Невралгія у кішок

Невралгія у кішок-патологія, складно діагностується, через неможливість тваринного сказати, що конкретно його хвилює. Патологія зустрічається досить нечасто серед вихованців проживають в будинку і головна причина полягає в неможливості чіткої диференціації захворювання.

Ветеринарні фахівці запевняють, що будь-який 6 пацієнт страждає від невралгічних болів. Особливо часто вимальовується невралгія у кішок в похилому віці.

Невралгія собою являє складний процес дегенеративного типу з вираженим запаленням тканинних структур нервової системи. Крім цього, навколишні нервові волокна тканини, також схильні до змін. Дуже частою невралгією у кішок вважається порушення в роботі трійчастого нерва.

Часто зустрічаються неврологічні розлади у кішок

Невралгія у кішок ділиться на порушення в роботі нервової системи і порушення функціонування головного мозку. Деякі захворювання спровоковані генетичними аномаліями, інші ж з’являються на тлі впливу навколишнього середовища.

Різні травми і пошкодження, а ще впливу отруйних речовин, як правило провокують нервові розлади. Тварини, які страждають від неврології, можуть вести себе дивно і надзвичайно. Ступінь тяжкості подібного варіанту патології може бути різною.

Описані випадки, коли тварина гинула під час нападу неврологічного болю. Оперативне виявлення і діагностика, дає можливість контролювати напади у вихованця, не допускаючи прогресування хвороби.

Причинами розвитку патології в більшості випадків вважають:

  • захворювання судинно-серцевої системи;
  • патологічні стани ендокринної системи; ;
  • розлади психоемоційного плану.
  • защемлення закінчень нервів пухлинами злоякісного і доброякісного характеру;
  • зміни структури артерій.

Типи невралгій у кішок бувають наступними:

  • невропатія на тлі цукрового діабету;
  • міастенія;
  • епілептичні зміни;
  • гипертиреоидизм.

Невропатія на тлі цукрового діабету з’являється при підвищеннях рівня цукру в кров’яному руслі. При цьому розвиваються хронічні зміни дегенеративного характеру в нервових закінченнях. Діабетична невропатія відрізняється слабкістю в задніх лапах, порушеннями в процесі ходьби. За станом кішки при цукровому діабеті доводиться стежити систематично і давати всі запропоновані медикаментозні препарати. В іншому випадку, тварина може померти.

Міастенія у домашніх кішок , собою являє патологію, обумовлену генетичними зміною. При міастенії у тварини з’являються слабкість в м’язових волокнах через нервових імпульсів, невірно проходять до волокон м’язів. Міастенія нерідко стає причиною процесів запалення в легеневих структурах.Терапія патологічного стану грунтується на введення нестандартних інгібіторів, преднізолону і піридостигміну броміду. Рідше, при відсутності позитивної динаміки медикаментозного лікування, призначається своєчасне втручання.

Гіпертиреоїдизм розвивається у кішок при порушеннях роботи щитовидки. Неврологічний супровід гіпертиреоїдизму відрізняється порушеннями в вентральному згинанні шиї, дуже високою стомляеостью і треморів в м’язових волокнах. Лікування тварин з діагностованою невралгією на тлі дуже високої роботи щитовидки, передбачає використання кортикостероїдних речовин, а ще добавок калію.

Епілепсія-серйозне захворювання, що виявляється різною інтенсивністю. Судомні прояви з’являються на тлі порушень практичного закінчень нервів в головному мозку. Небезпека епілепсії полягає в раптових колапсах, заціпеніння, судомних скорочення всіх м’язів організму. Тільки один вихід-призначення нестандартних протисудомних препаратів для пацієнтів з епілепсією.

Симптоми і лікування

Основна ознака невралгії-відчуття болю. Сказати про власний дискомфорті тварина не може, але Уважний володар зможе помітити зміни в поведінці улюбленця, поспостерігавши за ним.

Є кілька видів неврологічних нападів болю-періодичні, що характеризуються тривалістю від однієї до пари хвилин. Вимальовується періодична неврологічна біль хаотичними рухами вихованця, він може шипіти або ж кричати. Кілька періодів можуть слідувати один за одним, в перервах між ними вихованець поводиться абсолютно адекватно.

Другий вид неврологічного болю, відрізняється сильними відчуттями, схожими з ударом змінним струмом. З’являється різко, наздоганяючи тварина в самі випадкові моменти, але також швидко пропадає. Тварина може кричати при защемленні нерва під час вмивання, або ж в процесі, коли господар гладити кішку, вона мурчит і раптом різко обертаючись починає шипіти і дряпатися.

Хвороб, які відрізняються симптоматикою, схожою з невралгією, є велика кількість. Надзвичайно важливо вчасно звернутися до ветеринарного професіонала для консультації та подальших рекомендацій. Диференціальна діагностика невралгій проводитися щоб виключити подібних захворювань як-головні болі, мігрені, запалення в суглобах (артрити і артрози), запалення нервових волокон. Крім цього, тварина може відчувати дуже сильні болі при злоякісних новоутвореннях, інфекційних процесах, міофасціальному синдромі.

Діагностика невралгії у кішки полягає в використання спеціалізованих досліджень-рентгенографія і магніторезонансна томографія. Рідше використовують діагностика за допомогою ультразвуку.

Клінічний аналіз крові і біохімія використовуються для того, щоб визначити наявність допустимих інфекційних патологій і порушень в роботі ендокринної або гепаторенальной системи, що впливають на розвиток невралгії.

Лікування невралгії у кішки раніше здійснювалося шляхом операцій . У сучасній ветеринарній медицині використовуються консервативні методики терапії. Після точної постановки діагнозу, хворій тварині призначаються протиепілептичні та засоби для знеболювання, а ще нейролептики і антидепресанти.

Сильні відчуття болю і ворожість тваринного на цьому тлі, передбачає призначення транквілізаторів.

Схему лікування, кількість днів лікування і дозування медикаментозних засобів визначає ветеринарний фахівець на підставі клінічної картини, анамнезу та індивідуальних особливостей тварини (вік, маса тіла). Гарне вплив в лікуванні невралгії мають фізіотерапевтичні процедури-ультразвук, електрофорез, інфрачервоне випромінювання і магнітотерапія.

Профілактика

Причин розвитку невралгій у кішок велика кількість. Будь-яка патологія в організмі, провокує порушення в нервовій регуляції. Основними заходами попередження розвитку невралгій вважається уважне ставлення до вихованця, раннє лікування хронічних і загострених хвороб.

Порушення метаболічного характеру-головна причина розвитку невралгій, тому потрібно проходити постійні огляди у ветеринарного фахівця, що дозволяють вчасно визначити початок патології.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close