Кішка худне

Кожен люблячий володар кішки бажає, щоб його вихованець був здоровий, мав красиву шерсть і солідні форми. Однак деякі господарі кішок безмірно намагаються і у тварини розвивається ожиріння, що приводить до великих порушень в роботі організму.

Зворотний процес-сильне схуднення, також таїть в собі ряд небезпек. Так, якщо кіт відмовляється їсти і починає дуже швидко худнути – потрібно бити на сполох і звертатися до професіонала.

Причин, чому кішка починає худнути, досить. Вони можуть бути як фізіологічними, пов’язаними зі станом стресу вихованця, періодом статевої охоти, так і патологічними.

Звичайна вага

Всі кішки важать по-різному. Представники чоловічої статі завжди більш масивні і, в основному, вага у них більше на кілька кілограмів, від самок (це стосується однієї породи). Норми ваги не повинні коливатися від такого фактора як стерилізація. Якщо кішка худне, необхідно ретельно простежити за її загальним станом, незалежно від того це пов’язано з тим, що вона занадто перебірлива в їжі, або ж себе почуває погано.

Для оцінки нормальної ваги у кішки, застосовуються спеціалізованими таблицями. Зміни бувають такі:

 • Недолік маси тіла-область ребер, грудинно-реберних суглобів і кісток тазу чітко виділяється, особливо у порід кішок з короткою шерстю. Відзначається виражена втрата м’язової мас, а в області грудини не виходить намацати жировий прошарок.
 • Нижня межа норми ваги-область ребер, суглобів ребер і кісток тазу чітко виражається, добре відрізняється область талії, а в області грудини прощупується невелика кількість жирової клітковини. Область живота фактично позбавлена жирового прошарку.
 • Звичайна вага-кішка має хороші пропорції, область реберних і тазових кісток, а ще грудинно-реберних суглобів не виділяється, однак при пальпації добре помітна. В області живота прощупується жировий прошарок, чітко виражається талія, на грудині є тонкий шар жирової підшкірної клітковини.
 • Зайва маса тіла-область ребер і стовпа хребта у кішки прощупується тільки з працею. Область розташування талії у тварини візуально не помітна, а на грудині, спині і животі є добре прощупується шар жиру.
 • Ожиріння-реберні кістки, область хребта неможливо намацати під шаром відкладень жиру. В районі грудей, спини і живота, добре прощупується жир. Талія не виділяється зовсім, навпаки, живіт набуває кулясті форми.

Якщо кішка погано їсть і худне, це також небезпечно, як і розвиток ожиріння. Надмірна худорба кішки, також може виникати, як і ожиріння при порушенні процесів обмінного характеру.

Нормальні і патологічні причини схуднення

Кішки худнуть в багатьох випадках, як фізіологічного, так і патологічного Походження. Серед фізіологічних причин зниження маси тіла у вихованців проживають в будинку, значаться:

 • Зміни сезонного характеру-період настання статевої охоти. Властивий як для самок, так і самців, тим більше у тих, що мають вільні доступ на вулицю. Статева домінанта призводить до того, що тварина фактично повністю забуває про їжу, дуже швидко втрачаючи масу тіла. Подібна поведінка чисто фізіологічне і не вимагає особливих корекційних заходів. Після завершення періоду статевої охоти форма тіла нормалізується.
 • Зміни показників температури зовнішнього середовища. До фізіологічних причин, що впливають на загальний стан здоров’я кішки, а ще на її вагу, відноситься зменшення температури або ж навпаки, її збільшення. Вихованці, які мають безкоштовний доступ на вулицю, скидають масу тіла в спеку пори року і навпаки, нагулюють жир на зиму.
 • Стану стресу. Відчуваючи сильне емоційне потрясіння, кішка може відмовлятися від їжі і почати худнути. Основою може послужити переїзд або поява в будинку нового вихованця. Спровокувати відмову від їжі може корм при різкому переході з одного виду на інший.
 • Період виношування кошенят і лактації. Причинами фізіологічного плану, які впливають на зміну маси тіла, стають вагітність і період вигодовування кошенят. для того щоб процес вироблення молока проходив як годиться і кошенята отримували необхідну кількість корисних речовин, кішка повинна добре харчуватися. Виходячи з цього і вага її збільшується. Якщо кішка недоотримує поживних речовин, вона починає втрачати вагу, а організм застосовує резерви для вироблення молока.
 • Зміни пов’язані з віком – молоді кішки, тим більше в період активного розвитку, з власної вини рухливі і дуже активні, тому нечасто страждають від надмірної ваги. З віком, літні кішки починають менше рухатися, але споживають ту ж кількість їжі, що призводить до набору ваги. Якщо кішка у віці починає активно втрачати вагу, слід звернутися до ветеринарного професіонала, так як основою такого стану може бути хронічне захворювання.

Різко худнути кішка починає і при гострій нестачі калорій. Невірно складений раціон, в якому немає корисних речовин, призводить до виснаження. Ставлячись до справжніх хижаків, кішці потрібна присутність в раціоні м’яса. Виключно рослинна їжа не зможе задовольнити всі потреби котячого організму.

Крім фізіологічних факторів, є ряд патологічних причин, що провокують різке зменшення ваги у домашньої кішки. Основними вважаються:

 • Захворювання ротової порожнини. Пошкодження слизових оболонок з подальшим розвитком запалення, приносить тварині дискомфорт і біль. Тому кішка відмовляється від їжі, вважаючи за краще більше пити води, що веде до зменшення ваги. Особливо відверто це вимальовується влітку, коли тварина і так мало їсть.
 • Зубні хвороби-гнійні запалення, камінь на зубах або періодонтит. Кішка, що має в анамнезі захворювання зубів різної етіології, може відчувати бажання їсти, але біль, яку вона при цьому відчуває, відбиває все бажання. Вихованка починає дуже швидко втрачати вагу. . Поразка організму кішки глистами-одна з найбільш частих причин, чому тварина багато їсть, але худне. Глистові інвазії часто з’являються у кішок, особливо тих, які мають безкоштовний доступ на вулицю. Ризик інфікуватися глистами є і у вихованок, які не залишають межі квартири. Крім того, що кішка починає втрачати вагу при збереженні апетиту, гельмінтози з’являються появою блювоти, іноді з домішками крові. Спостерігаються диспепсичні розлади. . Блохи, кліщі і волосоїди – постійні супутники кішок, особливо вуличних. Якщо кровосисних паразитів ставати дуже багато-тварина відчуває постійний дискомфорт від покусів, ставати нервовим і відмовляється від їжі, на тлі чого з’являється схуднення. . Патології злоякісного типу, що з’являються у тварин в різному віці, довгий час не з’являються. У міру розвитку захворювання, відмінні ознаки починають з’являтися. Так, злоякісні пухлини відрізняються зміною в поведінці кішки, вона намагається більше лежати, відмовляється від їжі, спостерігається блювота. На тлі даних процесів з’являється худорба. . Патогенні бактеріальні та грибкові мікроорганізми, а ще віруси, провокують порушення в злагодженій роботі внутрішніх систем організму. На тлі розвитку вірусів і бактерій, кішка втрачає апетит, відчуває пригніченість, що зі свого боку призводить до втрати ваги. Спровокувати раптове схуднення кішки можуть інфекції, що вражають травний тракт і супроводжуються різними диспепсичними розладами – діареєю, блювотою.

Крім перерахованих вище патологічних факторів, що провокують схуднення кішки, є ряд хвороб, що розвиваються плавно, довгий час не даючи про себе знати. Так, спровокувати поступове схуднення вихованця може сечокам’яна хвороба. Це хронічний патологічний процес, що відрізняється утворенням конкрементів (каменів) в області сечовивідних шляхів і не дають можливості сечі нормально виходити. Сечокам’яна хвороба за собою тягне системні порушення, аж до проблем в роботі ниркових структур.

Незаразними хворобами, що провокують появу худорлявості у кішки, є захворювання печінкових структур, наприклад гепатит і цироз. Перший вид патологічного процесу відрізняється запаленням в тканинах самої печінки і розвивається на тлі поразок кишково-шлункового тракту. При запальних процесах в печінці, приєднується біліарна система (жовчний міхур і протоки), що за собою тягне проблеми в протеїновому обміні, вуглеводному і жировому.

Другий вид патології печінки-цироз, вважається хронічним захворюванням. Відрізняється зміною структури органу через розростання сполучно-тканинних структур. Є також недостатність печінки, часто провокує смертельний результат у тварини.

Варіанти лікування і профілактика

Причин розвитку схуднення у кішки багато, тому для визначення важливих факторів, слід звернутися до ветеринарного професіонала. Доктор на прийомі проведе збір анамнезу, обов’язковий загальний клінічний огляд. для того щоб прибрати наявність гельмінтозів у кішки, призначається проведення аналізу калу. Серед обов’язкових досліджень для точної постановки діагнозу, також значаться:

 • загальний клінічний аналіз крові-корисний для своєчасного виявлення анемічних станів і запалень в організмі;
 • хімічний аналіз крові-дає можливість визначити якість функціонування гепаторенальной системи, визначити рівень вмісту протеїнів і глюкози в крові;
 • аналіз сечі-корисний для оцінки роботи системи сечовиділення (визначається наявність білків в сечі або ж бактерій);
 • рентгенографічне дослідження-потрібно для визначення допустимих пухлинних процесів, присутність або ж відсутність чужих предметів в травному тракті, водянки;
 • діагностика за допомогою ультразвуку-важливе дослідження при постановці точного діагнозу, що дозволяє оцінювати стан в плані функціональності гепаторенальной системи, підшлункової залози, кишкового тракту;
 • Гормональна панель-потрібна для визначення рівня гормональних речовин в організмі (при підозрі на порушення функції щитовидки).

На підставі отриманих досліджень, ветеринарний фахівець розробляє план терапії. Потрібно засвоїти, що стало причиною розвиток патології зі свого боку викликало сильне схуднення у улюбленця. Основу лікування складають:

 • протимікробні препарати-курс лікування визначається індивідуального ветеринарним фахівцем виходячи із загального стану тварини, його віку і ваги;
 • протипаразитарні засоби — якщо основою різкого схуднення тваринного стало інфікування глистами, доктор підбирає засоби для знищення гельмінтів;
 • протизапальні засоби-потрібні для зняття процесу запалення, при будь-яких патологіях, які цим симптомом супроводжуються;
 • організація харчування-хворому тварині наказують харчування, виходячи з індивідуальних особливостей. Переважно, щоб їжа була дуже калорійною і збагаченої різними необхідними поживними речовинами. Якщо на тлі головного захворювання, хвора тварина не може сама є, призначається примусове годування через носоглотковий зонд або ж внутрішньовенне (парентеральне) харчування.

У більшості випадків, коли основою схуднення кішки стає вибіркова закупорка, пухлини, проводитися хірургічна маніпуляція.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close