5 причин чому у собаки лущиться шкіра

Поява на шкірі у улюбленця лущення або ж лупи змушує власників собак хвилюватися.

Факторів, що провокують проблеми зі шкірою у собак, є велика кількість. Але фахівці виділяють 5 головних причин, на які необхідно дивитися. Лише після з’ясування причини, що спровокувала появу лущення на шкірі у тварини, можна приступити до лікування.

1. Інфекційні ураження

Інфекційні ураження дуже часто вражають улюбленців. Вони можуть бути паразитарного, грибкового, вірусного або бактеріального походження. Найбільш часто діагностуються у ветеринарній практиці інфекційними захворюваннями шкіри у собак, вважаються:

 • Паразитарні інвазії . До захворювань шкіри відносять інфікування собаки блохами. Розширюючись по всьому тілу тварини, блохи в процесі власної діяльності доставляють ряд неприємних почуттів. Сверблячка від укусів призводить до появи великої незручності у собак. Через що, тварина активно свербить, пошкоджуючи шкіру. Дуже часто у собак відзначається алергія у відповідь на укуси бліх, що відрізняється не тільки свербінням, але і появою на шкірі ділянок почервоніння, гнійників і струпів. Завдання власника-вчасно проводити протипаразитарні обробки, застосовуючи для цього якісні препарати у вигляді спреїв, таблеток або крапель.
 • Грибкові ураження покриву шкіри . Небезпечною хворобою грибкового походження вважається стригучий лишай. Захворювання викликається дерматофітами. Локалізуються ділянки ураження в області вушних раковин, хвоста і лап. Місця поразок покриваються лусочками, спостерігаються ділянки облисіння, оточені тьмяною шерстю зі зламаними ворсинками. Поява зудять горбків і лущення на шкірі, може бути свідченням і інших грибкових інфекцій, наприклад як малассезіонний дерматит, молочниця і оніхомікоз. Такі варіанти захворювань грибкового характеру активізуються при зниженні імунних сил організму.
 • Бактеріальні ураження . Однією з дуже звичайних форм на шкірі у собаки, вважається процес запалення гнійного характеру. З’являється при попаданні в пошкоджені покриви шкіри патогенних бактерій, що провокують процес розкладання. Більш рідкісною бактеріальною інфекцією, вважається алабанська гниль. Патологія провокується кишковою паличкою, що виділяє в процесі власної діяльності токсичні речовини. Основна небезпека цієї патології полягає в тому, що є ризик розвитку складнощів – ураження нирок.

2. Демодекоз

Демодекоз собою являє захворювання, спровоковане активністю підшкірного кліща. Характерними ознаками розвитку патологічного процесу вважаються:

 • лущення на шкірі;
 • хворобливі шорсткості;
 • сильний свербіж і випадання вовняного покриву.

Є кілька типів демодекозу в залежності від ураження:

 • локалізований-відрізняється незначною кількістю вогнищ ураження;
 • генералізований-супроводжується поширенням патології на великі площі і ураженням органів знаходяться всередині;
 • ювенальний-діагностується у маленьких цуценят і молодих собак.

Основний показник патології-лущення на шкірі і утворення ділянок алопеції. У більшості випадків активізація підшкірного кліща супроводжується надмірною виробленням сірчаного секрету в вухах. Часті розчухи в області вух, призводять до мікропошкодження шкіри, в яку проникає патогенна мікрофлора. Розвивається отит на тлі демодекозу, що зі свого боку ускладнює як перебіг головного захворювання, так і лікування.

3. Дерматит

Основою лущення на шкірі у собаки, як правило виступає дерматит, що вражає не тільки покриви шкіри, але і фолікули волосся.

Основою розвитку дерматиту у улюбленця як правило виступає ряд моментів:

 • опік;
 • укуси комах;
 • ураження шкіри інфекційними агентами;
 • захворювання ендокринної системи;
 • пошкодження механічного типу шкіри;
 • інфікування тварини блохами, підшкірними кліщами або волосоїдами;

Окремо ветеринарні фахівці відзначають себорейний дерматит, який є незаразною хворобою. Причина розвитку патології-порушення роботи сальних залоз. При нормальному функціонуванні таких залоз, шкіра і шерсть тварини виглядають здоровими і красивими. Себорейний дерматит може бути сухим і жирним.

Суха себорея відрізняється недостатнім виробленням секрету, що призводить до появи лупи, випадання шерстного покриву і лущення. Основою сухої себореї у собаки стають нестача корисних речовин в раціоні, стану стресу і ураження підшкірними кліщами.

На відміну від сухої, жирна себорея розвивається на тлі активізації сальних залоз. Надмірна вироблення підшкірного сала відрізняється склеюванням шерстинок в підставі, появою лущення, що склеїлися між собою. Вирішальним фактором виступають дисбаланс гормонів і дефіцит корисних речовин в поживному раціоні тварини.

4. Алергічна реакція

Своєрідна реакція алергічного типу у домашнього улюбленця може з’являтися у відповідь на проникнення чужорідного білка, що міститься в пилу, цвілі, пилку квітучих рослин та інших потенційних алергенів. Частою алергічною реакцією у вихованців проживають в будинку вважається харчова, що з’являється як відповідь організму на протеїнові компоненти м’яса, яєць, риби або рослин (наприклад, пшениця).

Будь-яка алергічна реакція супроводжується свербінням на шкірі, лущення і занепокоєнням. При алергічні реакції на укуси бліх, аутоімунна реакція відрізняється не тільки сверблячкою і сильним занепокоєнням, а й рядом інших симптомів. Вірогідна поява почервоніння на шкірі, ранок і кірочок, лущення і алопеції. Спровокувати алергічну реакцію можуть коростяві кліщі. Тому важливо вчасно проводити протипаразитарну обробку.

5. Аутоімунні захворювання

Аутоімунні захворювання з’являються через збій в роботі захисних сил організму. Імунні клітини організму починають винищувати свої здорові тканини.

Основою лущення на шкірі у собаки як правило виступає така аутоімунна патологія, як листоподібна пухирчатка. Уражається, в основному, шкіра в області вух, лап, морди і перенісся. Іноді листоподібна пухирчатка ставати генералізованої. Серед аутоімунних хвороб, що відрізняються появою лущення на шкірі, виділяють – бульозний пемфігоїд і епідермоліз.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close