Грумер для кішок

Грумінг це не тільки стрижка. Це цілий комплекс процедур пов’язаних з гігієною, спрямованих на догляд за шкірою і шерстю вихованця.

Відвідувати грумера господареві кішки не слід також часто, як власникам довгошерстих порід собак.

Але в більшості випадків, при вугрової шкірі у тварини або занадто довгою пухнастою шерсті, без фахівця навряд чи можна обійтися. Але все таки, ветеринарні лікарі мають на даний рахунок власну думку.

Для чого кішок необхідно водити до грумера

За домашніми улюбленцями потрібно доглядати. І догляд полягає не тільки в організації збалансованого харчування. Важливо правильно організувати догляд за шкірою і шерстю улюбленця, щоб не допустити проблем в подальшому.

для того щоб доглядати за шерстю кішки, не обов’язково відвідувати салон або покликати майстра. Можна впоратися в побутових умовах. Але в більшості випадків, без майстра навряд чи можна обійтися. Водити кішку до грумеру потрібно в таких варіантах:

  • Занадто насичена і щільна шерсть. Якщо кішка живе в умовах жаркого клімату і при цьому володіє насичений, довгою шерстю з підшерстям, їй ставати дуже жарко. У багатьох кішок організм погано адаптований до виведення зайвого тепла, що призводить до перегріву. У варіантах, коли зменшити температуру зовнішнього середовища немає можливості, тварина краще підстригти в салоні або ветеринарній клініці, що має таку послугу.
  • Перед процедурами і плановими операціями . Деякі дії вимагають видалення вовняного покриву з конкретних ділянок тіла. Наприклад, при своєчасних втручаннях, проходить видалення вовни в місці планованого розрізу.
  • При шкірних хворобах, при лікуванні яких потрібен безкоштовний доступ до поверхні. Серйозні шкірні патології дуже часто вимагають комплексного рішення. Тварині можуть призначатися як препарати для внутрішнього, так само і для зовнішнього використання. Наявність насичений і довгою вовни у кішки перешкоджає нормальному розподілу кошти по поверхні, виходячи з цього, зменшується і корисний вплив. Необхідно відзначити, що в цьому випадку проводити зачіску тварини рекомендується у ветеринарній клініці силами лікарів, а не грумерів.
  • Якщо тварина володіє довгою шерстю і при вилизуванні заковтує дуже багато волосків. Проблема зі скупченням кульок, що з’явилися з вовни в шлунку, всім знайома власника довгошерстих порід кішок. Накопичуючись в травному тракті, трихобезоари як правило викликають роздратування кишково-шлункового тракту, провокуючи блювоту. В ускладнених випадках, тріхобезоари можуть виявитися причиною закупорки кишечника.
  • Найкраще проводити зачіску кішкам локально якщо є наявність великої кількості ковтунів . При відсутності правильного догляду за твариною, шерсть може звалюватися і виникають ковтуни. Якщо подібних грудочок звалялася вовни дуже багато, вирізати і розплутувати їх окремо недоцільно. Радиться провести повну зачіску, в подальшому систематично прочісуючи відростають шерсть з метою профілактики.

Стригти кішку можна, якщо шерсть тварини вважається провокуючим аргументом розвитку алергічні реакції у власника. Сама по собі шерсть не викликає неординарної реакції, але є рознощиком алергічні реакції. У даних випадках експерти радять заводити короткошерсті або безшерсті породи кішок.

Відвідувати грумера слід і в разі якщо володар не може повністю доглядати за шкірою улюбленця і вовняним покривом. Відсутність часу для постійного справжнього вичісування улюбленця-постійні відсутності вдома, брак часу або бажання. В даних випадках відвідування фахівця грумера бажано.

Думка ветеринарів про грумінг для кішок

Ветеринарні фахівці в переважній більшості не радять проводити повну зачіску тварини, без помітних на те причин. А справа вся в тому, що кішки не люблять залишати власне житло, відчуваючи себе незатишно. Більш того, відвідування грумінг салону і стрижка, здатні спровокувати у улюбленця сильний стрес, що розхитує психіку кішки. А ось собаки, на відміну від кішок, відносяться до процедур в салоні більш терпимо і не мають проблем в подальшому в психологічному плані.

У зв’язку з цим, ветеринари не радять без зайвої потреби стригти тварину.

Зрозуміло, мова не йде про вичісування або застосуванні спеціалізованих шампунів для хорошої вовни. Необхідно розуміти, що температура тіла у кішок вище, ніж людська, а сама тварина набагато менше. Сильний температурний перепад навколишнього середовища або ж знаходження в прохолодному приміщенні підстриженою кішки, може привести до респіраторних захворювань. У ветеринарії, якщо тварині за медичними показаннями потрібно зістригти шерстний покрив, в подальшому на період реабілітації експерти рекомендують носити спеціалізовані светри і попони, що зберігають тепло.

Також, при постійних стрижках волоски починають стоншуватися. В подальшому це призведе до появи більшої кількості ковтунів. Шкіра втрачає пластичність і може ставати сухою, що призводить до появи свербежу і тому, расчесов.

Власникам, які вирішили з метою естетики підстригти тварину, потрібно пам’ятати, що після процедури ймовірна поява довго заростають залисин.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close