднання двох варіантів для вироблення звикання.
 3. Щадний — поступове зменшення порцій корму із приверненням уваги до нормальної їжі.
 4. Перехід через мокрий корм. Сухий корм замінюють на консерви, а їх уже на домашню їжу.

Останні 2 варіанти є найправильнішими. Тварина не піддається додатковому стресу, а організм не мучиться через зміну харчування.

Перед вибором необхідно оцінити характер і особливості кішки.

Перехід з мокрого корму

Вологий корм не вважається натуральним продуктом, проте він більш вологий і ароматний. Найбільш ідеальним варіантом для переходу вважаються м’ясні консерви. Їхній аромат злегка слабший, ніж у сухого корму, але також цікавий для кота. Починати необхідно з повільної підміни. Зменшуйте кількість гранул, збільшуйте обсяг порцій мокрого корму. У певний момент зовсім приберіть сухий корм і трохи погодуйте тільки консервами.

По черзі вводьте в раціон натуральні продукти. Починайте з ароматного м’яса, корисних овочів і каш. Обміркуйте все заздалегідь, щоб тварина отримувала необхідну кількість вітамінів і корисних речовин. Розмір і форма шматочків звичайної їжі мають нагадувати консерви. По закінченню певного часу почніть зменшувати кількість мокрого корму. Тут схема аналогічна з самим початком відучення. Подібний варіант дає можливість лояльно відучити кота від сухого корму за 1-2 місяці.

Поступове відучення від сухого корму

Метод дає можливість привчити до домашньої їжі за місяць, але точні терміни залежать від характеру тварини. Діяти варто обережно і плавно. Зрозуміло, деякі тварини легко згодні на що-небудь нове в їжі, але більшість котів ставиться до цього насторожено. Не варто маніпулювати голодом. У результаті можна отримати нервову, агресивну тварину з купою хвороб і схильністю до переїдання.

Коли говоримо про радикальну зміну продуктів, необхідно думати не тільки про психологічні чинники, а й про тілесні. Тварина просто не може різко перебудуватися на просту їжу, адже ШКТ просто не вміє її перетравлювати. Організм звик до злаків і формує певну кількість необхідних ферментів. Перебудова відбудеться потроху, квапливості шлунок не любить. Дійте так.

 1. Перші 3 доби обміркуйте все так, щоб кіт їв 90% корму і 10% натуральних продуктів. Усі знають, що комбіноване харчування шкодить тваринам, проте в цьому випадку це найбільш безпечне рішення. Знайомство з новою їжею краще почати з маленьких шматочків м’яса птиці. Важливо, якщо дати великий шматок, то кішка просто не зрозуміє, як це з’їсти.
 2. Якщо попередній етап пройшов успішно, то вже з 4 дня перерозподіліть їжу так, щоб натуральні продукти становили 25% харчування. Спостерігайте за станом кота в цей період дуже і дуже уважно. При збільшенні порцій звичайної їжі керуйтеся самопочуттям і здоров’ям тварини. На етап може піти близько 10 днів.
 3. Якщо все йде за планом, то на 6-7 день годуйте тварину натуральним продуктами ввечері і вранці, а в обід забезпечте доступ до сухого корму. Порції гранул мають бути невеликими, достатньо 1 ст. л. При зміні харчування відбувається привчання як до нових продуктів, так і до нової регулярності прийомів їжі. Давайте натуральні продукти в один і той самий час, щоб виробити звичку. Доступ до сухих гранул надає можливість кішці зберігати холоднокровність, допомагає зрозуміти, що її нічого не позбавляють.
 4. Коли 10 днів минуть, знову перегляньте раціон. Цього разу сухого корму має залишитися 25%. Буває, що тварина просто не може зовсім відмовитися від сухого корму. Ветеринари пропонують у такому разі виділити окремий прийом їжі і давати коту буквально кілька гранул. Не слід змішувати сухий корм зі звичайними продуктами або розмочувати в молоці. Така дія може призвести до проблем із травленням.

Жорстокий метод

Спосіб допомагає перевести з котячого корму за 3-15 днів, залежно від особливостей тварини та холоднокровності господаря. Не можна використовувати під час відучення маленьких кошенят до 1 року, інакше можна зіткнутися з масою хвороб шлунково-кишкового тракту. Перед початком необхідно проконсультуватися з ветеринаром.

 1. Змішайте звичайні гранули з аналогом, який малою мірою викликає звикання. Годуйте так тиждень.
 2. Урізноманітніть харчування добавками до їжі, які порадив лікар. Це необхідно з метою поліпшення функції кишково-шлункового тракту.
 3. Викиньте весь сухий корм. Важливо власне прибрати гранули з дому, щоб кішка не відчувала запах.
 4. Просто чекайте, поки тварина почне повністю харчуватися звичайною їжею. Не потрібно робити поблажок навіть під час голодування. У цьому і полягає жорстокість цього способу, необхідно твердо відстояти власну позицію перед котом.

Голодування призводять до обжерливості, тому необхідно стежити за дозами їжі. Можливі порушення роботи шлунково-кишкового тракту, що теж варто обговорити з ветеринаром. Якщо тварина сама по собі нервова або агресивна, то потрібно відмовитися від подібного способу зміни харчування.

Погані якості характеру можуть ускладнитися через вашу ворожість.

Перемішування

Головна мета — обдурити зорове сприйняття. Перехід цим методом відбувається за 21-36 днів. Дійте так.

 1. На початку до порції гранул додайте близько 20 мл води, щоб усе розм’якло. У другій мисці поставте сухий корм без рідини.
 2. Потроху зменшуйте вміст останньої, поки тварина не почне дуже часто їсти вологі крекери.
 3. Вміст першої миски залиште таким самим, а ось у другу покладіть натуральні продукти. Можна покласти пару гранул для вигляду і запаху. По закінченню певного часу їх потрібно прибирати, що може злегка збільшити час звикання.
 4. Тепер зменшуйте кількість вологих крекерів, щоб кіт все більше їв їжу з другої миски.

Корисні рекомендації

Буває, що коти не хочуть змінювати власні харчові звички. В якості дії тварина може вдатися навіть до голодування, що завжди лякає власників.

Позначки:, , , , , ,
close