5 ознак застуди у кішок

Захворювання верхньої частини респіраторного тракту у кішок діагностуються у ветеринарії дуже часто.

Простудні захворювання добре піддаються терапії, однак при відсутності гарного догляду, правильно розробленої схеми лікування і невисокому імунному статусі, застуда буде причиною значних складнощів.

У кішок, особливо мають безкоштовний доступ на вулицю, імунна система працює нормально. Застуди зустрічаються у подібних вихованців нечасто, а якщо відбувається зараження, симптоматика слабо виражається.

Більше схильні до застуди породисті кішки, що живуть в квартирних умовах без доступу на вулицю. Незбалансований раціон, низькі температури повітря або ж перепади температур, різко погано позначаються на стані улюбленця.

1. Температурна зміна тіла

Зміни в температурних показниках тіла у кішки при застуді, не особливо стабільний показник, за яким слід стежити.

А справа вся в тому, що у кішок немає конкретної стабільної норми базальної температури тіла. Протягом усього дня показники температури у здорової кішки змінюються. Розбіг може бути в 1 градус. Так, у одних кішок, температура тіла може бути 37.5 і вважається нормою, У інших, дуже великих або огрядних кішок, вважатися нормальною буде температура тіла 39 градусів.

При розвитку застуди на перших етапах, може з’являтися процес запалення, що відрізняється збільшенням температури тіла до субфебрильних значень. Про наявність температури у кішки, вказує перш за все, млявість і апатичність тварини.

2. Витікання з носа

Один з відмінних ознак застуди у кішки – поява виділень з носових ходів.

Слизовий секрет продукується нестандартними залозами і корисний для деактивації і якнайшвидшого виведення патогенів з респіраторного тракту поряд із загиблими лейкоцитами.

При сильному нежиті, слизовий секрет закриває носові ходи. Це призводить до того, що кішка змушена дихати, відкриваючи рот. А ось відкрите дихання тільки ротом-серйозна ознака, що вимагає негайного звернення власника до ветеринарної клініки.

При простудной інфекції у домашнього улюбленця, що виділяється слиз прозора, має невисокий відсоток тягучості. Зміна кольору слизу, її консистенції і виду (наприклад, криваві або гнійні соплі), означає, що у кішки абсолютно не застуда. Це небезпечна ознака, знайти причину виникнення якого, здатний виключно ветлікар в умовах клініки.

У кішок при розвитку застуди дуже часто зустрічається сльозотеча. Такий набір симптомів може розцінюватися як розвиток алергії. Тому важливо поставити точний діагноз і створити індивідуальне лікування. У дворових кішок застуда не вимальовується почервонінням слизової очей. А ось червоні повіки, прийняті за ознаку застуди, можуть бути свідченням дуже високого тиску артерій.

3. Кашель і хрипи

Накопичення слизу в респіраторному тракті, а ще процес запалення викликаний вірусами або бактеріями, призводять до активності захисних механізмів. Подібними механізмами захисту є чхання і кашель. За допомогою таких реакцій організм позбавляється від слизу, очищаючи дихальні шляхи.

Важливо пам’ятати, що якщо кішка чхає, однак при цьому на мордочці є злипла шерсть від гною, крові або ж ексудату, значить патологія більш серйозні ніж це може здатися. У лікування знадобиться включати імуномодулятори або ж антибіотики.

4. Гарячкові стану

Гарячкові стану при простій застуді з’являються у кішок дуже і дуже рідко. Але якщо є наявність складнощів або ж обтяженні головного процесу вторинними захворюваннями, дуже часто з’являється запалення легенів. Запальний процес поступовий, тому володар може пропустити початок небезпечного захворювання.

Лихоманка у кішки в результаті запалення легенів виникли на тлі застуди, може розвинутися через:

    . Відчуваючи постійну нестачу нутрієнтів, організм тварини не здатний буде справлятися з найменшою, навіть несуттєвою інфекцією.

  • Порушення умов утримання. Режим температур в приміщенні, де знаходитися тварина, так важливий. Скачки або перепади температури повітря погано позначаються на роботі котячого організму.
  • Велике переохолодження. Кішки, які мають можливість гуляти на вулиці, гуляючи під дощем або мокрим снігом, можуть переохолодитися.Відбувається це в результаті порушення терморегуляції. Переохолодження може з’явитися і після купання при погано висушеної вовни і підшерстя тварини.
  • Внутрішні патології. Деякі внутрішні захворювання, наприклад, цукровий діабет, розвиваються плавно, потроху підриваючи внутрішні системи організму. Невисока імунний захист призводить до того, що будь-яка, навіть сама несуттєва застуда може завершитися запаленням легенів або ж іншими захворюваннями.

5. Млявість і байдужий стан

Байдуже стан і млявість у кішки – привід для хвилювання власника. Причин подібного стану багато. Підозрюючи застуду у улюбленця, необхідно дивитися на вираженість симптоми. Якщо кішка виходить з власного місця для сну, може впевнено стояти на ногах, підходить до миски з водою, слабкість вважається в межах розумного. Однак при швидкій стомлюваності, повної втрати апетиту – рекомендується отримати консультацію з професіоналом.

Байдужість на тлі поганого самопочуття призводить до втрати апетиту. При застуді бажання є у кішки може бути на 2-3 дні. Примушувати кішку їсти не варто, але виключно в разі, якщо це триває не більше 1 -2 дня. Тварина відмінно орієнтується у власних відчуттях, і не буде відмовлятися від їжі, якщо буде відчувати голод.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close