Чи не випали молочні зуби у собак причини і наслідки патології

Дуже часто у ветеринарній практиці зустрічається така патологія як не випали молочні зуби у собак.

Зміна молочних зубів на часті відбувається у віці від трьох місяців до року. Це поступовий процес. Спочатку чергуються різці-зацеперы. За ними слід зміна середніх зубів і забарвлень.

Відростають першими корінні зуби наступні за премолярами. Пов’язують це з тим що на цьому місці молочні зуби відсутні і росту постійних зубів нічого не заважає. Наступними за ними змінюються премоляри.

У віці приблизно 6-7 місяців відбувається зміна іклів. Заміна всіх інших зубів відбувається потроху до року.

Молочні зуби є не випали вже тоді, коли поруч почав тільки прорізуватися постійний зуб, при цьому зовсім необов’язково, щоб постійний зуб повністю виліз.

Причини патології

Патології частіше схильні собаки карликових і дрібних порід, проте дана аномалія зустрічається у собак будь-яких порід і навіть кішок.

Основою не випадання молочного зуба у собаки дуже часто вважається неправильна траєкторія прорізування постійного зуба.

Коли постійний зуб виконує власний ріст він виробляє тиск на корінь молочного зуба таким чином витісняючи його з ясен. Зростання постійного зуба і чиниться їм тиск на молочний зуб протягом певного часу призводить до того, що молочний зуб повністю витісняється і на його місце стає постійний.

Якщо ж постійний зуб в процесі росту не тисне на молочний зуб, то виходить, що молочний зуб зберігається на власному місці, а постійний зуб прорізується поруч.

У ветеринарії існує доктрина, що основою не випадання молочних зубів вважається генетична схильність тварини.

Ще однією основою такого явища є початкова затримка прорізування молочного зуба в молодому віці. В даному випадку результатом вважається або невірне прорізування, або затримка прорізування постійного зуба, що теж призводить до цієї хвороби.

Ще одним сприяючим аргументом вважається харчової і дисбаланс гормонів у тварини. Але, в разі харчового і гормонального дисбалансу часті зуби у собаки можуть зовсім не з’явитися.

Клінічні ознаки

Клінічні ознаки патології досить зрозумілі, уважний господар практично завжди їх помітить.

Дуже часто проблема не випадання молочних зубів стосується іклів, не дуже часто зустрічаються патології різців і премолярів. При огляді порожнини рота помітні Додаткові зуби, також можливо помітити невірне положення постійних зубів. Неприродне положення зубів може викликати травмування зуба, ясен, неба. Протягом певного часу можливий розвиток пульпіту, проблеми з пародонтом постійних зубів.

Завдяки цьому візит до ветлікаря наполегливо рекомендують не відкладати. Проблема з першого погляду видима не такою серйозною може істотно завдати шкоди вихованцеві в перспективі.

Важливо! Для появи подібних складнощів постійному зубу не обов’язково прорізуватися повністю. Проблема починається з самого початку прорізування молочного зуба при ще не випав молочному.

При постановці діагнозу ветлікар виробляє зоровий огляд зубів собаки. Також може стати в нагоді рентгенологічне дослідження для диференціації зуба — визначення постійний або молочний зуб, для визначення точної локалізації розвивається постійного зуба і виявлення порушення структури кореня молочного зуба.

При постановці діагнозу обов’язково необхідно відокремити патологію від понад комплектності зубів, що не випадання молочного зуба без наявності відповідного йому постійного, і патології формування коронки.

Лікування

При поставленому діагнозі «не випали молочні зуби», лікування полягає в обов’язковому видаленні молочного зуба у собаки. Деякі ветеринари рекомендують почекати з видаленням до віку 6-ти місяців, проте подібний підхід не дуже вірний, так як таким чином збільшується ризик появи складнощів на тлі патології.

Процедура видалення не випав молочного зуба може бути все більш складною на увазі пристойної довжини і крихкості зуба. Цю процедуру повинен проводити тільки ветлікар, так само як і при неправильному видаленні можливе пошкодження постійного зуба, залишення кореня молочного зуба в яснах, зараження альвеоли, виникнення процесу запалення в яснах.

Як тільки ветеринар видалить молочний зуб, рекомендується зробити вторинний рентген для того, щоб переконатися, що в яснах не залишилося кореня. В іншому випадку навіть маленький шматочок може викликати невірне зростання постійного зуба.

Попередженням не випали молочних зубів в стоматологічній педіатрії вважається Регулярний огляд пащі тварини. Власнику потрібно дуже ретельно стежити за процесом зміни зубів у собаки, і в разі підозр відразу ж отримати консультацію з ветеринарним фахівцем.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , , , ,
close