Чи може кішка заразитися від людини коронавірусом

У кішок є власний штам коронавірусної інфекції, що не передається людині. А ось про те, чи може людина захворіти зараз активним штамом коронавірусу Ковид 19, суперечки ведуться до цих пір.

Серед зазначених випадків передачі вірусу, захворювання у вихованців проживають в будинку протікає фактично без симптомів, в більшості випадків з появою легкого нездужання. При цьому штам коронавірусу, що вражає кішок несе велику небезпеку для життя вихованців.

Відмінності котячого штаму від людського

Вірус, що відноситься до сімейства коронавірусів, вважається безклітинним організмом, що складається з одноланцюгової РНК. Дуже часто коронавірус, що вражає котячий організм, вимальовується в кишковій формі. Тому і спосіб зараження фекально-оральний, на відміну від коронавірусу Ковід 19, що передається повітряно-крапельним шляхом.

Особливістю безклітинних мікроорганізмів відносяться до роду коронавірусів, вважається здатність до швидкої мутації вже перебуваючи в живому організмі. У кішок штам коронавірусу може перетворюватися в результаті видозміни РНК, що призводить до великих наслідків. У ветеринарній практиці описано близько 10% випадків зараження кішки коронавірусом з подальшою його мутацією. З слабопатогенного, вірус ставати агресивним, мігруючи з кишечника в інші тканини організму, викликаючи важкі ускладнення. Спровокувати мутацію коронавірусу в організмі може ряд моментів:

 • перенесені операції ;
 • схильність на вродженому рівні;
 • стани стресу;
 • різкі переохолодження;
 • зниження імунних сил організму;
 • внутрішні хронічні захворювання.

Як і у випадку з Ковід-19, період від моменту проникнення вірусу в організм до початку появи перших симптомів, може займати від 2 до 4 тижнів. В ослаблених організмах період інкубації триває пару днів після контакту з інфікованим.

Чи може кішка інфікуватися від людини до людини

На даний момент в сімействі коронавірусів налічується близько 43 видів, потенційно небезпечними для організму людини вважаються лише 7 з них, серед яких і Ковід19. Котячий коронавірус не відноситься до даної сімці. У зв’язку з цим, передача вірусу від кішки до людини неможлива.

При цьому інфікування коронавірусом Ковид 19 від людини до кішки можливо. За даними деяких досліджень, ряд вихованців проживають в будинку, в тому числі кішки, собаки і тхори, були заражені штамом коронавірусу Ковід 19. Основою зараження послужили хворі господарі тварин. Всі випадки зареєстрованої передачі інфекції від людини до тварин, характеризувалися слабкою клінічною картиною і швидким одужанням. Перші відомості про передачу збудника Ковид 19 від людини до кішки були розміщені в журналі «Science» 7 квітня 2020 року.

Коронавірус у кішок

На відміну від Ковід 19, коронавірус у кішок викликає не ураження респіраторного тракту, а порушення в роботі кишечника. Тому захворювання іменується як коронавірусний ентерит. Схильні до інфекції всі групи тварин, але частіше діагностується захворювання у молодих кішок у віці до 1 року і старше 10 років, а ще у тих, хто в анамнезі має хронічні захворювання і схильність до алергій.

По тяжкості напрямки і характером ознак, коронавірусний ентерит у домашніх кішок може бути:

 • безсимптомним-дуже часто протікає у кішок саме в даній формі;
 • легким – відрізняється появою несуттєвих ознак у вигляді запалення стінок шлунка і кишечника;
 • важким-переходить в ураження всіх органів знаходяться всередині, при цьому вірусна хвороба вражає переважно печінку, селезінку, з паралельним розвитком уражень нирок, перикардитом, гранулематозних утворень у всіх внутрішніх органах.

Своїм штамом коронавірусу кішки піддаються зараженню переважно аліментарним шляхом, при попаданні вірусного агента в травний тракт з їжею, водою або при облизуванні лап.

На перших кроках розвитку, коронавірус у кішок активно проявляє себе в тканинах мигдалин, далі потрапляючи в кишечник, де тривало може існувати, не виявляючись вираженою симптоматикою. При цьому тварина вважається носієм і розповсюджувачем захворювання. У кішок зі слабким імунітетом вірус мутує і здатне викликати небезпечні для життя зміни.

Котячий коронавірус не передається людині і собакам. Тому лікувати тварину потрібно, але ізолювати немає необхідності, якщо в будинку немає інших кішок. Дуже часто у кішок розвивається коронавірусний ентерит, що виявляється наступною симптоматикою:

 • розлад шлунку – пронос з домішками слизу, шматочками неперетравленої їжі і крові;, напади нудоти і можлива блювота;
 • відчуття болю в області живота у кішки при спробах пальпації;
 • білий наліт на поверхні язика;
 • носові виділення і очей.

При мутації коронавірусу в організмі кішки, з’являється інфекційний перитоніт. Прояви патологічного процесу яскраво виражені в наступному:

 • повна відмова від їжі і розвиток анорексії; ;
 • неспокійний стан тварини, можливі напади невмотивованої агресії;
 • раптове збільшення температури тіла;
 • ознаки зневоднення;
 • проблеми з диханням;
 • зміна відтінку помітних слизових оболонок-іктерічность на тлі проблем з печінкою;
 • накопичення рідини в порожнині живота, що вимальовується різким збільшенням обсягу живота.

У більшості випадків на тлі інфекції розвивається недостатність нирок, аж до повного їх відмови, серцевою недостатністю з випотом в грудну порожнину, паралічем тазових і грудних кінцівок.

Поява ознак нездоров’я у улюбленця, привід негайно звернутися за допомогою до професіонала.

В умовах ветеринарної клініки тварині проведуть докладне дослідження і призначать відповідне лікування, що дозволяє не допустити розвиток інфекційного перитоніту на тлі коронавірусу.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , ,
close