Кіт після кастрації

Після проведення дії з видалення насіннєвих органів, у кота змінюється характер. Кіт після кастрації вимагає особливого годування і догляду, особливо відразу після виконання операції. Також, збільшується ймовірність деяких хвороб.

Переваги кастрації

На європейській території кастрація давно вже вважається нормою. Якщо тварина не застосовується в якості виробника, то його насінники прибирають вже у віці 8-10 місяців. Зазвичай потім в його поведінці відбуваються істотні зміни. По-перше, характер кота після кастрації істотно змінюється. Він стає більш добрим і спокійним. Друге, що для більшості вважається найбільш головним стимулом для виконання операції, він перестає залишати неприємно пахнуть мітки.

З переваг кастрації також можна відзначити наступне:

 1. Кастровані коти, які мають доступ на вулицю, після того як проведена операція дуже багато часу починають проводити вдома. У них немає необхідності нескінченних пошуків партнерки для спарювання.
 2. Статеві стосунки з кішками з вулиці чреваті виникненням великого ряду інфекційних хвороб. Кастрований кіт ними не зацікавиться, отже, і ризик інфікування зводиться фактично до нуля.
 3. Згідно самим різним дослідженням життєву тривалість кастрованих вихованців в середньому більше на 2-3 роки. Це пов’язують з відсутністю напружень і дуже спокійним домашнім життям.

Вище було перераховано кілька головних причин, чому кіт, що не застосовується для в’язки, повинен бути кастрований. Але перед тим як зважитися на операцію обов’язково необхідно ознайомитися і з її негативними моментами:

 1. Ожиріння. Коти, які перенесли видалення статевих залоз, починають більше їсти і менше рухатися. Завдяки цьому у них починає розвиватися ожиріння.
 2. У більшості випадків операція не вирішує проблем міток, криків і агресивної поведінки. Особливо іноді це зустрічається у тварин кастрованих в дорослому віці. Однак проблему запаху міток кастрація вирішує.
 3. Ускладнення. Кастрація проходить під загальним наркозом. У більшості випадків він може привести до збою в роботі серцево-судинної і дихальної систем.

Вирішуватися чи ні на операцію – це власний вибір власника тварини. Однак перед її проведенням ветлікар обов’язково повинен оглянути кота, щоб виявити у нього наявність або відсутність протипоказань для її проведення.

Загальна інформація про кастрацію

Операцію з видалення сім’яників не можна проводити тваринам, ослабленим захворюваннями. Тому перед її виконанням доведеться відвідати ветеринара, можливо навіть не 1 раз. Крім зовнішнього огляду, він може призначити проведення аналізів. Вони допоможуть виявити всі внутрішні патології і захворювання. Не мають великого досвіду господарі запитують-в якому віці каструють котів? Якогось конкретного критерію в даному випадку не існує. Зазвичай кастрацію пропонують виконувати у віці від 7 місяців до року. Але ці терміни дуже умовні і багато в чому залежать від розвитку і загального стану вихованця.

Також багатьом цікаво, чи можна каструвати кота після року. При відсутності яких-небудь протипоказань можна оперувати і в набагато старшому віці. Однак при цьому потрібно брати до уваги, що очікуваного ефекту від неї можливо і не буде. Залишається ймовірність того що кіт все також буде залишати мітки і кричати вночі.

Сама операція також вимагає підготовчої підготовки. Зазвичай підготовка кота до кастрації полягає в голодуванні. Для цього за 12 годин до планованої дати тварина перестають годувати, деякі доктора для спорожнення кишечника рекомендують застосовувати проносне. Якщо цим моментом знехтувати, можливі певні проблеми при вході і виході тварини з наркозу. В подальшому це запобігає блювотні позиви. І без цього малоприємне стан після наркозу. При цьому пити воду можна давати як зазвичай.

Операція з видалення сім’яників проходить під загальним наркозом. Її тривалість, в основному, не перевищує 20-30 хвилин. Після того як проведена операція доктор послухає серцебиття кота, після цього можна відправитися додому. При правильно обраній дозі наркозу і дотриманні всіх рекомендацій для догляду, складнощів після кастрації практично не зустрічається.

Догляд за котом після того як проведена операція полягає в наступному:

 1. Тварина розташовують в теплому місці з неяскравим світлом, бажано на підлозі.
 2. Після пробудження лоток поміщають досить близько до тварини. При цьому бажано щоб в ньому був відсутній наповнювач.
 3. Від стресу кіт перший час може справляти нужду в неправильному місці. Лаяти його в даний момент не можна. Як тільки біль вщухне, він сам повернеться до власного лотка.

При відсутності складнощів реабілітація тварини не перевищує 2-3 днів. Під час неї догляд за ним повинен бути особливо ретельним. При цьому необхідно дивитися на наступні ознаки:

 1. Температура . Навіть короткострокове її збільшення служить підставою для термінового звернення до лікаря. Жар-це ключова ознака почала розвиватися інфекції.
 2. Відмова від води і їжі . Вимушене голодування більше доби призводить до зневоднення і істотно збільшує період реабілітації.
 3. Стан ранок . Поверхня їх повинна бути чистою і сухою без ознак нагноєння. Також власника зобов’язане насторожити, якщо через добу рана все ще кровит. У нормі таке повинно спостерігатися тільки в перші години після того як проведена операція.

Відновлення кота після кастрації при відсутності складнощів триває не більше тижня. У цей час він зазвичай багато спить, особливо в перший день. Також в період після операції потрібно забезпечити ретельний догляд за ранами. Важливо не дозволити їх нагноєння. Для цього кіт повинен міститися в чистому приміщенні, а лоток митися після будь-якого застосування.

Деякі ветеринари для досить швидкого відновлення пошкоджених тканин рекомендують виконувати додатковий догляд за раною. Він укладений в нанесенні зеленки на тканини знаходяться поруч. При цьому необхідно уникати її потрапляння конкретно на розріз. У більшості випадків доктора також прописують мазі, які містять антибіотики.

В цілому коти відходять від наркозу протягом 24 годин. У цей період необхідно ретельно стежити за їх станом. Не можна їм дозволяти лизати ранку, інакше може з’явитися кровотеча і можливий занос інфекції.

Дізнайтеся також про особливості кастрації кота на дому.

Кіт після кастрації

На те, скільки кіт відходить від наркозу після кастрації великий вплив робить вид анестезії. При місцевому знеболюванні тварина починає прокидатися вже через годину після того як проведена операція. Якщо ж наркоз був загальним на повне прокидання йде близько доби. Протягом цього часу у нього будуть спостерігатися порушення координації рухів, слабкість, нудота, дезорієнтація в просторі. Завдяки цьому прокидається від наркозу кота не можна класти на ліжку і інші піднесення. Прокидаючись, він може впасти і отримати пошкодження.

Також відразу ж після наркозу не можна дозволяти коту забиратися наверх. В даний момент він ще не може чітко визначити відстань і розрахувати траєкторію стрибка. Основна частина подібних спроб закінчується падінням.

Під час відходження від наркозу, стан тварини необхідно хоч іноді перевіряти. Для цього необхідно прислухатися до його диханню. У нормі воно повинно бути рівним і спокійним, без хрипів і перериваються зітхань. Також з метою поліпшення уповільненої кровообігу вихованця раз в тридцять хвилин слід акуратно перевертати з боку на бік. Якщо при дотику до кінчика носа кіт починає морщитися або підморгувати, це говорить про те, що він починає потихеньку прокидатися. Як доглядати за котом після кастрації?

Як і чим годувати?

Відразу ж після пробудження від наркозу апетит вихованця істотно знижений, в даний момент його система травлення ще практично не працює. Тому кота може нудити або навіть рвати. Перший раз йому пропонують їжу не раніше ніж через 4-5 годин після повного пробудження. При цьому в питво його лімітувати не можна. Вода завжди повинна бути в доступному місці.

На те, чим годувати кота після кастрації, великий вплив робить його загальний стан і звички. Якщо прокидання пройшло легко, то йому можна дати його традиційний корм або іншу звичайну для нього їжу.

В подальшому харчування кота після кастрації має строго контролюватися. Якщо вихованець був привчений до натуралки, то можна його годувати яловичиною, м’ясом зайця, маленькою кількістю варених овочів і круп. Також іноді необхідно давати вітамінні препарати. При цьому годування продуктами зі столу неприпустимо.

У варіантах, коли коти були привчені до сухого корму, його змінюють на спеціалізований для стерилізованих тварин. Його кількість слід зменшити на 10-20% від звичайної порції. Якщо кіт не їсть після кастрації протягом 2 днів, то це привід для звернення до лікаря. Може так трапиться, що в його організмі розвивається процес запалення.

Зміна поведінки

Для кота кастрація-це, в першу чергу, сильний стрес. Іноді результати її можуть бути непередбачуваними. Деякі тварини, які були ласкавими і поступливими раптом стають агресивними і злими. На те, як себе ведуть коти після кастрації, великий вплив робить обстановка навколо.

Відчуття болю і велику увагу власника досить часто провокують у тварини напад агресії. Навіть самі ласкаві і поступливі вихованці в даний момент здатні вкусити або подряпати. З боку здається, що кіт став агресивним без жодних на те причин. Насправді це зовсім не так. Через пару днів його шви заживуть, а загальний стан налагоджується, і він повернеться до власного звичного життєвого образу. У багатьох випадках поведінка кота після кастрації змінюється тільки в хорошу сторону.

Іноді господарі скаржаться на те, що кіт мітить після кастрації з такою ж інтенсивністю, що і до операції. Зазвичай це зустрічається протягом двох-трьох тижнів після того як проведена операція. Це можна пояснити ще збереженим великим рівнем статевих гормонів. Потроху їх кількість йде на регрес і кіт заспокоюється.

На те, мітять чи коти після кастрації, великий вплив робить і обстановка навколо. Якщо метою міток було статеве бажання, то вони завершуються. Якщо ж таким чином відстоювалася власна територія, то кіт продовжує цілити все з такою ж інтенсивністю.

Проблеми які можуть з’явиться

Ускладнення після кастрації кота дуже рідкісні. Але іноді неприємні ситуації все таки бувають. Наприклад, протягом декількох діб кіт не ходить в туалет. Запор-це одне з негативних дій наркозу. Для його усунення вихованцеві просто потрібно дати мінімальну кількість вазелінового масла. Також операція іноді провокує загострення хронічних захворювань. Завдяки цьому доктор для оцінки ризиків перед кастрацією проводить клінічне обстеження, можливо призначає аналізи.

Пронос у кота після кастрації досить рідкісний. Якщо вихованця спіткала ця неприємність, то перш варто встановити його причину. Зазвичай-це звичайна реакція на стрес. Але іноді діарея вважається показником бактеріальної інфекції. При підозрі на неї потрібно негайно звертатися до ветеринарного лікаря.

Можливі ускладнення після кастрації з’являються протягом перших 2-3 днів. В подальшому ризик їх прояву сходить фактично нанівець. За котом після того як проведена операція в цей період необхідно стежити дуже уважно. Також потрібно забезпечити йому спокій і спробувати ще раз його не турбувати. Однак при цьому, звертайте на ту увагу чи боляче коту ходити в туалет, скільки він п’є і наскільки часто мочиться.

Більшість власників досить часто цікавиться, коли можна купати кота після кастрації. Зазвичай ветеринари пропонують уникати водних процедур протягом місяця. Цей період корисний для повного загоєння всіх ранок і швів. У випадках, коли тварина досить сильно забруднилося, рекомендується користуватися спеціалізованими мокрими серветками.

Ще одна можлива проблема, з якою можуть зіткнутися господарі – це те, що кіт перестане цілити після кастрація не відразу. Це пов’язують з потроху знижується рівнем гормонів. В даний момент все одно він хоче кішку і тому продовжує активно цілити власну територію. В подальшому він також може намагатися залишати власні мітки, проте у них вже не буде такого їдкого і стійкого запаху. У зв’язку з цим багатьох досить часто цікавить питання: Чи може кішку покрити кастрований кіт? Відповідь на нього-безумовно ні. Після видалення сім’яників кіт все ще деякий час може виражати статеву охоту, але здатність до запліднення він втрачає відразу ж.

Реабілітація кота після кастрації

Загалом, якихось особливих реабілітуючих заходів кастроване тварина не вимагає. Основне в перші пару днів забезпечити йому відповідний догляд. Пам’ять тварин така, що після семи днів або трошки побільше вони повністю забувають про перенесену операцію і повертаються до власного звичного життєвого образу.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close