Алергія на бліх у кішок

Алергічна реакція на бліх у кішок з’являється в результаті дуже високої чутливості організму тварини до слини кровосисних паразитів. Блошиний дерматит може проявитися у будь-якої породи кішок, незалежно від статі і віку.

Виникнути алергічна реакція на бліх у тварини може в результаті порушень роботи імунної системи організму. В основі неординарної реакції лежить гіперчутливість до рідини бліх, що містить до 14 протеїнових елементів.

Патологія вважається не виліковної, завдаючи вихованцеві дискомфорт і відчуття болю. Завдання власника-вчасно помітити прояви хвороби і звернутися до ветеринарного професіонала для усунення симптоматики. Крім цього, потрібно створити тварині всі умови, щоб алергія не з’явилася знову. Необхідно проводити постійні протипаразитарні обробки і процедури гігієни, що дозволяють не дозволити укусів бліх на тілі кішки.

Хворобливі симптоми

Алергічна реакція на укуси бліх у кішок підтверджується при клінічному огляді тварини, в результаті якого на тілі вихованця можуть бути виявлені самі паразити або ж що дуже часто, сліди їх діяльності.

Блохи не живуть на тваринах регулярно. Вони насичуються необхідним числом крові і зістрибують з Тварини для відкладання яєць, ховаючись у відокремлених місцях.

У переважній безлічі випадків блохи живуть на підстилці кішки, під диванами або ж килимами, на яких часто відпочиває тварина. Завдяки цьому, при знаходженні у вихованця блошиного дерматиту, спровокованого алергією на укуси паразитів, варто обробити спецзасобами предмети для догляду за твариною, амуніцію і спальні місця.

Алергічна реакція на слину бліх розвивається у кожної тварини персонально, але клінічна картина в багатьох випадках має наступну характеристику:

 • виникнення сильного свербіння (вихованець намагається почухати місця куди складно дістатися, іноді прикушуючи себе зубами);
 • ділянки алопеції — при порушенні лицьового шару дерми в зв’язку з розвиваються запаленням, страждають цибулини волоса, тому шерсть в місцях ураження починає випадати;
 • освіта горбків – на місці укусу блохи з’являються папули, що характеризуються розвитком запалення і свербінням;
 • зміна пігментації шкірного і вовняного покриву;
 • гіперемія шкіри і виражена набряклість в місці укусу.

У певних тварин, що виділяються дуже високою чутливістю до алергену, можуть виникати такі ознаки блошиного дерматиту, як сухий кашель, постійні чхання і виділення з області очей, а ще носових пазух прозорого ексудату.

Відзначається також пригніченість вихованця або ж навпаки, дуже висока збудливість. Тварина може висловлювати невмотивовану агресію, тим більше при спробах власника доторкнуться до уражених шкірних ділянок.

Сильний свербіж призводить до расчесам, що характеризується травмуванням покриву шкіри. Часто у ветеринарній практиці алергічна реакція на бліх ускладнюється бактеріальною інфекцією. Патогенна мікрофлора дуже легко потрапляє в глибокі шари сосочкового шару дерми через маленькі ранки і тріщини.

Раннє лікування і заходи попередження блошиного дерматиту, дозволять господареві захистити власного вихованця від допустимих складнощів. Це не є секретом, що блохи вважаються переносниками небезпечних хвороб, серед яких дуже часто значаться гельмінтози. Також, при сильній інвазії блохами, тварина може померти від анемії.

У більшості випадків у кішки з’являється алергічна реакція на нашийник від бліх, виявляючись симптоматикою, схожою з ознаками блошиного дерматиту. З’являється відповідна реакція організму не тільки на хімічний інсектицидний препарат, яким просочений протиблошиний нашийник, але і на справжній масла на ефірній основі. Вони не так токсичні, як хімія, але як правило провокують не тільки розвиток патологічної реакції на шкірному покриві вихованця, але і виявитися причиною респіраторних хвороб.

Протиблошиний нашийник буде причиною розвитку не тільки сльозотечі і почервоніння на шкірному покриві, а й спровокувати куди набагато серйозні ускладнення, які проявляються у вигляді судом, виверження шлункового вмісту, проносу, втратою свідомості.

Узнайте детальнее про остальные видах аллергические реакции у кошек>>>

Діагностика блошиного дерматиту

Визначити наявність алергічні реакції на бліх у власної кішки можна особисто, ретельно розсунувши шерсть і оглянувши покрив шкіри на предмет пошкоджень. Якщо самих паразитів не видно, при блошиному дерматиті повинні залишатися частки їх діяльності.

Для виявлення блошиних фекалій, потрібно розчесати і скошлати шерсть домашнього улюбленця над листом білого пергаменту, заздалегідь змоченого у воді. На наявність екскрементів паразитів будуть вказувати плями буро-іржавого кольору, розпливаються на паперовому аркуші.

Навіть при позитивному самостійному тестуванні, слід звернутися до ветеринарної клініки за допомогою. Це пов’язано з тим, що блошиний дерматит має схожу симптоматику з певними захворюваннями.

Диференціальна діагностика проходить для доказу або ж виключення наступних хвороб:

  ;

 • педикульоз;
 • дерматофітоз;
 • алергічна реакція лікарського Походження;
 • листоподібна пухирчатка (аутоімунне захворювання);
 • піодермія, викликана стафілококової інфекцією;
 • алопеція, яка пов’язана з психо-емоційним станом вихованця.

Крім клінічного огляду, Діагностика блошиного дерматиту в себе включає проведення аллергопроб. Для цього проходить забір крові у вихованця для виявлення титру нестандартних імуноглобулінів Е, активно виробляються при алергії.

Дуже важливий аспект діагностичних заходів-проведення зіскрібка з ураженої ділянки шкіри. У багатьох випадках блошиний дерматит ускладнюється бактеріальною інфекцією і для вибору правильного антибіотика, слід визначити чутливість до того чи іншого виду патогенної мікрофлори.

Лікування блошиного дерматиту

Лікування дерматиту, викликаного укусами бліх у кішок, базується на декількох етапах, важливим з яких, вважається виявлення і усунення збудника захворювання. Без усунення причини, все подальше лікування не матиме особливого сенсу.

Другим пунктом терапії вважається видалення наслідків реакції алергічного типу і лікування інфікування утворених при расчесах ран на тілі тварини.

Усунення самих паразитів проводиться за допомогою спеціалізованих препаратів – інсектицидних препаратів, розроблених конкретно для кішок. Дозування і правила Використання повинен показати ветлікар з урахуванням індивідуальних особливостей організму тварини, його ваги і віку.

Термінова обробка від ектопаразитів може проводитися спеціалізованими спреями або ж краплями. Миття тварини шампунем проти паразитів дає не тривалий і не такий хороший результат. Це пов’язано з тим, що спреї або ж краплі в холку мають здатність проникати в покрив шкіри, рівномірно розподіляючись з потоком крові по всій поверхні.

Захист від ектопаразитів діє протягом 3-4 тижнів. Крім неординарної обробки від бліх, терапія блошиного дерматиту в себе включає:

 • харчування на дієтичній основі, що дозволяє стримувати алергію;
 • курс імуномодулюючих препаратів на гомеопатичній основі;
 • антигістамінні медикаментозні засоби у вигляді таблеток для внутрішнього використання, або ж мазей для зовнішньої обробки пошкоджених ділянок;
 • Препарати заліза (потрібні в разі якщо інвазія була занадто сильною і стала причиною розвиток анемії у тварини);
 • курс антибіотиків при діагностуванні вторинної мікрофлори.

Запущені випадки алергічного дерматиту викликаного блохами лікуються за допомогою стероїдних гормональних препаратів. Призначати їх може лише ветлікар, вибираючи мінімально допустиму дозування для кішки. Стероїдні мазі теж повинні застосовуватися дуже обережно і під наглядом ветлікаря.

Профілактика блошиного дерматиту

Заходи попередження дерматиту, викликаного укусами бліх, дозволять не допустити рецидив захворювання, а ще вбережуть вихованця від дискомфортних почуттів. Одним з найголовніших пунктів попередження вважається постійна протипаразитарна обробка від бліх, кліщів, волосоїдів і гельмінтів.

Підбирати потрібно якісні препарати, що не заподіюють шкоди тварині. Від недорогих інсектицидних препаратів краще відмовитися, так як хімічні речовини в їх складі як правило провокують не тільки алергічну реакцію у тварини, але і загальну інтоксикацію організму.

Дуже важливо проводити регулярне прибирання приміщення, де живе кішка. Тим більше це важливо в період лікування від ектопаразитів. Всі килимки, іграшки, лежаки і будиночки потрібно дуже ретельно промити і пропарити, а підлогу, стіни і меблі обробити спеціалізованими дезінфікуючими розчинами.

Не допустити розвиток алергічного блошиного дерматиту можна шляхом зміцнення імунної системи тварини. Доведено, що абсолютно здорові тварини не мають алергічні реакції на бліх. Для цього важливо збалансувати харчування власного улюбленця, додаючи вітамінні і мінеральні добавки, а ще вибираючи якісні корми.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close