Південноафриканський бурбуль фото опис породи ціна цуценят характеристика і характер.

Південноафриканський бурбуль фото опис породи ціна цуценят характеристика і характер. - Ветеринар

Дивовижна порода собак-Південноафриканський бурбуль, яку високо оцінюють господарі, заводчики і кінологи, до сих пір не має визнання у Міжнародної кінологічної організації. Цей ефектний індивід незмінно привертає погляди, але вимагає спеціальної уваги при утриманні.

Історія південноафриканської породи

Оскільки характер, а ще вид потужних псів має схожість з травильними різновидами і європейськими молоссами, то дослідники вважають, що бурбулі в 1652 році були завезені в ПАР, де сталося змішання породи з тубільними собаками.

Роль тварин полягала в охороні жител і полюванні. Удосконаленням породи, що має сформувався зовнішній вигляд і конкретні поведінкові навички, південноафриканські кінологи почали займатися на початку 20 століття. Назва була отримана від племені бурів, де містили таких міцних і надійних тварин.

Південноафриканський бурбуль фото опис породи ціна цуценят характеристика і характер. - Ветеринар

Опис

На даний момент собак-велетнів розводить KUSA-КІНОЛОГІЧНИЙ клуб ПАР. Завдяки даній діяльності бурбулі зберігають відмінні риси. Господарі високо їх оцінюють.

Опис рідкісної породи Південноафриканський бурбуль:

Частина тілаОсобливість
ГоловаМає великі розміри, широкий лоб. Морда з м’ясистими губами звужується в напрямку до носа. Близько перенісся знаходяться складочки
ЩелепаЗанадто потужні. Відрізняються сильним хватом, завдяки великим зубам. Прикус частіше зустрічається ножицеподібний, але дозволяється і прямий
ОкоСильно розставлені, округлі. Райдужка забарвлена в коричневий колір. Повіки чорні
УхоВідрізняються формою трикутника і компактністю. У спокійному стані відвисають
ГрудиМ’язиста і широка
КінцівкаРівні, мають великі суглоби
ХвостаТовстий і щільний, поставлений високо. Проходить купірування по третьому або четвертому хребця

Різновиди забарвлень

Шерсть південноафриканського бурбуля коротка і блискуча. Відрізняється щільністю і гладкістю.

Стандартно породи бурбуль дозволяється кілька відтінків. Дуже часто світлий жовтий, кремовий або темний рудий. Дозволяється тигровий забарвлення собаки (чорні вертикальні лінії на домінуючому тлі).

Може перебувати затемнена маска на морді бурбуля. Білих плям і вкраплень на основному Тоні у племінних і виставкових собак не повинно бути.

Характеристика

Південноафриканських бурбулів виділяє справжній інтелект. Завдяки хорошій пам’яті порода легко і швидко навчається. В процесі дресирування кінологи беруть до уваги повільність потужних собак, оскільки команди пси сприймають вдумливо, не виконують їх несвідомо на автоматизмі.

Привертає майбутніх господарів бурбулів подібна характеристика, як виражена охоронна здатність. Маючи подібного вихованця, можна мати впевненість, що собака не пустить в будинок грабіжника, зможе захистити всіх домочадців при появі загрози.

Поведінка та навички південноафриканського бурбуля

Потрібно брати до уваги вроджене прагнення бурбуля до домінування. Важливо з молодого віку собаки встановити ієрархію, щоб щеня визнав ватажка в власника.

Не звертаючи уваги на потужне статура, бурбуль відрізняється активністю і дивовижною рухливістю. Собаці потрібні щоденні тривалі прогулянки з серйозною фізнагрузкой. Правильно навчений пес не проявляє агресії до зустрічних, але залишається при цьому бурбуль регулярно насторожі.

Південноафриканський бурбуль фото опис породи ціна цуценят характеристика і характер. - Ветеринар

Бурбуль охоче вступає в гру з дітьми і не дасть можливість підійти до них стороннім. Однак потрібно виключити ситуації, коли вони залишаються наодинці без нагляду дорослих.

Характер і зовнішній вигляд

Південноафриканським бурбулям властива дивовижна хоробрість, незалежність, самодостатність. Але при правильному вихованні у пса сформіровивается врівноваженість. Спокійна сильна собака зі стійкою психікою стає надійним і вірним компаньйоном.

Стриманий з незнайомцями бурбуль доброзичливий з домочадцями. В характері собаки відсутня примхливість. Породі потрібно спілкування і активна діяльність. На самоті пес тужить. Довге знаходження бурбуля в закритому тісному вольєрі протипоказано. Також собаку не можна тримати на ланцюгу.

Південноафриканський бурбуль фото опис породи ціна цуценят характеристика і характер. - Ветеринар

Зовнішність у собаки вражаюча. Зростання бурбуля в холці може досягати до 0,75 м.тіло гіганта масою в 80 кг і більше виглядає ідеально, завдяки рельєфній мускулатурі, гнучкій спині, потужному крупу, міцним кінцівкам.

На американській території існує заборона на розведення і ввезення породи Південноафриканський бурбуль. Це пов’язують з популярною думкою про некеровану агресію собак, через які, судячи з публікацій в мас-медіа, гинули люди, включаючи дітей. Фахівці відзначають, що дані випадки можливі, якщо господар не вжив заходів щодо виховання та соціалізації власного потужного вихованця.

Розведення

Для відтворення потомства набувають Південноафриканських бурбулів, що відповідають всім необхідним потребам стандарту.

Перша тічка у самок цієї породи виникає у віці від 12 до 14 місяців. Її тривалість може змінюватися від 20 до 30 днів. Це головне не забути врахувати, щоб не допустити контакту вихованця з представниками інших порід.

Проводити в’язку рекомендується почавши з дворічного віку кобеля і суки. Вибирають відповідний час, відраховуючи проміжок 11?12 діб від початку тічки.

Термін вагітності собаки триває 56?72 дні. Щоб не з’явилося складнощів при пологах, рекомендується викликати ветеринара.

Виховання і дресирування

Двомісячних цуценят породи бурбуль вже можна вчити. Важливо не затримуватися з даним процесом, щоб у собаки не сформувалися негативні навички, з якими в подальшому буде не легко впоратися.

Завдання полягає у виробленні розуміння, що домінуючу роль ватажка виконує господар. При дресируванні породи показують рішучість і завзятість, беручи до уваги неспішність собак. У поводженні з бурбулями неприйнятна жорстокість.

Кмітливі вихованці команди освоюють швидко. Для заохочення собаки застосовують улюблені ласощі. Бурбуль зобов’язаний знати такі правила:

  • не можна кусатися навіть в ігровій обстановці;
  • не дозволяється класти передні лапи на плечі кожній людині, включаючи господаря;
  • виключається піднімання ласих шматочків з землі;
  • недозволено ставати призвідником конфліктних ситуацій з іншими тваринами.

Якщо пса цілеспрямовано готують на роль охоронця, то з молодого віку обмежують спілкування, щоб в подальшому сформувалося дружелюбність не стало перешкодою до виконання служби.

Догляд та утримання бурбуля

Південноафриканські бурбулі швидко підлаштовуються до умов квартири. У будинку за містом для собаки знадобиться вільний вольєр з утепленою будкою. У міцні морози бурбулю одягають попону і забезпечують доступ в приміщення яке опалюється.

Ранкові і прогулянки ввечері супроводжуються фізичними вправами та іграми, оскільки масивної південноафриканської собаці потрібно багато руху. Рекомендується ходити не менше п’яти кілометрів.

Коротку шерсть бурбуля вичісують раз протягом тижня за допомогою спеціальної гумової рукавички. У період линьки процедуру проводять щодня. Кігті собаці остригають, коли вони виростають.

Південноафриканський бурбуль фото опис породи ціна цуценят характеристика і характер. - Ветеринар

Купають схильних до переохолодження собак з використанням шампуню два рази за рік. Невеликі забруднення після повернення з вулиці прибирають м’якою серветкою.

Вуха бурбулю оглядають постійно. Чистять раз в півмісяця ватним диском, злегка змоченим охолодженої до теплого стану кип’яченою водою.

Перевіряють очі собаки, на яких не повинно бути виділень. Для попередження інфекцій протирають з інтервалом в чотири дні тампоном, просоченим настоєм ромашки.

Харчування

При організації харчування Південноафриканських бурбулів практикується застосування справжнього або професійного корму. ЗМІШАНЕ меню породі вводити не рекомендується.

Перевагою готових різновидів-вологих або сухих вважається збалансований склад. Дозування визначають виходячи з цього інструкції, дивлячись на особливість вихованця. Обов’язково забезпечують бурбулю доступ до миски з чистою водою.

Якщо прийнято рішення самостійно складати раціон, то беруть до уваги, що грунтується він на пісному сирому м’ясі. Здебільшого бурбулю дають яловичину, замінюючи її іноді птицею, бараниною, нежирною свининою. Раз протягом тижня застосовують морську рибу.

Для забезпечення собаки важливими для діяльності елементами додають зелень, овочі, відварені субпродукти. Застосовують кисломолочні продукти, хрящі, каші. Якщо знадобиться після консультації з ветеринаром вводять мінерально-вітамінний комплекс.

Здоров’я і хвороби

Бурбуль, не звертаючи уваги на Походження, швидко підлаштовується до різного клімату. Ці міцні тварини які живуть вдома нечасто дають привід для звернення за лікарською допомогою.

Серед звичайних для цієї породи патологічних змін відзначається суглобова дисплазія. З метою поліпшення стану бурбуля створюють комплекс заходів, що включає правильне харчування, раціональний режим руху.

У самок такої породи зустрічається вагінальна гіперплазія. Це спадкове захворювання, що не піддається лікуванню. Собак, у яких виявляється така патологія, не застосовують з метою розведення.

Життєву тривалість

Бурбулі від природи володіють дивовижним здоров’ям. Все таки собаці потрібно вчасно все зробити щеплення .

Така порода за умови забезпечення гідного утримання, якісного правильного харчування живуть до п’ятнадцяти років.

Список відповідних кличок

Красивою, м’язистою, великої собаці необхідно вибрати звучне ім’я. Перевагу господарі породи бурбуль віддають коротким словами, які легко вимовляються. При підборі часто звертаються до літературних джерел, кінофільмів, міфології.

Список популярних кличок для псів бурбуля: Агар, Агат, Амур, Вагер, Векс, Гриф, Джефрі, Заїр, Зевс, Ібіс, Кадар, Ікло, Лесто, Локкі, Марс, Мейсон, Мирт, Мускат, Норд, Опал, Памір, Пірс, Рагдай, Рей, Урхан, Цефей, Ефас, Яхонт.

Для самок: Ада, Айра, Арбі, Бетта, Вайра, Векта, Гера, Глорія, Дайма, Джезі, Єва, Жеті, Зара, Зета, Кера, Ліана, Найват, Ніка, Олімпія, Рета, Рона, Таїс, Ульма, Чарма, Ярна.

Правила вибору цуценят

Для покупки породи Південноафриканський бурбуль звертаються в користуються авторитетом Розплідники.

Тут буде гарантована вакцинація. Майбутньому господареві видадуть ветеринарний паспорт собаки. А ще нададуть інформацію про родовід бурбуля.

Південноафриканський бурбуль фото опис породи ціна цуценят характеристика і характер. - Ветеринар

Перед придбанням цуценят оглядають. Бурбуль повинен бути активним, з блискучою шерстю, без шкірних висипань, почервоніння, ознак збільшення живота і з відповідним стандарту забарвленням.

Вартість і де придбати

Відповідає показникам породи щеня південноафриканського бурбуля не може бути недорогим.

Купуючи вихованця з несуттєвими відхиленнями від стандарту в якості охоронця і домашнього улюбленця, беруть до уваги, що мінімальна ціна собаки в нашій країні становить 25 тис.

При багатому родоводі і можливості виростити майбутнього переможця престижних виставок щеня буде коштувати не менше 45 тис.

Перед покупкою собаки вивчають інформацію про Розплідники, що реалізують породу Південноафриканський бурбуль. Найбільшу популярність мають представництва в Москві і Санкт-Петербурзі.

Цікаві факти про породу

Про таємничі суворих на вигляд Південноафриканських собак ходять легенди, що підтверджують їх оригінальність і міць:

  • якщо бурбуль, якого називають ще африканським бульдогом, раптово рвонеться з місця, то тримає поводок людина масою нижче 100 кг не зможе встояти на ногах;
  • дорослий пес тягне платформу вагою, що досягає 450 кг;
  • не звертаючи уваги на великі розміри, собака, кидаючись в погоню, з перших метрів розвиває високу швидкість, не даючи шансів потенційному противнику сховатися.

Сусідні породи

Південноафриканського бурбуля по колоритності і незвичайною силі порівнюють з певними іншими популярними представниками сімейства псові:

  1. Англійський мастифф. Відноситься до стародавньої британської породи. Великі і хоробрі собаки здатні вступити в протиборство з ведмедем. При правильно організованому утриманні пси показують себе спокійними, добрими, врівноваженими вихованцями. Вони лояльно ставляться до дітей, але необхідний суворий контроль, щоб масивна собака ненавмисно не завдала їм травму.
  2. Німецький боксер. Витривалих, сильних представників цієї породи нерідко застосовують в поліції або для охорони. Собаки швидко проходять навчання, що дає можливість тримати їх вдома. Однак при дресируванні пса потрібно строгість, щоб розвивати властиве щедрість, дружелюбність, велелюбність.
  3. Тибетський мастифф. Дуже барвисті великі кошлаті собаки схожі на ведмедів. Серед забарвлень породи зустрічається рідкісний світлий синій відтінок.

Відкликання

Скласти повне враження про дивовижних домашніх чотириногих дає можливість інформація, отримана від господарів бурбулів .

Олена. «У чудового незграбного цуценя породи Південноафриканський бурбуль я закохалася з першого погляду. Через чотири тижні зрозуміла, що не справляюся з швидкозростаючим незалежним істотою. Звернулася за допомогою у вихованні собаки до професіоналів і тепер розумію, що лише завдяки їх мистецтву поруч живе хороший друг і захисник».

Гнат. Орел: «власного бурбуля ми назвали Маркус. Це мій охоронець і незмінний компаньйон. За родом діяльності часто пересуваюся по місту ввечері. Поруч з чудовим псом відчуваю себе повністю захищеним».

Костянтин. «Ми довго сумнівалися в підборі породи собаки. Про Південноафриканських бурбулів журналісти писали багато негативної інформації, що викликало побоювання. І все ж роком раніше у нас з’явився чудовий потужний пес. При дресируванні собаки дотримувався рекомендацій, тому можу сказати, що наш Зевс – це слухняна, вірна, надійна Домашня тварина».

Фото і відеоогляд

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60Rc0u7bSCAqslNPTP9iw0Hbr playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

Оцінити достоїнства зовнішності унікальної породи бурбуль дає можливість добірка фото. Відеооглядні матеріали показують тонкощі поводження з цими самостійними інтелектуалами.

Позначки:, , , , , , , , ,
close