Кішку вкусила оса

Дзижчать комахи у природжених домашніх мисливців викликають щирий інтерес, а мисливські інстинкти обов’язково перемагають .

Залетіла в будинок оса або бджола стають метою і кішка обов’язково постарається її застигнути. А ось результати від укусу комахи можуть бути дуже різними. У певних кішок реакції може не бути зовсім, іншим же укус може коштувати життя.

Чим небезпечний укус оси для кішки

У більшої частини представників сімейства котячих відсутня природна дуже висока чутливість до отрути ос або бджіл. Але якщо є схильність до розвитку реакцій алергії, господареві тварини слід бути максимально зібраним і обережним. Укус оси буде причиною розвитку анафілактичного шоку, що характеризується падінням тиску артерій. Відсутність своєчасної допомоги завершується загибеллю кішки.

Повністю бути впевненим в тому, що у домашнього улюбленця немає алергічні реакції на укуси ос, неможливо. У зв’язку з цим рекомендується заздалегідь отримати консультацію з ветлікарем на випадок швидкої допомоги. В аптечці тварини повинен бути антигістамінний препарат з чітко прописаною ветеринаром дозуванням.

Проявлятися укус комахи може по-різному, в залежності від місця знаходження ураження.

В основному, у домашніх кішок розвивається тутешня реакція у вигляді припухлості і дуже високої чутливості шкіри.

Оса може вжалити в область носа або лапи. Оси, на відміну від бджіл, не залишають жала в жертві. Вони можуть жалити кішку кілька разів поспіль, що збільшує небезпеки розвитку значних складнощів для організму тварини.

Першими ознаками гострої реакції на укус оси є сильний біль, почервоніння ураженої ділянки і набряк.

Зрозуміти, що кішці боляче – дуже легко. Тварина буде посилено лизати ділянку який вражений, нявкати або кульгати.

Якщо ж розвивається серйозна алергія, така як анафілактичний шок, з’являються такі симптоми:

  • порушення координації рухів;
  • напади нудоти і блювоти;
  • різка блідість помітних слизових оболонок;
  • шкірний висип;
  • різке зменшення температури тіла, що виявляється холодними лапами;
  • зміна серцевого ритму і дихання.

Поява перших ознак-привід негайно зв’язатися з ветеринаром або ж відправитися з твариною у ветеринарну лікарню.

Одночасно з вище позначеними симптомами важкого протікання алергії у кішки на укус оси, можуть з’являтися непритомність, гіперсалівація, різкі зміни в поведінці, проблемне поверхневе дихання.

Дії власника якщо кішку вкусила оса

Місце, куди вжалила оса, необхідно обробити розчином на мильній основі, перекисом водню або ж вимити розчином оцту.

При укусі, локалізованому в області слизових оболонок, наприклад біля ока або рота, мити поверхню слід розчином ромашки.

Також в якості першої допомоги можна покласти холодний компрес, застосовуючи лід або заморожені продукти з морозильної камери, заздалегідь загорнуті в тканину. Це дасть можливість зменшити місцеву температуру в області поразки.

Укуси жалких комах, особливо ос і бджіл, дуже болючі. Якщо кішку вжалила оса в область лапи, тварина не зможе нормально переміщатися пару днів, накульгуючи або підтискаючи кінцівку. Наприклад якщо укус комахи припав в область статевих органів, очей, шиї або пащі, слід бути насторожі в зв’язку з ризиками розвитку небезпечних наслідків.

При відсутності алергії організму на укус токсичних комах, консервативне лікування не буде потрібно. Досить обробляти місце ураження.

Якщо ж оса вжалила кішку в область голови, шиї або геніталій, негайно слід звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.

Укус оси в області ока, буде причиною сліпоти або значних процесів запалення.

Розвиток набряку в області статевих органів на тлі укусу оси, дуже часто провокує проблеми з сечовипусканням, аж до припинення сечовипускання. В даних випадках слід встановлювати катетер. Препарати і їх дозування повинен визначати фахівець виходячи з тяжкості стану пацієнта.

Основа лікування укусів ос-запобігання процесу абсорбції отруйних речовин з отрути в кров’яне русло.

Для зниження алергічних проявів, потрібно введення антигістамінного препарату. Одним з найбільш ефективних вважається Преднізолон. Лікувальний засіб краще вводити у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій, в зв’язку зі швидкістю дії. Антигістамінний препарат у вигляді таблеток також може бути застосований, але дати засіб кішці буде важче. Крім цього, ефективність таблетованого антигістамінного препарату виявиться нижче. Дозування повинен розрахувати ветеринарний фахівець. В середньому, дозування становить 0.1 мл преднізолону на 1 кг маси тварини. Іншим антигістамінним препаратом вважається дексаметазон-0.2 мл на 1 кг маси тварини.

Буває, що сильна алергія відрізняється набряком гортані і проблемами з диханням, аж до його зупинки. В даних випадках без швидкої допомоги ветлікаря навряд чи можна обійтися. Необхідно стане установка трубки з киснем. Шоковий стан у кішки на тлі укусу оси купируют ін’єкціями адреналіну.

Слід в обов’язковому порядку відвезти у ветеринарну клініку маленьких кошенят, яких вкусила оса або бджола, незалежно від розвитку реакції.

Це пов’язують зі слабкістю імунної системи кошенят. Доза отрути потрапила в тіло маленького кошеняти може бути згубною, тоді як на дорослу кішку значно не впливає.

Крім маленьких кошенят і літніх тварин з ослабленим імунітетом, в групу ризику по укусах ос відносяться певні породи кішок – Британські, шотландські, перські і ангорські. Алергія у таких порід кішок може розвинутися швидше, ніж у інших тварин, викликаючи ряд значних складнощів.

З метою не дозволити укусу домашнього вихованця осою або бджолою, потрібно вжити заходів обережності. Тварин, які проживають далеко в квартирних умовах, можна вберегти від комах, встановивши на вікна москитки. На двері на балкон також можна поставити спеціалізовані магнітні шторки.

До кішкам, які проживають на вулиці, заходи профілактики використовувати марно. Уберегти тварину від укусу або навчити тому, що ловити комах небезпечно, майже не можливо. Завдання власника в даному випадку-ретельно стежити за улюбленцем і в разі розвитку алергії негайно дзвонити ветеринару або везти кішку в клініку. Відзначено, що у кішок, яких жалили оси або бджоли при відсутності алергії, такі укуси проходять легше.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close