Податок на домашніх тварин у росії

Податок на домашніх тварин у росії - Ветеринар

Тема податків на тварин, що живуть вдома, цікавить кожного росіянина, у якого вдома є вихованець. На даний час податок присутній у багатьох закордонних країнах, однак у нас поки що перебуває на стадії розробки.

Податок на домашніх тварин у росії - Ветеринар

З матеріалу цієї статті ви дізнаєтеся, чи буде введено закон про податок на утримання улюбленців і якими можуть бути результати законопроєкту.

Особливості податку

Перші чутки про введення податку на тварин, які живуть удома в Російській Федерації, з’явилися в 2017 році, коли було ухвалено закон про обов’язкову реєстрацію тварин, які живуть удома. Тваринам стали імплантувати мікрочіпи, які зберігали інформацію про щеплення і господаря. Оплачували чіпування господарі, витрати ці були разовими, що не передбачали додаткових постійних платежів.

Введення податку в нинішньому році задумано для того, щоб не дозволити безвідповідального ставлення до вихованців. До списку потрапили не тільки кішки і собаки, а також хом’яки, шиншили і щури. Дізнатися, скільки тварин живе в будинку, буде просто.

Кожну тварину доведеться поставити на облік, дані занести до ветеринарної книжки, де будуть вказані проведені щеплення і перенесені хвороби.

Згідно з думками парламентаріїв, оподаткування дасть можливість вирішити кілька проблем. Приміром, якщо раптом собака покусає людину, господар не зможе уникнути відповідальності. Утім це складно довести насправді, адже господар може сказати, що тварина весь час була вдома. До того ж це пояснення не може бути застосоване до котів і хом’яків, які не покидають межі житла.

Депутати впевнені в тому, що після закінчення певного часу постійні виплати доведеться збільшувати. Це можна пояснити зростанням інфляції. Крім чіпування і постійних внесків за утримання господар тварини повинен платити за облік і ведення ветеринарного паспорта. Депутати розраховують на те, що громадяни Росії не зможуть відмовитися від своїх улюбленців, а тому регулярно платитимуть податки за кожного з них.

Ідея закону була взята з прикладу закордонних країн, де наразі податки за домашню тварину платить будь-який господар. Зібрані гроші депутати пропонують витратити на будівництво розплідників, місць для вигулу, а ще на оплату фахівців з вилову бродячих тварин.

Не залежно від того, скільки тварин живе в будинку або квартирі, чіпувати будуть кожного . Під шкіру вводитимуть мікрочип із п’ятнадцятизначним номером. Наразі продумано і способи інформування влади. Дуже легко буде дізнатися, скільки тварин мешкає вдома, живе в певному будинку. Ошуканців хочуть штрафувати, дізнаватися ж правильні дані розраховують від сусідів, знайомих, співробітників по роботі.

Чи буде ухвалено?

Передбачається, що новий проєкт закону буде запроваджено нинішнього року. Ініціативна група збирається закінчити роботу в 3-му кварталі 2019 р. Населення категорично проти ухвалення нового закону. Сьогодні відкрито звучать думки про те, що основна частина тварин після набуття чинності законопроєкту опиниться на вулиці.

Влада вирішила, що у жителів Росії вдома на даний час живе близько 30 млн кішок і 20 млн собак. На кожного вихованця, згідно з думками парламентаріїв, протягом місяця витрачається не менше 2000-4000 рублів (включно з придбанням корму, відвідуванням ветеринара та обслуговуванням). Але вони не думають про те, що більшість людей годують вихованців їжею з власного столу, і абсолютно не всі тварини відвідують ветеринара.

Хоч би як влада посилалася на поточну ситуацію в економіці, а ще на необхідність поповнення бюджету, проблема з ухваленням закону не усунеться. У типових людей немає грошей, а тому покрити витратні статті, які неможливо скоротити, у такий спосіб не вийде.

Однак влада не має наміру відкладати запровадження законопроекту, вже восени цього року його розглядатимуть у Думі.

У 2018 році вже були спроби запровадити закон про новий збір, але ця ініціатива зіткнулася з шаленим опором. Тому на певний період часу від неї відмовилися. Роком раніше комітет Державної думи наполягав на тому, щоб облік тварин був безкоштовним. Перевірка на ідентичність могла проводитися різноманітними способами (за допомогою ветеринарного паспорта, бирок, нашийників, штрих-коду). На сьогоднішній день у багатьох випадках це буде імплантація чіпа під шкіру.

Однак закон до кінця не опрацьований. Депутати поки що не знають, як змусити людей не викидати тварин у масовому порядку на вулицю в разі ухвалення проекту. Але ухвалений закон може торкнутися тих, хто вже чіпував вихованців. У них не вийде не платити податок, оскільки всі дані на них є. Не зможуть і викинути тварин, адже знайдену тварину повернуть господарям. А якщо, приміром, собака в цей час когось покусав, доведеться оплачувати лікування і платити штраф.

З точки зору громадянської позиції таке введення вважається перебором. Люди і так з кожного боку обкладені податками, які зростають незалежно від економічної ситуації в країні. Плюс до цього, вони з власної зарплати платять за корми, ветеринарів. На це не виділяється жодних коштів, а тому люди не розуміють, за що мають платити. Тварини — не послуга, яку надає держава.

Яких вихованців необхідно буде реєструвати?

Реєструвати доведеться кішок і собак будь-яких порід без винятку. Крім них Державна дума пропонує обкласти податком на утримання дрібних гризунів і навіть папуг. Якщо до цього господар не чіпував улюбленця, сьогодні це потрібно буде виконати обов’язково, також за власні гроші (2000 руб. за 1 улюбленця). Уникнуть постановки на облік акваріумні рибки, а ще сільськогосподарські тварини. Не зачепить оподаткування домашніх качок, курей, свиней, корів, коней. Депутати хочуть оподаткувати власне тих тварин, які проживають далеко у квартирах у місті та приватних будинках.

Суми можуть бути такими:

  • за утримання собаки знадобиться заплатити протягом року до 15000 руб. (якщо вдома живе той-тер’єр, протягом року за нього знадобиться заплатити 1200 руб., собака великої породи може коштувати дорожче встановленого тарифу);
  • утримувати в будинку кішку влада дозволить за 5000-7000 руб. протягом року;
  • демократичніше йде справа з хом’яками: господаря однієї особини протягом року пропонують обкласти податком у розмірі 120 руб.;
  • шиншила або морська свинка обходяться дорожче — по 800 руб. за особину;
  • хвилястого папужки оцінили в 600 руб. за 12 місяців.

Знадобитися заплатити за рідкісних тварин, які проживають удома. Наприклад, за їжачка, зайця, інших хутрових звірків. Не виключена ймовірність подальшої заміни чипа. Наприклад, після закінчення певного часу депутати можуть порахувати, що необхідно чіпувати вихованця новішим пристроєм.

До чого це може призвести?

Першими виступили проти введення податку на утримання вихованців захисники прав тварин. Результати законопроекту можуть бути дуже плачевними. Масштаб лиха може бути більшим, ніж це собі уявляють депутати. Сума, яку вони пропонують платити одноразово за чіпування і щороку за утримання, стане чутливою для більшості жителів Росії.

З позиції погляду влади сума нікчемна, проте більшість людей сьогодні перебувають у скрутному фінансовому становищі. Зарплатний рівень більшості жителів РФ, що живуть у регіонах, не доходить до 15000 рублів, пенсіонери отримують набагато менше. Цього недостатньо для утримання сім’ї, оскільки основна частина зарплати йде на податки, їжу, на те, щоб дістатися до роботи і назад. Багатьом доведеться піти на крайні заходи, позбувшись тварини.

На цей час статистика невтішна. Ще не ухвалено закон про утримання вихованців, а кількість викинутих на вулицю тварин з кожним місяцем збільшується. Податок має торкнутися кожної працездатної людини, у житлі якої живе вихованець. Якщо тварину подаровано дитині, платити будуть батьки.

Щомісяця приходитимуть квитанції на оплату, оплачувати їх повинні в банківській структурі, одночасно з іншими платежами. Мед. обстеження має бути постійним. З одного боку, це добре, але вакцинація і прийом коштують грошей, як і транспорт, на якому необхідно возити вихованця до професіонала.

Ветеринарний паспорт стане чимось на кшталт маяка: якщо господар вчасно не привезе на прийом вихованця, йому можуть виписати штраф.

Закон хоче підходити до всього з позиції податку. Навіть смерть тварини доведеться фіксувати за плату. Не тільки ставити, а й знімати з обліку теж доведеться за гроші. Крім того, закон має врятувати від кошмарних умов проживання сусідів тих, хто заводить улюбленців десятками і не стежить за ними. Однак не все так дуже добре.

Абсолютно не всі наразі можуть годувати тварин, які живуть вдома, професійними кормами. Ті, хто купував корм раніше, через щомісячні відрахування на користь держави переведуть тварину на просту їжу. Зниження доходів населення вважається серйозною ознакою провалу розглянутого закону.

Тварини які живуть вдома стануть розмінною монетою. Якщо людина до ухвалення закону не визнає себе винною за те, що її вихованець, наприклад, покусав перехожого, жоден закон не врятує. Господар і далі відмовлятиметься від відповідальності, звинувачуючи в тому, що трапилося, потерпілого. Люди, які ведуть асоціальний життєвий спосіб, просто не підкорятимуться закону.

Домогтися чогось від них не вийде: у них немає грошей, та й тварини їхні нікому не потрібні.

Виграти від ухвалення закону зможуть лише ветеринарні клініки. У них з’явиться потік пацієнтів, а, отже, стабільний дохід. Але підуть туди тільки ті, хто, зваживши всі плюси і мінуси, зможе дозволити собі залишити тварину вдома. Незаможні пенсіонери не зможуть встояти на плаву. Зрештою, у кожному населеному пункті з’являться зграї бродячих собак. Озвірілі від голоду, вони почнуть нападати на людей. Викидати на вулицю почнуть і котів, і папуг, хом’ячків, щурів і навіть екзотичних тварин. І якщо взяти до уваги, що деякі любителі екзотики сьогодні тримають удома хижих тварин, ситуація потребуватиме вжиття жорстких заходів.

Вирішення проблеми ляже на плечі звичайного народу. Хтось просто відстрілюватиме тварин, намагаючись гарантувати безпеку. Люди боятимуться йти на вулицю. Незліченна кількість тварин на міських вулицях і малих пунктів проживання призводить до спалахів хвороб.

Таким чином, заклики до відповідальності з одночасним введенням податку обернуться низкою нових проблем. Страшною проблемою стане вимушена бездушність не тільки дорослих, а й дітей.

По суті, люди будуть змушені викидати беззахисних тварин на вулицю, щоб хоч якось звести кінці з кінцями.

Закон в інших державах

Якщо в нашій країні спроба введення оподаткування на утримання тварин ще активно обговорюється, європейці вже платять податки за власних вихованців. У середньому тварина обходиться власному власнику в 300 євро. Але якщо це не милий котик чи не невеличкий песик, а, скажімо, бійцівський пес, сума аналога збільшується вдвічі. У Європі є власні планки. Приміром, власнику домашньої тварини у Швейцарії необхідно платити 100 євро, у Швеції — 50 євро. Жителі Іспанії платять 15 євро, але тут є виняток. Податком не обкладають власників тварин, узятих із притулку, а ще собак-поводирів.

Голландці змушені платити за собаку 57 євро . Якщо в будинку більше однієї тварини, за кожну іншу доводиться приплачувати ще 85 євро. У Німеччині для зручності обліку є загальна база тварин. Щойно дитину чи дорослу тварину купують, одразу ж відображається інформація про придбання. Документи на тварин є і в Китаї. За кордоном гроші, зібрані з господарів вихованців, витрачають на розвиток сфери послуг для тварин. У багатьох країнах немає такого скупчення бродячих тварин. Американці не платять податковий збір: відрахування лягають на плечі виробників промислових кормів та інших товарів для тварин. Але тут доводиться купувати ліцензію, що доводить права власності.

Податки на тварин введено в Білорусі. В Україні такого законопроєкту немає. Однак ветеринарний контроль вимагає маркувати кожного бродячого собаку. Однак якщо в нас від початку не відпрацьована схема контролю за бродячими тваринами, говорити про порядок не доводиться.

У наступному випуску телепередачі “Власна думка” обговорять податок на тварин, що живуть удома, в Російській Федерації.

Позначки:, , , , ,
close