Йоркширський тер’єр міні карликовий йорк стандарти і відмінності

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

Зараз порода йоркширський тер’єр знайшла популярність серед собачників. Вона заслужила успіх не будь-якими робочими властивостями, а виключно прекрасною зовнішністю і позитивним складом характеру. Улюбленці модниць, зірок шоу-бізнесу красуються на обкладинках журналів, екранах телевізорів. Але не тільки в світському світі йорки займають важливе місце.Собаки можуть стати надійним товаришем будь-кому, хто полюбить і впустить тер’єрів у власне серце.

Історія

Йоркширські тер’єри завоювали популярність у людей у всіх куточках світу, але походження породи дуже загадково. Вчені прийшли до однієї думки, що предками нині кімнатної собаки були мисливські тер’єри дуже різних порід, що жили на Британських островах кілька століть тому. Тер’єрів застосовували бідні люди, наприклад, вуглекопи, для полювання на дрібних гризунів.

Схожі на сучасних представників породи йорки виникли в кінці Дев’ятнадцятого століття в графстві Йоркшир. Після наполегливої селекційної роботи, нарешті, з’явився на світ тер’єр потрібного розміру і ваги з довгою шовковистою шерстю. Собаку звали Бен, він виграв більше 70 призів і залишив велике потомство, ставши засновником породи.

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

У 1886 році йорки офіційно були визнані і занесені в племінну книгу найбільш впливовим кінологічним клубом світу – англійським. З цього часу порода стала користуватися популярністю.

Різновиди йорков

Розвідники собак неформально виділяють 3 типи Йорків:

 • звичайний (маса тіла: 2-3, 1 кг);
 • йоркширський тер’єр міні (вага: 1,5-2 кг);
 • Мікро (суперміні) (850 г-1,5 кг).

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

Відміна

Йорки міні і суперміні несхожі на стандартних особин за наступними показниками:

 1. У маленьких собачок мордочка злегка вкорочена, а ніс кирпатий. По-іншому їх ще називають»бейбі-фейс».
 2. Карликові Йоркширські тер’єри мають врівноваженим характером і спокійним характером, у собак відсутній мисливський інстинкт.
 3. Бігати і скакати маленьким йоркам небезпечно: у таких видів не заростає джерельце, і їх кістки залишаються крихкими навіть у дорослому віці.
 4. Карликових йоркширів проблематично розводити. Розміри не дозволяють самкам виношувати і народжувати цуценят. Щоб потомство з характерними ознаками виникло, карликового хлопчика в’яжуть з дівчинкою вагою не менше двох кілограм.
 5. Вони не можуть виставлятися на виставках: фахівці оцінюють породу за загальним стандартом.
 6. Зовсім невеликий вид невинослив, потребує постійної опіки.

Характеристики Йорків

Опис породи визначає міжнародна кінологічна Федерація. За нормами маса тіла йоркширського тер’єра не повинна бути більше 3,1 кг.мінімальна вага і розміри собаки не регламентуються. Зростання йорка теж не має значення.

Інші характеристики йоркширського тер’єра представлені в таблиці:

Частина тілаОпис
ГоловаЧереп маленького розміру, плоский
МордаНевелика, недовга
ОкоТемні, невыпуклые
ЩелепаРівний прикус, верхні різці стоять щільно перед нижніми зубами
УхоСильно розставлені, трикутні
ПідшерстяБути відсутнім
КінцівкаПрямі, густо вкриті шерстю
КорпусНевеликий, з короткою спиною
ХвостаПідлягає купіруванню до середини

Характер і зовнішній вигляд тер’єра

У йоркширських тер’єрів збереглися лінії далеких предків-мисливців. Йорки такі ж сміливі, допитливі, невтомні собаки. Їм властива комунікабельність: йоркшири готові проводити з господарем добу безперервно, прив’язуються до нього, вміють відчувати психологічний людський стан і пристосовуватися. Собаки доброзичливі до сторонніх, ладнають з дітьми.

Цікаві й інші особливості характеру йорков. Тер’єр любить гуляти і стане для власника постійним компаньйоном, який точно не набридне завдяки грайливості і товариськості собаки.

Зовнішність йоркширських тер’єрів яскрава і приваблива. Це заслуга селекції, багатьох схрещувань, які зробили їх шерсть оригінальною. Вона обов’язково довга, що спадає з обох боків прямо і рівномірно з рівним проділом. Шерсть у собаки повинна бути шовковистою, гладкою, схожою на волосся людини. На корпусі покрив має блакитно-сталевий відтінок, голова і вуха Йорка соковитого золотисто-коричневого кольору.

Завдяки відсутності підшерстя йорки не линяють. Шерсть у собак росте регулярно, практично не випадаючи.

Йоркширські тер’єри досить маленькі, однак при цьому виглядають більш міцними. Аналітики відзначають, що чистокровних представників можна відрізнити по поставі і високо піднятою голові.

Виховання і дресирування

Йорки легко проходять навчання, однак для формування дисципліни господареві необхідно знати про їх вікові особливості. Кінологи дають рекомендації для дресирування собак по кожному періоду розвитку.

Один — два місяці

Як правило в такому віці заводчики віддають цуценят в сім’ю. Коли йоркам виповнюється 1 місяць, собаки вже можуть сприймати звичайні команди. Чим раніше почнуть привчати цуценя до зразкового поведінки, тим результативніше пройде освітній процес.

Виховання йорка залежить від того, чи вміє собака реагувати на ім’я. Кличка цуценя повинна бути звучною, говорити її слід регулярно – під час прогулянок, годування, в самих різних інших ситуаціях.

Найперше, що повинен зробити володар йорка – приготувати зручний килимок або підстилку для собаки і спеціалізовану вбирає пелюшку.

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

 • слід прибрати на певний період часу килими і доріжки, щоб щеня, не привчений до охайності і порядку, не ходив на них в туалет;
 • пелюшку необхідно настелити поруч з килимком або підстилкою;
 • перший час слід дуже уважно стежити за цуценям. Коли він налаштовується випорожнитися, собаку відразу ж акуратно садять на місце туалету;
 • якщо калюжа з’явилася не там, де потрібно, її злегка умочують пелюшкою, необхідної для потреб, яку необхідно покласти назад.

Детальніше про процес привчання читайте тут.

Щоб привчити собаку до місця відпочинку, йорка садять у відведений йому місце, дають ласощі, вимовляючи відповідну команду. Вправа з цуценям необхідно методично повторити не менше трьох разів на день.

Також двомісячного йорка вже навчають командам» не можна«,» фу«,» лежати «і»сидіти». Їх потрібно говорити голосно і чітко, не розбавляючи непотрібними словами. За слухняність цуценяті дають ласощі.

Крім того, йоркширського тер’єра в цьому віці можна навчити складної, начебто, команді «До мене». Для цього беруть миску з їжею, звуть вихованця по імені і вимовляють гучним голосом команду. Щеня відразу побіжить на запах їжі, власнику залишається лише похвалити його. Цей урок проводять при кожному годуванні.

Дуже важливим вважається для дисципліни нового члена сім’ї дотримання денного розпорядку. Ніколи не варто давати йорку їжу зі столу. Інакше вихованець буде красти продукти. Відучити собаку від цієї шкідливої звички практично неможливо.

Два-три місяці

Коли щеня підросте, він почне висловлювати активність. Поведінка йорка не завжди буде належним. Необхідно встановити рамки дозволеного для цуценя.

 1. Собака може грати тільки з власними іграшками, але ніяк не з хазяйськими речами.
 2. За будь-яких обставин йорку заборонено кусати людей, гризти меблі, шнури, одяг.

У цей період вже необхідно придбати екіпіровку для прогулянок. Але привчати йорка до нашийника потрібно вдома. Тільки коли собака звикнеться з присутністю стороннього предмета на шиї, можна закріпити на нашийнику поводок потрібної довжини (7-9 м) і йти гуляти.

Спочатку потрібно ходити за цуценям всюди, і тільки потроху починати натягувати поводок під час гри. Так собака привчиться йти за господарем. Також необхідно стежити, щоб йорк не відходив далі, ніж на 1,5 метра.

У небагатолюдному місці, на природі, можна зняти поводок і дати можливість цуценяті розважатися. Перед цим слід промовити команду»гуляти».

Три-п’ять місяців

У цьому віці потрібно закріпити і відточити пройдені уроки, а ще навчити цуценя йорка відмовлятися від запропонованого незнайомцями корму.

Робиться це так. Господар повинен посадити тер’єра поруч з собою, одягнути на нього нашийник з повідцем. Після помічник, але не член сім’ї, запропонує йорку шматочок ласощів.

Коли щеня спробує взяти їжу, потрібно дати сувору команду «не можна» («фу») і різко смикнути за поводок. Після сценарій повторюють. Якщо йорк знову намагається з’їсти ласощі, господар робить більш раптовий ривок. Після декількох разів собака запам’ятає, що їжу у незнайомої людини брати не можна.

Шість-десять місяців

Щеня цього віку практично дорослий, його вже можна вчити більш важким командам «дай» і «апорт».

Перше прохання має велике значення в звичайному житті. Собакам притаманне брати в пащу невідповідні, брудні предмети, і необхідно тримати це під контролем.

Йорку, який захопив зубами який-небудь предмет, озвучують команду «фу». Після, твердо, але, не допускаючи грубих рухів, забирають з пащі річ і знову вимовляють » не можна!». Після чого потрібно як необхідно похвалити цуценя і пригостити його улюбленими ласощами. Маніпуляцію проводять кілька разів за одну прогулянку.

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

Далі можна почати навчання вихованця команді «апорт». Йорка садять поруч і махають перед його носом палицею, немов дражнячи. Тер’єр захоче зловити її, і в даний момент, дозволяють забрати апортіруемий предмет, дають команду «апорт». Якщо хватка слабка, можна трохи потягнути палицю, і ось тоді собака стисне її міцніше.

По завершенні цуценя годують, і відпрацювання продовжують:

 • господар викидає палицю і знову вимовляє указ » апорт»;
 • після повторює команду»дай».

Предмети для навчання необхідно застосовувати різні.

Однакові правила виховання і дресирування

Фізичні покарання йоркширських тер’єрів під забороною. Якщо цуценяті хочуть показати роздратування його поведінкою, допускається бризнути на нього водою або різко грюкнути в долоні. До цього всього до даних заходів найкраще суворим, суворим голосом насварити цуценя.

Карати за небажані дії собаку можна тільки в момент скоєння. Виховання йорка має бути засноване довірі вихованця власнику і їх взаєморозумінні, а не на жорстокості.

 1. Не можна дозволяти йорку займати ключову позицію навіть на короткий час. Людина завжди повинна переважати.
 2. Необхідно вихваляти і стимулювати вихованця частуванням за успіхи.
 3. Тренування тер’єра слід проводити якщо є можливість день у день.
 4. Власнику бажано висловлювати почуття міри, оберігати власного улюбленця.

Догляд та утримання йоркширського тер’єра

Йоркширський тер’єр-декоративна порода, тому потрібно дуже ретельно доглядати за собакою і дотримуватися всіх правил утримання.

Шерсть

Щоб в шерсті йорка не з’являлися ковтуни, вихованця слід день у день розчісувати гребенем з рідкими зубами, після щіткою з не жорсткою щетиною. Постригати тер’єра необхідно кожні 3 місяці (своїми руками або в собачій Перукарні).

Миють улюбленця раз в 10-14 днів, застосовуючи шампунь і ополіскувальний бальзам.

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

Головні правила купання йорка:

 1. У раковину або ванну стелять килимок з гуми.
 2. У вуха тварини вставляють ватні тампони.
 3. Шампунь змилюють, перемішують з водою, намилюють шерсть собаки і змивають, повторюючи процедуру 2 рази. Після наносять бальзам.
 4. Після купання йорка обертають в махровий рушник, сушать феном, розчісують. Можна промазати шерсть косметичним маслом.

Вуха і очі

Огляд вух тер’єра необхідно виконувати регулярно, а чистити їх 2 рази протягом тижня паличкою з вати, змоченою в спеціальному розчині. Гігієну очей теж проводять за допомогою лосьйону, застосовуючи вологі серветки.

Щоб уникнути несприятливих наслідків 2-3 рази протягом тижня йоркам чистять зуби спеціальною пастою. А двічі на рік пса обстежують у ветеринарній стоматології.

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

Кіготь

Манікюр і педикюр йорку 2 рази протягом місяця роблять кусачками або когтерезами. Процедуру необхідно проводити дуже акуратно.

Одяг

У холодну або дощову погоду для йорка потрібно спеціальне обмундирування – утеплений комбінезон або светр. Для захисту лап собаки можна вибрати черевички.

Здоров’я та харчування

 • різкого запаху з вух;
 • виділень з слизової;
 • покашлювання;
 • нерегулярного рідкого стільця;
 • сухого, гарячого носа;
 • бляклої вовни;
 • каменю на зубах.

Шкіра у пса повинна бути чистою, без червоних плям і вугрів.

Вакцинація

Щеплення собакам роблять згідно графіка:

ВакцинаціяВік в місяцях
Від гепатиту та ентериту1,5
Від чумки2
Повтор щеплень3
Ревакцинація (після зміни зубів)6
Від сказу8

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

За 15-20 днів до вакцинації цуценя потрібно врятувати від глистів. Великим особинам проводять дегельмінтизацію двічі на рік. Також необхідно вчасно обробляти шерсть йорков від бліх і кліщів.

Щоб володар знав, яка в нормі повинна бути маса тіла у його улюбленця, ветеринари розробили таблицю середньої ваги по місяцях.

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

Система травлення у Йорків надчутлива. Щоб пес в усі часи був здоровий і в піднесеному настрої, необхідно вибрати для нього правильний раціон.

Дозволені продукти для йорка :

 • варене м’ясо (куряче, індиче, кроляче, яловиче);
 • субпродукти (вим’я, серце, легені, печінка, тельбухи);
 • нежирна морська риба;
 • каші (рисова, гречана, пшоняна);
 • кисломолочні продукти;
 • варені овочі (морква, капуста цвітна, гарбуз, брокколі, кабачки);
 • зелень;
 • яйце.

Заборонені продукти для йорка:

 • насолода;
 • сіль і спеції;
 • хліб, макарони;
 • жирне м’ясо, риба;
 • кості;
 • ріпчаста і зелена цибуля;
 • гриб;
 • ковбаса;
 • молоко.

Обсяг порцій собаки повинен бути пропорційний яка витрачається енергії. Не можна доводити вихованця до ожиріння, перегодовувати йорка. Також необхідно увагу приділити дисципліні харчування тер’єра. Що стосується кормів, дуже популярні такі марки: Orijen, Purina Pro Plan, Mera Dog, Hills’s, Acana, ROYAL CANIN.

Життєву тривалість

Міні і суперміні тер’єри живуть в середньому 7-10 років, звичайні йорки – 12-15, а часом 20.

Переваги, і недоліки

Переваги йоркширського тер’єра:

 • йорков можна тримати навіть в малогабаритних квартирах;
 • порода доброзичлива і неагресивна;
 • тер’єри можуть поєднуватися з дітьми, іншими домашніми тваринами;
 • йорки розумні і кмітливі;
 • собакам властива охайність;
 • представники цієї породи не линяють і не викликають алергічну реакцію.
 • у тер’єра слабкий організм, схильність до найрізноманітніших захворювань;
 • дівчинку-йорка необхідно обов’язково стерилізувати або не підпускати до неї самців;
 • Йоркширські тер’єри схильні до травм;
 • за собаками необхідно ретельно доглядати, приділяти багато часу;
 • це досить цінна порода.

Правила вибору

У здорового цуценя йорка повинні бути:

 • шерсть темного кольору з позолоченим блиском;
 • Десни І язик рожево-ніжного відтінку;
 • правильний прикус, рівні зуби;
 • гладкий живіт, без ран і дерматиту;
 • дихання без сипів і свисту;
 • лапи прямі, без опуклостей.

Якщо в області живота тер’єра є ущільнення, це говорить про пахової грижі. Роздутість говорить про проблеми з травленням або наявності глистів.

Вартість і де придбати

Ціни на цуценят визначаються певними моментами.

 1. Місце покупки. У відомих розплідниках вартість складе 30000-35 000 руб. у заводів-новачків можна вибрати собаку за 10 000-20 000 руб.
 2. Стать. Самка йоркшира обійдеться дорого хлопчиків такої ж породи.
 3. Число цуценят в посліді. Ціна цуценя-на 2-3 тис.більше, ніж з великого окоту.

Йоркширський терєр міні карликовий йорк стандарти і відмінності - Ветеринар

Купувати собаку найкраще в розплідниках з позитивною репутацією, а не на ринках, де умови утримання тварин далекі від хороших.

Заводчик обов’язково повинен показати покупцеві батьків цуценя, представити спеціальні документи, відповісти на всі питання, дати рекомендації по догляду, утримання, годівлі та виховання йорка.

Цікаві факти про Йорків-міні

 1. Йоркширські тер’єри, згідно зі статистикою клубу кінологів, входять до трійки лідерів топа найбільш поширених порід.
 1. У зоряний світ йоркширів ввела відома актриса Одрі Хепберн. Її пса-Містера знаменитість(Mr. Famous) одночасно з нею зняли в картині «кумедна мордочка».
 1. Люсі стала дуже маленькою службовою собакою у світі. Її зріст становить всього 14,5 см, а вага – трошки більше 1 кг.завдання «держслужбовця» – покращувати настрій людям у віці та інвалідам.
 1. Йорки проявили себе і під час війни. Пес Смокі приходив на допомогу у військових госпіталях, розважаючи поранених. Собаці навіть поставили пам’ятник в Америці.
 1. Йоркширський тер’єр Террі став талісманом команди Англії з регбі.

Відгуки господарів

Наш йорк-джерело відмінного настрою. Собака любить всіх членів сім’ї, але мене як господиню – особливо. Джек дуже ласкавий і рухливий.

Йоркширський тер’єр-мила і дуже легко піддається дресируванням порода. Абсолютно не линяє. А ще цим собакам дозволено робити абсолютно будь-яку зачіску. У мене живуть троє йориків, вони регулярно разом, як дружна команда.

Про йоркширського тер’єра мріяла з дитячих часів. І ось мрія збулася. Доглядати за Кетті — одне задоволення.Собака доброзичлива, обожнює грати і не має значення навіть з ким, хоч з черепахою. Всім рекомендую завести подібних вихованців, як йорки.

Висновок

Йоркширський тер’єр не Сторожова або собака мисливець. Це компаньйон, друг і практично рівноправний член сім’ї. Його заводять для душі і веселої компанії.

Фото і відеоогляд

Щоб вирішити про придбання йорка, необхідно подивитися фото і відео з цими милими створіннями.

Позначки:, , , , , , ,
close