Хламідіоз у кішок

Деякі хвороби, що вражають організм тварин, вважаються небезпечними і для людини. До подібних захворювань відноситься хламідіоз у кішок, що руйнує іммуннітет хворих вихованців і виводячи з ладу функції органів знаходяться всередині.

Хламідіоз як правило передається людині через контакт із зараженим домашнім улюбленцем, тому необхідно пам’ятати, як вимальовується і лікується хламідіоз у кішок, а ще способи попередження хвороби.

Особливості хламідіозу у кішок

Хламідіоз викликається патогенним внутрішньоклітинним паразитом з роду Chlamydia, що представляє собою що-небудь усереднене між бактерією і вірусом. Мікроорганізм не має свого енергетичного обміну, тому любить паразитувати в макрофагах (імунних клітинах організму господаря), і ще в епітеліальної тканини органів знаходяться всередині. Популярними місцями локалізації паразитів вважається слизова кон’юнктиви, носоглотки, шлунка, товстого і тонкого кишечника, сечостатевих органів.

Розмножуються хламідії за допомогою звичайного бінарного поділу, тому через короткий час після зараження хламідіозом, паразита можна виявити всередині будь-якого органу кішки, лімфатичних вузлах, суглобах. Бувають ситуації, коли мікроорганізми досягали головного і спинного мозку тварини.

Переносниками захворювання є домашні і безпритульні кішки, а ще гризуни і птахи. Хламідії мають чутливість до великих температур і антисептичних засобів (наприклад, до карболової кислоти).

Хламідіоз відноситься до зоонозних хвороб, інфікуватися якої може людина. За статистикою, щороку у всьому світі паразитарної інфекцією хворіє кілька мільйонів чоловік. Хламідіоз у кішки передається людині, якщо у останнього зустрічається зниження реакцій захисту організму (імунітету). Інфікування людей відбувається при контактуванні з хворим вихованцем, а ще через предмети догляду за кішкою.

Хламідіоз становить небезпеку для людини, так як вимальовується у вигляді респіраторних захворювань, розлади травної функції, а ще проблем з органами зору. Хламідіоз здатний передатися людям, які мають не тільки поганий імунітет, але також і маленьким дітям.

Детальнее в ветеринарном справочнике — о хламидиозе плотоядных>>>

Як відбувається інфікування

Паразитарне захворювання передається від інфікованого тварині здоровому 3 шляхами:

 1. Контактним (аліментарним).
 2. Повітряно-крапельним.
 3. Статевий.

Джерелами захворювання є заражені і перехворіли вихованці. Хламідії присутні в фекаліях і сечі хворої кішки, в витіканнях з очей і носа. Бувають ситуації трансплацентарного зараження плодів, а ще проникнення хламідій в організм кошенят під час сімейного процесу у вагітної кішки. Факторами ризику є загальний вміст великої кількості тварин (Розплідники, Зооготелі) і відсутність своєчасних вакцинацій.

Досить часто хвороба оформляється у кошенят старше 5-ти тижневого віку, так як власне в цей час тварини отримують сильні стресові ситуації, які пов’язані з відбиранням від матері і зміною раціону харчування.

Збудник хламідіозу може викликати гострий і хронічний кон’юнктивіт у котів, що відрізняється ураженням спочатку одного, а потім і іншого очі. Період інкубації може становити від 7 до 10 днів. Захворювання розвивається переважно в гострій формі, але через деякий час хвороба може прийняти хронічний характер.

Крім ураження очей збудник хламідіозу вражає також дихальні органи, травлення і сечостатеву систему. В результаті впровадження паразита в клітини слизових, і на відкриті порожнини, у хворої тварини розвивається вторинна (змішана хвороба), так як хламідії допомагають створенню прекрасних умов для розмноження інших патогенних мікроорганізмів. У котів як правило спостерігаються уретрити, ураження статевих органів (мошонки), у кішок розвивається безпліддя.

При внутрішньоутробному зараженні або інфікуванні кошенят під час проходження по родових шляхах, паразит впроваджується в будь-яку відкриту порожнину плода, викликаючи при цьому кон’юнктивіти і респіраторні патології, що переходять потім в пневмонію. Заражених новонароджених кошенят здебільшого чекає загибель.

Симптом

Так як період інкубації інфекції буде приблизно 10 днів, ознаки хламідіозу відразу дізнатися майже не вийти. Залежно від того, яка форма захворювання з’явилася у вихованця, симптоми будуть сильно відрізнятися.

Хламідіоз у кішок в гострій формі протікає з такими симптомами:

  ;

 • сильний кашель і чхання; ; ; ; ;
 • почервоніння слизової оболонки ока;
 • підвищення температури тіла.

При відсутності грамотної терапії у кішок розвиваються серйозні хвороби очей (кератокон’юнктивіт, катаракта), потім викликають сліпоту. Ознаки прояву при статевому хламідіозі, в основному, відсутні зовсім, господар тварини може не запідозрити наявність протікає у пухнастою улюблениці інфекції.

При тяжкому перебігу хвороби відбувається ураження серця і легенів і в кінцевому підсумку – приходить летальний результат. Ознакою складно протікає форми хламідіозу вважається поява важкого дихання, хрипів, задишки, лихоманки, розвиток пневмонії. Без термінової ветеринарної допомоги у кішки розвивається набряк легенів і смерть.

Затяжний перебіг хвороби не супроводжується яскравими ознаками, але може плавно вражати організм тварини (пару місяців або навіть років). При латентному (прихованому) перебігу хламідіоз не має ніяких симптомів, але заражені тварини вважаються носіями захворювання. Дуже часто власне при прихованій формі хвороби котяча хвороба передається людині.

Діагностика

Точний діагноз вважається основним правилом для лікування хламідіозу у кішок, так як захворювання має схожі ознаки з іншими, не менш серйозними хворобами. Дуже і дуже важливо відокремити паразитарну інфекцію від подібних патологій, як:

  ; вірусної природи;

 • бронхопневмонія.

Після клінічного огляду і виявлення відмінних для хламідіозу симптомів, лікар призначає додаткові методи діагностики хвороби:

 1. Аналіз крові.
 2. Взяття мазка з очей і носових ходів для виявлення збудника інфекції.
 3. Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).
 4. Рентгеноскопія при підозрі на процес запалення в легенях.
 5. Імуноферментний аналіз (ІФА).

Господареві тварини обов’язково необхідно згадати і розповісти ветеринару, за яких обставин кішка могла інфікуватися хламідіозом (чи було пряме спілкування з іншими родичами або тварина перебувала в Зооготелі).

Лікування

Лікувальна терапія хламідіозу вибирається тільки майстром професіоналом, самостійне призначення медичних препаратів неприпустимо, інакше хвороба стане хронічною. Оздоровчі заходи можна проводити в побутових умовах, виняток становить тільки важкий перебіг хвороби, що супроводжується пневмонією і проблемами з диханням.

Схема лікування призначається персонально для кожної кішки, тому що деякі ліки погано переносяться організмом тварини. Здебільшого терапія складається з:

 1. Використання антибактеріальних препаратів. Призначаються антибіотики тетрациклінового ряду (Еритроміцин, Ципрофлоксацин, Тетрациклін), що порушують у паразитів синтез білка. При непереносимості лікарських засобів тетрациклінової групи хворої тварини вибираються інші засоби (Цефотаксим, Левоміцетин та ін.)
 2. Для лікування слизових очей застосовується мазь, що містить антибіотик (ерітроміціновая або тетрациклінова), яку потрібно залажівать за нижню повіку ока тварини не менше 3 разів на день.
 3. Призначення імуностимуляторів для підтримування захисних сил організму кішки.

Якщо хламідіоз виявлений у кошеняти, тварині наказують більш щадні протимікробні препарати (амоксицилін, який містить клавуланову кислоту, Сінулокс). При підозрі на інфекцію хламідіозу у кошенят баритися з лікуванням не можна, так як захворювання часто набуває важкий перебіг (розвивається пневмонія) і тварина гине.

Під час лікування паразитарної інфекції важливо дотримуватися всіх зазначених правил карантину для хворих кішок. Якщо у вихованця діагностовано хламідіоз, кішку слід ізолювати від інших тварин, що є сусідами з нею в одному приміщенні на весь курс терапії.

Лікування хламідіозу у кішок буде приблизно 1 місяця. Пропускати прийом антибіотиків не можна ні за що, навіть в тому випадку, якщо у тварини, після семи днів після початку терапії, симптоми хвороби пропали повністю.

Профілактика

Профілактичні методи захворювання повинні в себе включати своєчасну вакцинацію тварин від подібних інфекцій, як каліцівіроз, сказ, панлейкопенія, герпес. Дуже небажано поміщати кішку на перетримку, де міститься пристойна кількість родичів. Слід уникати вільного вигулу вихованця і спілкування його з іншими кішками. Якщо є можливість не допустити появу стресових ситуацій у кішок (різка зміна харчування, місця проживання, спонтанне придбання інших тварин, наприклад, собаки). Регулярний огляд ветеринаром пухнастого улюбленця також здатний не допустити розвиток хвороби.

Хламідіоз-хитре і дуже небезпечне захворювання пухнастих улюбленців. Тільки ретельна турбота про здоров’я вихованця і оперативне діагностування ознак хвороби подарує кішці довгі і щасливі роки життя.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close