Енцефаліт у тварин

Енцефаліт (лат. найменування-encephalitis) — запалення головного мозку. Самостійно процес відбувається нечасто і залучає в себе оболонки головного мозку, тому частіше захворювання називають менінгоенцефаліт. Якщо прикріплюється мозок спини-енцефаломієліт.

Якщо при запаленнях уражається біле мозкову речовину, то мова буде йти про лецкоенцефаліті, якщо сіре — поліенцефаліті. Енцефаліт буває як дифузний, так і вогнищевий, а ще гнійний, і не гнійний, первинний і вторинний. Захворюванню схильні всі різновиди сільськогосподарських і домашніх чотириногих, в тому числі кішки і собаки, а ще птиці.

Деякі захворювання наприклад, шотландський енцефаліт овець, сказ, є антропозоонозними.

Патогенез

Залежно від причини, що викликала процес запалення, дуже часто розглядається інфекційне початок. До нестандартних інфекцій можна віднести захворювання, збудник яких місцем локалізації підібрав клітини і тканини головного мозку.

Нестандартні запальні процеси можуть нести інфекційне початок різного походження:

  • Вірусне (при цьому з’являється кліщовий енцефаліт, чума м’ясоїдних, енцефаліт Сан-Луї, японський енцефаліт, хвороба Ньюкасла птахів, хвороба Ауєскі, сказ, вірусний енцефаліт тундрових тварин, шотландський енцефаліт овець, чума коней);
  • Бактеріальне (основою запалення стають стафілококи, стрептококи);
  • Найпростішими (токсоплазмоз);
  • Дуже і дуже маленькими грибами (криптококкоз тварин);
  • Простими тільцями (пситакоз — спорадичний енцефаломієліт ВРХ (енцефаліт Басса)).

Основою енцефаліту можу бути травми, нанесені в область черепа, а ще ускладнення в результаті проведення хірургічних втручань на головному мозку і органах голови.

Можливий енцефаліт і при отруєнні (наприклад, солями барію, які використовуються в якості інсектицидних препаратів і зооцидів в фермерському господарстві).

Симптом

Залежно від місця локалізації збудника, місця нанесення травми, дози отруйної речовини симптоми неврологічного характеру можуть виникати від легкого посмикування кінцівок до парезу і паралічу. Тварина може не впізнавати власника або колектив.

Спостерігаються зміни в координації рухів: манежні руху, атаксія, стрибки з боку в бік, прагнення вперед. Збудження і ворожість змінюється спокоєм і апатією.

Часто тварини мають загострену реакцію на звукові і світлові подразники. Умовні рефлекси стають слабкішими до повного припинення.

Іноді може відбуватися ослаблення слуху і зору, до повної сліпоти, скрегіт зубами і слинотеча. Тварина може стояти, упершись головою в стінку, падати і робити плавальні рухи.

Прийом корму може порушуватися від малого його використання, до відмови. Іноді тварина забуває про те, що в порожнині рота корм. При водопої занурення голови в воду може бути вище ніздрів, при цьому всмоктування води відсутня.

При отруєннях до неврологічних сигналів додаються блювота, порушення акту ковтання і пронос.

Температурна зміна тіла не грає в симптоматиці важливу роль, оскільки можливо як зниження її, так і збільшення, в залежності від причини викликала запалення.

Діагноз

Діагностика грунтується на проведенні клінічних спостережень, симптомів, епізоотичних даних, лабораторних досліджень при підозрі на ті, чи інші інфекційні захворювання.

Лікування

Тварин ізолюють, забезпечують високою кількістю підстилкового матеріалу щоб не було травматизму.

Застосовується симптоматичне лікування (серцеві, проносні, сечогінні, жарознижуючі, вітамінні препарати). Антибактеріальні препарати, антибіотики і сульфаніламідні, спочатку використовують в ударних дозах, потім в максимальних.

При сильному збудженні використовують заспокійливі препарати, антидепресанти і снодійні (аміназин, медінал, хлоралгідрат).

Після установки точного діагнозу і причини викликала енцефаліт наказують спеціалізовані препарати або працюють згідно з інструкцією по ліквідації захворювання.

При запаленнях головного мозку прогноз, у багатьох випадках, підозрілий. Функції головного мозку поновлюються набагато повільніше і не завжди можна домогтися початкової провідності навіть при проведеному своєчасному лікуванні. Якщо хвороба прогресує прогноз несприятливий.

Профілактика

Профілактичні заходи спрямовані на проведення своєчасної вакцинації тварин від інфекційних хвороб, що мають місце в певній місцевості.

Недопущення травматизму тим більше при груповому утриманні тварин.

Своєчасні огляди тварин з виявленням первинних ознак і швидким наданням професійної допомоги.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…

Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…

Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…

Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…

Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…

Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…

Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…

Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…

Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…

Чума великої худоби-вірусне, високо контагіозне захворювання, що має гострий перебіг…

Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…

Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Енцефаліт у собак-хвороба, вражає центральну нервову систему. Ознаки енцефаліту з’являються…

Позначки:, ,
close