Сіамська кішка

Сіамська кішка - Ветеринар

Сіамська кішка — одна з відомих порід, що має специфічне забарвлення і будову тіла. Це дуже розумні й активні тварини із задатками відважного бійця і незаперечного лідера. Сіамська кішка норовлива і горда, проте якщо вона прив’язується до власного власника, то її любов буде безмежною, а лояльність — вічною.

Сіамська кішка - Ветеринар

Сіамці відносяться до довгожителів — за умови гарного і доброго догляду ці кішки здатні жити до двадцяти п’яти років, хоча відомі випадки і довшого їхнього життя.

Історія походження

Багато версій про походження сіамської кішки сходяться в тому, що її батьківщина — Таїланд, який у стародавні часи називали Сіамом. Сіамська кішка в усі часи була така чудова, що її називали “місячний діамант”. Тварині приписували здатність контактів з потойбічним світом, і утримувати такого провідника в інші світи дозволялося тільки релігійним служителям і членам сім’ї імператора.

Дорога порода кішок була під законодавчою охороною держави і вивозити тварин з країни було суворо заборонено. Однак, існують відомості, що в 1884 році правлячий монарх Таїланду зробив неймовірний подарунок англійському послу — це були кошенята-сіамці. Пізніше, після чого, заборону на вивезення кішок з країни було і зовсім скасовано.

Потрапивши в Англію, сіамці не зустріли загального визнання завдяки тому, що були несхожі на власних котячих побратимів. Дія була за часів правління королеви Вікторії, якій полюбилися ці незвичайні кішки. Завдяки їй з’явилася мода на сіамських кішок, завдяки чому вони швидко завоювали популярність серед знатних осіб і селекціонерів.

Порода почала активно поширюватися, її показували на спеціалізованих виставках, і шанувальників у сіамців ставало все більше і більше.

Незабаром сіамська кішка почала освоювати території всієї нашої планети. Спочатку вона поширилася Європою, потім потрапила в Америку. До радянського союзу сіамських кішок вперше привіз Сергій Образцов у 1954 році. Це були дві самки, які мали не дуже хороші властивості породи. Кішки оригінального фарбування викликали ажіотаж і для отримання потомства їх схрестили зі звичайними котами. Кошенята вийшли змішаного забарвлення і досить агресивної вдачі.

Невдача не зупинила радянських селекціонерів. Сіамців стали схрещувати не тільки з іншими котячими породами, а й між собою в межах одного посліду. У результаті стало з’являтися багато хворих і навіть мертвих кошенят, а чистота унікальної породи була втрачена. Сіамцям допомогло те, що в середині 80-х років було завезено нових чистокровних представників цього виду і їхнє розведення вже виконувалося з дотриманням збереження чистоти породи. Сьогодні у нас чистокровні сіамські кішки абсолютно відповідають всім міжнародним нормативам.

Опис

Чистокровна сіамська кішка мініатюрна і добре складена. Впізнати її можна за характерним забарвленням. Сьогодні є кілька типів породи сіамців, однак у кожного з них у забарвленні неминуче будуть знаходитися поінти — так називаються темні кольорові плями, розташовані на лапах, хвості, вушках і мордочці. Поінти з’являються через укріплене вироблення пігменту в тих ділянках тіла кішки, де її температура найменша.

Вражаюче, але вчені виявили властивість у цієї породи змінювати власне забарвлення на випадок, коли тварині стає прохолодно.

Новонароджені кошенята мають світле забарвлення без відверто виражених поінтів. Так відбувається завдяки тому, що в материнській утробі малюкам було тепло, а поінти з’являються винятково за температурної різниці тіла в конкретних ділянках. По закінченню певного часу малюки набувають класичного забарвлення, що відбувається виключно до віку 10 місяців. У теплому приміщенні поінти у кошенят будуть світло-шоколадного відтінку, і що тепліше в будинку, то світлішим буде їхній відтінок. У кошенят, народжених на вулиці або в прохолодному приміщенні, поінти будуть яскравого чорно-коричневого забарвлення.

Сіамські кішки мають мускулисте тіло, будова якого анатомічно пропорційна. Завдяки власній правильній статурі породистий сіамець має царствений і граціозний вигляд. Лапи в нього тонкі та довгасті, причому передні кінцівки дещо коротші за задні. Вага дорослого кота не буде більшою за 4,5-6 кг. Згідно зі статистикою кішки можуть досягати приблизно 67-69 см за довжиною від носа до кінчика хвоста. Хвіст має довжину до 27-28 см, він тонкий і має загострену форму. Висота кішки в області лопаток не буде більшою за 28-30 см. Шерсть у тварини коротка і насичена, щільно прилягає до тіла, а підшерсток у цієї породи як такий відсутній.

Голова і шия у сіамців подовжена, череп має практично плоску будову. Мордочка звуженої форми, а ніс при цьому чітко виражений, подовжений і прямий. Лобова область має плоску будову з набагато меншими надбрівними дугами, нижня щелепа коротка і виражена. Особливістю породи вважається те, що від крайньої точки носа і між кінцями вушних раковин зорово можна зобразити трикутник з рівними за довжиною сторонами. Вуха у кішки великі та розвинені, їхня форма нагадує трикутник, а кінці вух загострені.

Всіх сіамських котів і кішок відрізняють від інших котячих порід красивий розріз і колір очей. Мигдалеподібні і середніх розмірів очі роблять цю кішку красивою і незабутньою. Стандартно породи колір котячих очей має бути яскраво-блакитних відтінків. Встановлено закономірність, завдяки їй чим темніші та насиченіші відтінки шерсті у кішки, тим яскравіший у неї колір очей. Очі розміщені відносно носа під кут 45 градусів — це надає сіамцю неясного і водночас окультного вигляду.

Характер

За характером тайські кішки своєрідні — навіть у дуже власному ніжному віці перед вами вже особистість. Не всім вдається налагодити контакт і порозуміння з сіамцем. І справа тут не в упертості або егоїзмі вихованця. Ця порода дуже незалежна, відрізняється тим, що обирає собі з усієї сім’ї всього одного господаря, а інших у кращому разі ігнорує або терпить. Багато в чому на формування характеру в кошеняти відіграватиме навколишня атмосфера — у спокійній і доброзичливій атмосфері дитина ніколи не стане агресором.

Дитина любить турботу, увагу і захоплення, але абсолютно не виносить конкуренцію. Конкуренту сіамець одразу ж почне війну і нізащо не поступиться власною територією. Винятком може стати ситуація, коли дорослій сіамській кішці приносять додому маленьке кошеня, у цьому варіанті між ними може зав’язатися дружба.

Прив’язавшись до власника, тайці вимагатимуть від нього постійної уваги через власну природну товариськість. На самоті сіамці залишатися не люблять, максимум, скільки вони можуть спокійно чекати власного господаря — це 10-12 годин. Пізніше, якщо господар не повернувся, кіт або кішка починають голосно опиратися. Вокальні дані у них найбільш хороші, і їхній голос із хрипотою буде чути всім сусідам. “Концерт” не припинятиметься до того часу, поки господар не прийде і не заспокоїть вихованця. Повернувшись після довгої відсутності, досить важливо зіграти з твариною, погладити її, дружелюбно поговорити з нею.

Для вираження власних почуттів і емоцій тайці застосовують власний голос, діапазон якого дуже широкий. Однак у навколишньому оточенні вихованці люблять спокій і тишу — вони не переносять гучні крики, лайку, різкі звуки. У нервовій обстановці психіка сіамця зазнаватиме надмірних перевантажень і він може захворіти. Доведено, що сіамські кішки можуть реагувати не тільки на тембр голосу, а й сприймати певний сенс, тим паче якщо мова людини звернена до них.

Сіамці допитливі і нагороджені відмінною інтуїцією, у них вроджена здатність швидко освоювати нові території і адаптуватися на них. Вони зберігають грайливість і рухливість, навіть будучи великими особинами. Кішки люблять рухливі ігри з дітьми, але тільки в разі якщо діти ставляться до них дбайливо. Сіамці не люблять, коли малюки тягнуть їх за хвіст, і якщо таке трапиться, вихованець одразу пустить у хід кігті та зуби для власного захисту. Грати тайська кішка любить зі знайомими їй людьми, до незнайомців вона буде ставитися з побоюванням і вважає за краще утриматися від забав.

Дуже часто кішки сіамської породи показують інстинкти природжених мисливців — це може виражатися або в грі, коли для неї застосовується буквально все, що підвернеться і здасться тварині цікавим, або це буде справжнє полювання на щурів і мишей, у чому сіамець прекрасно досягає успіху. Тайці спостережливі — вони легко можуть навчитися відкривати двері, холодильник, вашу сумочку, коробку. Лаяти і карати таких кішок не рекомендується. Сіамець надовго запам’ятає власну образу і може почати мстити кривднику.

До традиційної східно-орієнтальної групи сіамської породи належать такі різновиди.

 • Сіамський вид — короткошерста, з неширокою клиноподібною головою, загостреними вухами і з очима блакитного кольору кішка. Тіло худе, пропорційне, лапи і хвіст довгі. Ці кішки найкрасивіші і вважаються однією з улюблених порід багатьох заводчиків. У них комбінується біла і кремова шерсть із темно-коричневими поінтами.
 • Тайський вид — вважається еталоном початкової породи, що існувала в Таїланді. Відрізняються від сіамського виду тим, що всі лінії та частини тіла мають округлі та більш плавні лінії.
 • Орієнтальний вид — тіло має будову і пропорції такі самі, як і в сіамського виду, але з тією різницею, що забарвлення в кішок однорідне сіре або чорне, іноді можуть бути плями, проте поінтів у забарвленні в цього виду немає. Такий вид був завезений поряд із сіамцями, але не викликав захоплення у заводчиків і не був так поширений.
 • Меконгський бобтейл — забарвлення і будова нагадує тайський вид, проте у бобтейлів хвіст схожий на обрубок, який складається з декількох хребців.

У сучасних селекційних видів сіамських кішок може змінюватися характеристика забарвлень.

 • Коричневий сіл-поінт — загальне забарвлення тіла кішки світло-кремове, а поінти мають темно-шоколадний колірний відтінок.
 • Блакитний блю-поінт — основне забарвлення шерсті чисто-біле, тоді як на лапах, хвості, вухах, носі та мордочці біла шерсть має сірувато-блакитну тональність.
 • Абрикосовий ред-поінт — основний тон забарвлення білий. Поінти мають рудий або абрикосовий відтінок.
 • Світло-кремовий карамель-поінт — забарвлення корпусу кішки має блідо-кремове забарвлення, тоді як поінти забарвлені в рожево-карамельний тон.
 • Чорний шоколад-поінт — загальний колір шерсті може бути блідо-кремовий або бежевий, а поінти мають чорний або темно-шоколадний колір.
 • Рожевий лайлак-поінт — біла шерсть тіла кішки максимально красиво комбінується з поінтами сірувато-рожевого відтінку.
 • Колір слонової кістки цинамон-поінт — тіло сіамця вкрите шерстю кольору слонової кістки, при цьому поінти мають блідий рожево-коричневий тон.
 • Черепаховий торі-поінт — оригінальність забарвлення полягає в тому, що поінти на лапах, морді, вухах і хвості мають, крім головного кольору, вставки блакитного, сірого, рудого або кремового відтінку.
 • Табі-поінт — за однорідності забарвлення корпусу тіла кішки її поінти мають виражені смуги. Шерсть забарвлена трохи темніше, ніж домінуючий колір поінта.

Що більше оригінальності ви знаходите у забарвленні сіамської кішки, то далі вона віддалена від власного чистокровного еталона. Звичайно, такі фарбування — справа багаторічної праці селекціонерів.

Як годувати?

Сіамські кішки вимогливі до їжі і не їдять те, що їм не подобається. Маленьке кошеня можна привчити до конкретних видів кормів, однак якщо ви взяли в дім кішку, яка виросла, — готуйтеся до того, що в неї вже сформувалися вподобання смаку і змінити їх Вам не вдасться. Раціон сіамської кішки складається лише зі збалансованих сухих кормів або це можуть бути натуральні продукти, які дозволяється комбінувати і з сухими кормами.

Вважається, що спеціальні корми — найкращий варіант для годування вашого улюбленця, адже вони багаті на вітаміни і мінерали. Найякіснішими кормами заводчики сіамців вважають продукти, якість яких заявлена не нижче еліт-класу.

Якщо ви вирішили годувати вихованця натуральними продуктами, раціон спробуйте узгодити з ветеринаром. У складі меню може бути:

 • свіжа яловичина або телятина;
 • індичатина або курка (без шкіри та кісток);
 • дієтична кролятина;
 • червона риба та риба морських нежирних сортів;
 • яловича печінка або серце;
 • гречана або перлова крупа;
 • натуральні рослинні олії;
 • молоко (для кошенят) і кисломолочні продукти (для великих особин);
 • яйця курки;
 • натуральна зелень, соковита трава.

Господарі сіамців сумніваються в тому, чи можна кішкам давати свинину. Ветеринари запевняють, що можна, але м’ясо заздалегідь необхідно виморозити при низькій температурі, а потім піддати термічній обробці. Свинину необхідно давати без жирового прошарку і в мінімальних кількостях у вигляді відварених шматочків або бульйону.

Для збереження здоров’я кішки з її харчування слід прибрати такі продукти:

 • цукор і його замінники;
 • какао і шоколад;
 • сіль і гострі приправи;
 • цибулю і часник;
 • маринади й оцет;
 • будь-які копченості та консервовані продукти;
 • пальмова олія;
 • сою і бобові;
 • свіжі та сушені солодкі фрукти;
 • манну і кукурудзяну кашу;
 • річкову рибу, а ще солону або в’ялену рибу будь-якого походження;
 • гриби;
 • будь-які кістки, шкіру і жир.

Під час годування кішок сіамської породи необхідно їх не перегодовувати. Годування має виконуватися в ті ж самі години, ввечері та вранці. Харчування два рази на день тварині абсолютно достатньо, за умови, що воно збалансоване за кількістю білків, жирів і вуглеводів. Після 7-річного віку вихованця необхідно переводити на 3-разове харчування.

Вагітних кішок годують від 4 до 6 разів на день, а маленьким кошенятам їсти потрібно не рідше 6-7 разів щодня.

Як виховувати?

Формувати корисні навички у сіамської кішки потрібно в молодому віці, і те, до чого ви її зможете привчити, кішка збереже на все життя, оскільки великі особини нечасто змінюють власні звички.

Перш за все, привчіть кошеня до туалету. Для цього необхідно запастися пластиковим лотком зі спеціальним наповненням, які можна придбати в будь-якому зоомагазині. Котячий туалет ставлять у прихованому місці, де вихованець почуватиметься спокійно.

Щойно ви принесете кошеня в дім, віднесіть його в лоток і дайте час улюбленцю для його вивчення. Після чого, коли ви побачите, що дитина почала шукати місце для задоволення власних природних потреб, знову віднесіть її в лоток.

Якщо кошеня впоралося з власною проблемою в лотку, дитину потрібно погладити і похвалити. Так потроху в неї виробиться рефлекс, який ви будете сприятливо підкріплювати.

Якщо дитина загралася або з інших причин не бажає зробити власні справи в лотку, сварити і карати її не потрібно. Дбайливо беріть дитину за ділянку холки і принесіть у лоток, де ласкавим голосом потрібно вмовити кошеня зробити калюжку там, де потрібно.

Після гарного результату дитину завжди потрібно вихваляти. Якщо сіамець зробив власні справи поза лотком, тикати його носом у калюжку не варто — чинячи так, ви не переконаєте його, але стосунки можете зіпсувати назавжди. Котячий туалет потрібно постійно мити і піддавати дезінфекції гарячою водою з додаванням оцту, при цьому засоби на основі хімії з різкими запахами і особливо з хлором застосовувати не можна.

Не менш вирішальним моментом вважається пошук комфортного місця для відпочинку і сну улюбленця. При його виборі потрібно пам’ятати про те, що місце для сну буде ще й точкою огляду навколишнього простору для кошеняти. Часто кішки обирають собі місце на невеликій висоті від підлогового рівня, а ще спальне місце має бути максимально приховане від людей, що проходять повз, та їхньої уваги.

Прекрасною ідеєю буде влаштувати місце для сну для вихованця в неглибокому, але досить широкому плетеному кошику. У середину необхідно покласти м’який матрац або щільну тканину. У зоомагазинах зараз є широкий вибір спеціалізованих будиночків, приготованих для кішок, у яких улюбленці почуваються комфортно і захищено.

Якщо кошеня відмовляється спати в наданому йому затишному містечку і намагається забратися в ліжко до людини, цього допускати не можна. Дитину потрібно привчати до власного спального куточка від самого початку її виникнення у Вас у домі. Дуже часто кішки люблять самі підбирати собі місце, де можна відпочити, і якщо жодне інше місце вихованець не бажає визнавати, вам потрібно буде поставити його корзиночку там, де він підібрав. Лише в цьому варіанті він зможе спокійно спати і відчувати себе в безпеці.

Сіамські кішки люблять увагу і турботу людини, але трапляється і так, що вихованець починає зловживати вашою дружелюбністю — кіт починає займатися здирництвом. Він може просити їжу зі столу і при цьому голосно нявкати. Подібну поведінку не можна підкріплювати, інакше подорослішавши, вихованець вимагатиме все, що йому захочеться, і при цьому занадто голосно кричатиме на весь голос.

Щоб не стимулювати подібні моменти, заводчики пропонують годувати сіамця тоді, коли ви вже збираєтеся виходити з власної квартири. Так ви зможете висипатися вранці, а вашу відсутність вихованець переживе набагато легше, адже з вашим відходом у нього будуть пов’язані приємні емоції в процесі прийняття їжі. Необхідно засвоїти, що ніколи і в жодному разі не можна стимулювати жебрацтво сіамця — не давайте йому шматочки зі столу, не діліться їжею з рук.

Важливо привчити кошеня до дотиків ваших рук, щоб воно при цьому не дряпалося. Для цього дитину необхідно кілька разів на день брати на руки й акуратно гладити по шерстці, не роблячи в цей час різких рухів. Під час погладжування з кошеням потрібно розмовляти спокійно і доброзичливо. По закінченню певного часу воно звикне до контакту з людиною і не буде кусатися або дряпатися захищаючись.

Дитину потрібно привчити точити кігтики, що ростуть, у власне відведеному для цього місці — котячій кігтеточці. До того часу, поки кошеня не звикне до того, що відпускати кігті можна виключно на дряпку, меблі закривають щільними чохлами. Для привчання сіамця поспостерігайте, де він любить займатися точінням кігтів, і власне там встановіть кігтеточку — якщо дитина зрозуміє і все зробить правильно, не забудьте її за це похвалити.

Правила догляду

Доглядати за сіамськими кішками дуже легко, але знадобиться знати і дотримуватися певних важливих моментів.

 • Комфортною температурою для тварини вважається 25-28 градусів тепла. Цей діапазон необхідний, щоб зберегти забарвлення вихованця, оскільки в прохолодних умовах його шерсть потьмяніє. Повітря зволожувати не потрібно, а ось від протягів кота необхідно захистити. У періоди міжсезоння добре мати спеціалізований теплий будиночок або килимок, де сіамець міг би зігріватися.
 • Сіамці не потребують вичісування шерсті, проте якщо ви пройдетеся щіточкою спинкою і животиком власного кота, йому це дуже сподобається. Купати вихованця можна не більше, ніж 1 раз протягом місяця.
 • Покриви шкіри, вушні раковини, область очей, лапи і хвіст — все необхідно постійно оглядати на предмет ураження захворюваннями або кровосисними паразитами. При знаходженні проблем потрібно вчасно звертатися за ветеринарною допомогою.
 • Дорослим кішкам потрібно постійно чистити зуби звичайною зубною щіточкою маленького розміру без використання зубної пасти. Раз на рік порожнину рота вихованця потрібно перевіряти у ветеринара.
 • Маленьким кошенятам потрібно стригти кігті, в цей час вони у них ще м’які. Дорослі кішки можуть самі сточувати власні кігті об кігтеточку.
 • Під час вигулу на вулиці, тим паче в умовах міста, улюбленцю можна одягати повідець зі шлеєю — це вбереже його від втечі в маловідомому напрямку в разі переляку.
 • Вуха й очі вихованцеві потрібно постійно витирати вологими ватяними тампонами. Якщо ви помітили виділення з очей — негайно звертайтеся до ветеринара, оскільки це може бути сигналом початку серйозного захворювання.
 • Іноді кішці потрібно давати глистогінні засоби для попередження гельмінтозів.

Сіамські кішки за власною природою дуже охайні, тому власнику необхідно потурбуватися про те, щоб у улюбленця була завжди свіжа вода, чиста миска для приймання їжі, крім того, лоток для туалету необхідно щодня приводити до ладу і стежити за тим, щоб місце для сну улюбленця також містилося в чистоті.

Здоров’я

Маленьких кошенят вже з 8 тижнів життя починають прищеплювати від хвороб, при цьому календар щеплень виглядає так:

 • вік 8-9 тижнів — щеплення від чуми та котячого нежитю;
 • вік 12 тижнів — повторна вакцинація від чуми та нежитю;
 • вік 14 тижнів — профілактика сказу;
 • вік 16 тижнів — щеплення від лейкозу та інфекційного перитоніту;
 • вік 19 тижнів — повторна вакцинація від лейкозу та перитоніту.

Сіамські кішки в силу генетичних особливостей і старання селекціонерів не мають характерних для екзотичних порід хвороб. Однак, неприємності зі здоров’ям все ж можуть трапитися, і дуже частими захворюваннями сіамців ветеринари називають такі.

 • Вірусна лейкемія — основою хвороби вважається вірус, який, потрапляючи в кров, зменшує кількість лейкоцитів або еритроцитів чи призводить до прогресуючого збільшення кількості лейкоцитів. Захворювання передається під час контакту з хворою твариною, оскільки вірус міститься не тільки в крові, а й у всіх рідинах організму. Якщо у кота хороший імунітет або йому вчасно були введені імуностимулюючі препарати, то опірність вірусу буде успішною. Він може не проявляти себе багато років і кішка, будучи його носієм, може хворіти на інших власних побратимів.

По-справжньому найкращим попередженням у цьому варіанті вважається оперативне вакцинування.

 • Сказ — захворювання вірусної етіології, яке передається під час контакту зі слиною пацієнта тварини. Потрапляючи у відкриту рану під час укусу, вірус потрапляє в мозок, де він активно розмножується, спричиняє запальні вогнища і проникає в ділянку слинних залоз. Під дією хвороби змінюється поведінка тварини — кішка може стати дуже агресивною або надто ласкавою, при цьому в неї буде сильна слинотеча. Хвора тварина втрачатиме рівновагу, а її мускулатура стане помітно сіпатися. Лікування при цьому захворюванні досі не знайдено і ймовірність смертельного результату дорівнює 100%.

Профілактичним заходом вважається тільки актуальна і постійна вакцинація.

 • Інфекції змішаного типу — основою їх появи вважається вірус, що передається повітряно-крапельним шляхом, водночас у тварини уражаються дихальні шляхи. Для захворювання характерна дуже висока температура тіла, носові виділення, чхання, наявність плівок у порожнині рота. Вихованець відмовляється від їжі, неактивний, сонливий. У разі гнійного запального процесу дихання утруднене, виникає задишка та кашель. Лікування цього стану може тривати тривалий час, тим паче якщо хвороба перейшла в гнійну форму, але прогноз здебільшого добрий і вихованець одужує.

З метою попередження вірусних хвороб вашому вихованцеві доведеться проводити всі планові щеплення. Крім того, постарайтеся уникати тих місць, де кішки присутні багато — це можуть бути виставки або ж просто якась загальна територія. Сьогодні проти важких інфекцій змішаного типу випускається низка комбінованих вакцин, проте необхідно встигнути зробити їх вчасно.

Цікаві факти

Життя сіамських було завжди сповнене таємниць і чудових легенд. У той далекий час, коли в Таїланді кішки жили при дворі імператора, існує думка про те, що вирощуванням цієї породи займалися здебільшого ченці буддисти. Коли імператор помирав, люди свято вірили в те, що його душа переходила в тіло однієї з його кішок, тому все подальше життя улюбленці, які раніше були при імператорі, отримували довічне утримання і догляд з боку ченців.

Раніше у більшості представників сіамської породи можна було спостерігати косоокість і хвіст із заломом у вигляді літери “Г”. По закінченню певного часу селекціонерам вдалося виправити ці особливості, але збереглася байка, завдяки їй сіамська кішка охороняла кубок короля. Вона обплела його власним хвостом і дивилася на нього не відриваючись так довго, що у неї від напруги викривився хвіст і розфокусувалися очі. З приводу хвоста кішки існує ще одна байка, що оповідає про те, що дочка імператора любила ходити купатися, і щоб не загубити власні каблучки у воді, вона надягала їх на хвіст сіамській кішці.

Але якось кішка все ж загубила одну каблучку, і принцеса почала зав’язувати на хвості кішки вузлики, щоб каблучки з нього не спадали — ось так і вийшов залом на котячому хвості.

Якось сіамські кішки допомогли відкрити шпигунську змову — справа була в 60-х роках минулого століття в голландському посольстві, розташованому в Москві. Співробітники посольства утримували там кількох сіамських кішок. Якось раз люди з подивом виявили незрозумілу поведінку вихованців. Кішки нервували, дряпали стіни, шипіли і поводилися дуже підозріло. Працівники посольства запідозрили, що кішки реагують на якісь звуки, які не мала можливості чути людина. У будівлі негайно провели дослідження і знайшли близько 30 захованих мікрофонів, які були змонтовані в стінках.

Представниці сіамської породи не відрізняються якоюсь особливою плодючістю. У посліді самка зазвичай приносить від 4 до 6 кошенят.

Однак 1970 року в Англії було зафіксовано випадок, коли кішка окотилася 19 кошенятами. У процесі пологів, на превеликий жаль, 4 кошенята не вижили, але інші малюки почувалися дуже добре. Це був найбільш безпрецедентний випадок котячої плодючості в усьому світі.

Відгуки господарів

Відгуки людей про сіамських кішок неоднозначні. З ким-небудь вона відразу знаходить точки дотику, а у когось не виходить завоювати довіру цієї тварини. В інтернеті досить багато досить оригінальних історій, де хвалять і лають сіамську породу. Якщо кішка всією душею прив’язалася до власного власника, то вона стане надійним і ласкавим другом людині на все життя.

Однак ці кішки досить добре пам’ятають всі образи, які їм наносять з наміру або необережності, і ось тоді буває таке, що кішка починає мститися. Вона може напаскудити вам на подушку або в улюблені черевики, скидати предмети з полиць, накинутися і покусати. Кішки вміють вигадати помсту, і вже якщо тварина когось не злюбила, то це назавжди, зворотного шляху немає. Тому досить важливо, почавши з віку маленького кошеняти, делікатно і ласкаво поводитися з сіамцем, і ось тоді він відповість вам власною любов’ю і відданістю.

Багато заводчиків відзначають, що сіамці за своєю відданістю зовсім не поступаються собакам і прив’язуються протягом свого життя не до місця, де живуть, а конкретно до людини, яка їх любить. Господарі прощають власним улюбленцям усі їхні дрібні витівки та пустощі, тим паче якщо у кішки добрий і ласкавий характер.

Позначки:, ,
close