Каліфорнійський кролик

Є найрізноманітніші породи кролоїків для розведення в будинку. Для початківців КРОЛІВНИКІВ підійдуть невимогливі і продуктивні звірята. Каліфорнійський заєць відноситься власне до такої породи. Тварини порадують високою виживаністю молодняка, чудовим хутром і дієтичним м’ясом. Якщо навіть немає ніякого досвіду в розведенні кролів, починати рекомендується власне з них.

Історія породи

Зайці каліфорнійської породи були виведені в штаті Каліфорнія методом гібридизації. Схрещували такі породи як Новозеландська, Горностаєва і Російська шиншила. Ці всі тварини також були виведені шляхом селекціонування.

До нас Каліфорнійського зайця доставили в 1971 році. Було виявлено, що звірята прекрасно пристосовуються до нового клімату і житлових умов. Завдяки цьому тварин почали розводити не тільки на великих промислових фермах, а й вдома.

Опис породи Каліфорнійський заєць

Опис породи необхідно почати з того, що каліфорнійські зайці прекрасно пристосовуються до будь-яких умов клімату і погоди. Важливим плюсом вважається ранній забій. Вже до 7 місяців звірята можуть досягати власного максимального ваги і далі набирають його плавно. Тому їх зміст по досягненню цього віку вважається нерентабельним. В подальшому залишають кілька різної статі особин для розмноження.

Середня вага кроликів цієї породи може досягати до п’яти кілограм, якщо маса перевищує зазначену норму, це означає, що зростає частка жиру, що не рентабельно в варіантах продажу туши на м’ясо. Каліфорнійці мають відмітний забарвлення, завдяки йому їх важко переплутати з іншою породою. Статура має стандарт, властивий багатьом м’ясним породам.

Зовнішній вигляд

Природа нагородила каліфорнійських кроликів неординарною зовнішністю. Звірята успадкували деякі ознаки від усіх власних прадідів. Наприклад, від горностаєвих дістався забарвлення, а від Новозеландських (червоний заєць) будова тіла. Якщо розглядати зовнішній вигляд каліфорнійців, можна відзначити наступні пункти:

 • тулуб і мордочка біла, а ось ніс, вушка, хвіст і лапки мають чорний або коричневе забарвлення;
 • голова маленька з прямими вухами і горбатим носиком;
 • лапи короткі і товсті;
 • груди широкі (подгрудок відсутня).

Тварини прославилися густим хутром і високою якістю шкурки, а білий універсальний забарвлення дає привілеї в шкіряному і хутряному виробництві.

Необхідно виділити, що каліфорнійських кроликів можна переплутати з «метеликом» (заєць велетень). Однак, насправді, розпізнати їх легко. Метелики мають темний колір очей (каліфорнійці червоний), а ще на носі пляма темного кольору у вигляді крил метелика.

Перед розведенням, одним з важливих і дуже актуальних сьогодні питань вважається, скільки важить заєць. Жива вага складе від 4 до 5,5 кг.

Де і як краще купувати зайця

Кролівництво вважається однією з найбільш перспективних галузей тваринного господарства. Купувати тварин для розведення слід на перевірених кролячих фермах, які мають хорошу репутацію або на кролиць державних подвір’ях.

Плюс до всього, багато досвідчених кролівники розводять тварин не тільки для м’яса або шкірки, а й для продажу. Даний варіант може стати ідеальним, тим більше якщо придбати кролів у родичів або знайомих, які ще й допоможуть порадою.

Годування і лікування

Хоч Каліфорнійський заєць і невимогливий в їжі, годувати тварин слід їжею з великим вмістом протеїну і білків. Тільки таким чином можна досягти якісної шерстки і м’яса. Далі ми спробуємо розібратися, чим годувати каліфорнійських кроликів, і які щеплення необхідно робити.

Щеплення для кроликів

Зайці цієї породи відрізняються невибагливістю до їжі, але ось хворіють вони, як і інші тварини. Щоб уникнути масової загибелі, як молодняка, так і дорослого покоління, необхідно вчасно проводити вакцинацію.

Щеплення роблять, почавши з двомісячного віку, коли дитину відлучили від матері і у нього зменшується імунітет. Розрізняють планову і незаплановану вакцинацію:

 1. Щеплення від ВГБК (геморагічна вірусна хвороба). Це планова вакцинація кролів, яка проходить 1 раз в 6 місяців. Робити її повинен ветеринар, але цілком можна і самостійно, тому що в інструкції є детальний опис всіх дій.
 2. Щеплення від міксоматозу. Вона ще називається щепленням від комара. Це позапланова вакцинація і проходить в період активності комах (середній інтервал – з квітня по жовтень). Проходить також раз на півроку. Взимку це щеплення робити не слід.

для того щоб спростити цей процес, фахівці розробили вакцинацію, яка проходить відразу від 2-ух таких хвороб (комплексне щеплення).

Пам’ятайте! Вакцинацію проводять клінічно здоровим тваринам. Щеплення марні виключно в разі, коли Звір вже захворів. Вакцинація може лише погіршити ситуацію.

Чим годувати кроликів

ВИРОЩУВАННЯ каліфорнійських кроликів враховує, перш за все, правильне харчування. Кролівництво рекомендує правильно формувати раціон харчування тварин.

Годування має складатися з подібних елементів:

 • соковитий корм (свіжа трава, овочі та фрукти для ласощів);
 • грубі корми (сіно, зерно, гілки чагарників і дерев);
 • комбікорми і добавки вітамінів;
 • мінеральні добавки (м’ясна і рибна мука, продукти з молока, крейда, сіль).

ВИРОЩУВАННЯ кролів обов’язково враховує питво. У зимовий сезон воду рекомендується трохи нагрівати. Каліфорнійські зайці можуть прикладатися до їжі в день по кілька разів. Тому сіно в їх клітці зобов’язане бути присутнім завжди. Молодняк годують 5 разів на день, великих особин кількість годувань зводиться до трьох.

Каліфорнійська порода кроликів не вимагає спеціального догляду. Вони невимогливі, тому особливості змісту порадують малодосвідчених фермерів. Так як у них на лапках є хутро, утримувати їх можна в клітинах. Основною вимогою вважається висота-вона зобов’язана бути такою, щоб заєць міг ставати на задні лапки.

У клітинах необхідно встановити поїльник і годівницю. Влітку тварини потребують відпочинку в затіненому просторі, тому встановлювати їх житло слід в цьому місці, щоб не було прямих сонячних променів і протягів. Підстилкою послужить будь-яка вбирає тканину.

Важливо вчасно покласти в клітинах. Підтримка чистоти і сухості забезпечить міцне здоров’я тваринам.

Догляд за шкірою і шерстю

Велику роль в розведенні каліфорнійських кроликів грає Індивідуальна гігієна тварин. Очі, вуха і шерсть необхідно систематично оглядати. Відстежуючи зв’язок між характеристиками хвороб і їх проявами, можна вчасно виявити виниклі проблеми і видалити їх.

На що звернути власну увагу:

 1. На шкірі не повинно знаходитися великих пошкоджень, струпів, червоних плям сумнівного походження. Все це говорить про порушення роботи печінки, стресах або гормональному дисбалансі.
 2. Хутро звірят повинен бути блискучим і м’яким. Бажано розчісувати кролів м’якими щітками. Якщо з’являться ковтуни — їх слід обрізати, тому що вони приносять зайцям сильні страждання – шкіра під ковтунами запалюється і пріє.
 3. Очі необхідно оглядати кожен день. Сльозливість може говорити про удар або попадання смітинки. Закисание говорить про кон’юнктивіті. До приїзду ветеринара куточки очей необхідно витирати хусточкою, змоченою в кип’яченій воді.
 4. Вушні раковини повинні бути в чистоті. Якщо з’явилися забруднення, їх необхідно видалити турундой, змоченою в розчині борної кислоти.

Не потрібно забувати зрізати кігті. Під час процедури важливо не торкнутися пульпу (розміщується біля самої основи), в ній знаходиться пристойну кількість капілярів. При пошкодженні можлива кровотеча.

Розведення каліфорнійських кроликів

Парувати особин можна вже з п’ятого Місяця їх життя. Важливо, щоб тварини були здоровими. Для злучки не годяться неактивні і занадто великі особини. У маточнику самка буде перебувати близько 2-ух місяців. Там вона народить і вигодує молодняк. Розміри маточника для кроликів має класичний розмір для цієї породи: довжина 56-57 см, ширина близько 35 см, а висота 30 см.

Відлучати маленьких кроликів від матері варто тоді, коли почне спостерігатися зменшення молока (через 1,5-2 місяці). До цього за кроленятами спеціального догляду не потрібно. Кроленя росте швидко. Маса кроленяти по місяцях добре відрізняється.

Позначки:, ,
close