Агресія собаки на прийомі у лікаря

Під впливом зовнішніх факторів, на основі генетичного потенціалу тварини, формуються поведінкові реакції. Однією з подібних поведінкових реакцій вважається ворожість у собаки.

Подібний прояв прирівнюється до реакції захисту, тому дуже часто ворожість може з’являтися навіть у мирних тварин на прийомі у ветлікаря.

Причини агресії собаки на прийомі у ветеринара

Агресивна поведінка у цуценят починає виникати у віці 4 місяців. Власне в цей період можна виявити так званий «генетичний шлюб» в поведінкових реакціях. Подібних цуценят рекомендується відразу відводити на дресирування, щоб створити правильну поведінку в подальшому.

Але ворожість може виникати на прийомі у ветеринарного фахівця навіть у дресированих тварин або ж абсолютно спокійних в повсякденному житті. Ворожість може з’явитися не тільки у молодих, а й у літніх тварин, що володіють різною психікою і характерів.

Причинами агресії собаки на прийомі у ветеринара виступають:

  • почуття страху;
  • сильне хвилювання;
  • зміна обстановки;
  • гучні звуки або непотрібні запахи, що провокують стрес;
  • болюче відчуття.

Основний рушійний елемент агресії у собаки під час відвідування ветеринарної оздоровчі центри – страх. Завдання власника-створити дуже комфортні умови для вихованця.

Як впоратися з агресією

Знаючи власного вихованця краще за всіх, володар може передбачити по рухах або ж по видаваним тваринам звуків, майбутні дії. Якщо собака налякана під час відвідування клініки, володар це відразу помітить. Фахівці не радять намагатися втішити тремтячу або скулящую собак, пропонуючи ласощі. Це тільки підкріпить погані асоціації, які пов’язані з відвідуванням клініки.

У момент страху, тварина може почати висловлювати агресію, тим більше в момент, коли ветлікар спробує провести огляд. Слід розмовляти в кабінеті лікаря з твариною м’яко і спокійно. Сам господар не повинен випромінювати тривогу і хвилювання, які обов’язково передаються вихованцеві.

для того щоб впоратися з агресією в клініці, потрібно слідувати таким радам:

  • Чи не заганяти тварина в кут. Закомплексованість і страх у собаки буде тільки зростати. У бажанні піти від небезпеки тварина почне висловлювати агресію. Собака може напасти, коли зрозуміє, що відходити нікуди.
  • Не підходити до власного вихованця ближче ніж на метр, якщо він відбіг в сторону.
  • Не рекомендується робити різкі рухи корпусом, в бажанні схилитися до собаки. Руки слід підносити збоку до тварини, а не зверху.
  • Одягати намордник. Бажано, щоб собака була звикла до намордника з самого початку. Постійні тренування прогулянок в наморднику, дає можливість вихованцеві комфортно відчувати себе на прийомі у фахівця.

Тварин великих розмірів фахівці оглядають на підлозі. А справа вся в тому, що собаки, як і більшість людей, бояться висоти, а це додатковий стрес до вже наявного від відвідування незнайомого місця. Почуття невпевненості і хвилювання спровокують агресію навіть у самого спокійного тварини.

Відзначено, що якщо вихованець лежить, шансів на швидку реакцію і можливість нападати менше, ніж якщо тварина знаходиться в положенні сидячи або в стійці.

Зрозуміло, вкусити може і лежачий пес, але часу у нього на цей маневр піде більше.

Важливо також пам’ятати, що пес , виляє хвостом, налаштований виключно сприятливо. Зоопсихологи ж запевняють, що такий прояв власного стану менше, ніж бажання до взаємодії. Але і воно може завершитися агресивною реакцією з боку тварини.

Потрібно пам’ятати, що крім почуття страху у собаки, агресію як правило провокують і інші фактори. Основою як правило виступає ряд моментів, що узгоджуються між собою і викликають роздратування. Наприклад, запах якогось лікарського засобу, неприємні відчуття в період виконання процедури. Якщо в клініці крім однієї тварини, знаходиться інший пес, основою агресії як правило виступає конкретно даний момент. Так, ворожість частіше з’являється між двома статевозрілими самцями. Самки рідше вступають в інцидент.

Господарю слід бути поруч з твариною, підтримувати вихованця, але одночасно не стимулювати його побічні реакції, наприклад ворожість. Якщо собака налякана, однак при цьому поводиться спокійно, господар може дати улюбленцю ласощі. Це дасть можливість створити приємні емоції від перебування у ветеринарній клініці і наступне відвідування, підкріплене першим вдалим досвідом, пройде набагато спокійніше.

Прояв агресії-одна з багатьох сторін прояву поведінки тварин. При цьому ворожість, що випробовується собакою у ветеринарній клініці, може впливати на сам процес лікування і його якість. Адже навіть від типу характеру тварини залежать дозування медичних препаратів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close