Остеохондроз у собак

На відміну від людей, остеохондрозом страждають молоді собаки. В основному, це великі і величезні породи.

Зміни в суглобі спостерігаються вже до 5-7 місяців життя.

Тварина відчуває біль коли будете йти, кульгає, не хоче бігати і скакати. При появі подібних ознак необхідно обов’язково показати вихованця ветеринарного лікаря.

Причини розвитку остеохондрозу у собак

Остеохондроз-патологічні зміни не запального характеру, що відбуваються в хрящової і кісткової тканини суглобів.

Хрящ не може нормально формуватися і забезпечувати ковзання між кістками через аномальне потовщення. Він не отримує достатньо поживних речовин, стає менш еластичним і не стійким до пошкоджень. Порушення харчування веде до некрозу, відторгнення або розсмоктуванню уражених ділянок. Так відбувається руйнування суглобів і дисків між хребцями.

Дуже схильні до остеохондрозу ротвейлери, ірландські вовкодави, сеттери, бобтейли, німецькі вівчарки, Бернські Зенненхунди, Кане-корсо, ньюфаундленди, сенбернари.

Дуже частими причинами захворювання вважаються генетична схильність і помилки в годуванні (висококалорійна їжа, надлишок вітамінів і кальцію).

Є ще певні фактори:

  ;

 • результати травми або запалення;
 • швидке зростання, внаслідок якого частини скелета відстають у розвитку;
 • занадто значні фізичні навантаження;
 • вроджені вади через неграмотну селекцію;
 • інфекційні захворювання;
 • робочі патології; ;
 • гормональний фон — у псів дегенеративні зміни зустрічаються частіше;
 • порушення обміну речовин;
 • екологічні проблеми-забруднена вода і повітря, домішки речовин хімії;
 • патології судинно-серцевої системи.

Остеохондроз може з’явитися з однієї причини або відразу від їх конфігурації. Точні фактори розвитку хвороби не встановлені.

Симптоми остеохондрозу у собак

Остеохондроз протікає плавно, симптоми відразу не з’являться. Собака поводиться природно, не звертаючи уваги на невірне формування суглоба ще з самого народження.

Початкові ознаки з’являються виключно до 5-9 місяців життя, коли поразки вже великі. Дуже часто страждає ліктьовий суглоб, рідше плечовий, скакальний і гомілковостопний. Причому зміни можуть відбуватися відразу в обох паралельних суглобах.

Залежно від того, де вражені тканини, симптоми будуть різнитися:

 1. Основний показник остеохондрозу-кульгавість. Може бути самої різного ступеня, посилюватися при фіз.навантаженнях і слабшати в момент спокою. Може бути постійною або після відпочинку.
 2. Хода стає невпевненою, жорсткою. Лікті коли будете йти можуть бути розведені по сторонах або притиснуті до тіла, стопи вивернуті. Також тварина може подволаківать задні лапи.
 3. Хворобливість під час руху після тривалого відпочинку. Суглоб потовщений, при тому, що промацує може з’явитися біль.
 4. Собака відмовляється від рухливих ігор, прогулянок.
 5. У сидячому положенні тварина завалюється на один бік, звільняючи одну лапу від упору.
 6. Від різних навантажень викривляється хребет.
 7. Втрата чутливості, атрофія м’язів задніх лап при їх довгому невживання. Якщо зміни потурбували міжхребетні диски, зустрічається параліч кінцівок.
 8. Лапи можуть розвиватися нерівномірно, одна коротша за іншу або тонше.
 9. Чути відмітний хрускіт в суглобі під час ходьби.
 10. Собака швидко втомлюється, довго вибирає позу, щоб сісти або лягти.

Загальний стан тварини теж погіршується, зменшується Життєвий простір. Якщо не почати вчасно лікування, може з’явитися дисплазія і остеоартроз.

Діагностика

Остеохондроз виявляється первинним оглядом ветеринара. Він свою увагу звертає на стан суглобів, промацуючи їх. Дивиться як собака сидить, лежить і ходить. Обов’язково проводить тест-витягує передню лапу уздовж тіла собаки, що викликає біль. Це відмітна ознака дегенеративного зміни в суглобі.

Далі з’ясовує у власника і навіть просить записати на відео ходу тварини. Просить розповісти коли з’явилися початкові ознаки, за яких обставин. Як харчується собака, чи були травми, чи є в родоводу проблеми з кістково-м’язовим апаратом.

Далі призначає рентгенографію, де роблять бічний і фронтальні знімки суглобів 2-ух лап, що знаходяться паралельно. Крім рентгена можуть бути призначені:

 • Мієлографія-введення в субарахноїдальний простір контрастну речовину через спеціалізовану голку, щоб отримати вдалі знімки. Подібний варіант застосовують при МРТ, рентгенографії, флюороскопії;
 • Томографія за допомогою комп’ютера (КТ) дає 3Д зображення;
 • Артроскопія — через маленький розріз в суглоб вводиться інструмент з камерою, яка дасть можливість побачити ступінь ураження.

Зазвичай перевірку проводять під наркозом, так як положення суглоба має таке, яке надає Собаці біль, лежати при цьому необхідно нерухомо, щоб отримати чіткі знімки.

Лікування остеохондрозу у собак

Лікування призначається для кожної собаки персонально, залежить від віку, загального стану організму, стадії хвороби. Дуже часто застосовуються чотири методи лікування остеохондрозу, також їх поєднуються:

 1. Медикаментозне-на ранній стадії дає можливість уповільнити зміни хрящової і кісткової тканин. Повністю лікувати захворювання неможливо. Але зупинити процес також вважається позитивним результатом. Для зняття болю призначаються анальгетики (Карпрофен, Фірококсиб). Протинабрякові для зменшення скупчення рідини в суглобі. Зменшити напругу м’язів можуть спазмолітики (баралгін, але-шпа). Також призначаються нестероїдні протизапальні, щоб зняти запалення і болючість (Флуніджект, Цималджекс). Для відновлення хрящової тканини застосовують хондропротектори, наприклад хондроїтину сульфат. Якщо розвивається запалення, необхідні антибіотики. Також додаються кормові добавки, вітаміни, поліненасичені кислоти, мінерали.
 2. Фізіотерапія-лазеротерапія, магнітотерапія, застосування тепла, плавання, масаж.
 3. Хірургічна-вважається найкращим методом лікування. Існує малоінвазивний метод (артроскопія), який також в діагностуванні застосовується. Для операції роблять пару отворів, через які вводять інструмент. Крім того, роблять артротомію-розтин порожнини суглоба і видалення уражених тканин.
 4. Дієтотерапія-важливо стежити за вагою собаки, годувати збалансованою їжею. Не допускати надлишок кальцію, калорій.

Лікувати остеохондроз ефектніше на ранній стадії.

Тоді допоможе обмеження рухів, стрибків, уникнення ковзних поверхонь і протизапальні препарати.

Профілактика

Також як і з лікуванням, не допустити захворювання не вийти абсолютно. Тому залишається лише зменшувати ризик розвитку. Годувати цуценя якісної і збалансованої їжею. Вітаміни та добавки не застосовувати без рекомендацій лікаря. Не можна перегодовувати собаку, так як зайва вага дає навантаження на суглоби.

Бігати і скакати цуценяті корисно, проте необхідно обережно забезпечувати фіз.навантаження. Також важлива рання діагностика, тому необхідно досліджувати собаку при будь-яких підозрілих змінах в русі.

Причини остеохондрозу досі не до кінця вивчені. Залишається лише ретельно стежити за вихованцем і в строк показувати ветеринара. Запущене захворювання приносить біль тварині, зменшення якості його життя.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close