Жіночність: що це таке і як її розвивати

Жіночність — магніт для чоловіків. Вона закладена в жінках природою, але в сьогоднішньому повсякденні нечасто вдається її підкреслити та виразити. Що таке жіночність і як її розвивати, пояснювали фахівці у сфері психології та розвитку особистості людини.

Що таке жіночність

Точного визначення цього терміна в науці наразі не існує. Зовнішній вигляд панянки має величезне значення, але вигляд — це не першорядна ознака жіночності.

Як пояснює тренерка зі стосунків, письменниця Юлія Ланске в книжці «Троянда любові та жіночності. Як стати розкішною квіткою, що приваблює найкращих чоловіків», імідж і стиль — це ще далеко не все. Жіночність — це форма мислення і спосіб життя, який складається з особливостей поведінки, спілкування і сфери інтересів дами.

У соціумі це визначення ілюструється наявністю у жінки низки якостей, серед яких найважливіші:

 • крихкість;
 • емоційність;
 • ніжність;
 • вірність;
 • щирість;
 • скромність.

Коли в жінці з переліченими рисами характеру гармонійно поєднуються спокій, урівноваженість, м’якість, то навколо неї утворюється незрима притягальна аура, яку називають жіночністю.

У різних народів поняття жіночності відрізняється. Кандидатка психологічних наук Ірина Альошина пояснює, що фемінність (жіночність) визначають форми поведінки жінки, які прийняті в даному суспільстві, або вираз внутрішньо притаманної їй соціальної позиції (ролі дружини, мами, господині дому).

Як проявляється жіночність

Сучасній жінці доводиться конкурувати з чоловіками в професійній і громадській діяльності. Успіх багато в чому залежить від наполегливості, сили волі, ділової хватки та інших якостей особистості, які більш притаманні представникам сильної статі. Такий стан речей призводить до втрати жіночності.

Водночас відомий психолог, письменник Михайло Лабковський упевнений, що жіночна пані не обов’язково має бути домогосподаркою або займатися виключно так званою жіночою роботою. Психолог упевнений, що укладати зачіску пишними локонами, носити красиві сукні, бути турботливою і ніжною може і начальник аналітичного фінансового відділу, і інженер, і поліцейський.

Відомий психолог Анна Іотко, на відміну від деяких своїх колег, вважає, що фемінність насамперед виражається зовні: одна й та сама дівчина в кросівках і потертих джинсах має менш жіночний вигляд, ніж у шовковій сукні та у взутті на високих підборах.

Жіночність виражається не тільки в зовнішньому вигляді. Важливі також:

 • манера розмови (відсутність агресії та різких інтонацій);
 • усміхненість, мрійливість;
 • доброзичливість;
 • вміння викликати на відвертість співрозмовника і вислухати його.

Жіночність — це свобода і легкість, стан натхнення і душевного польоту. Чоловікові легко поруч із такою жінкою, заради неї він готовий на будь-які звершення.

Жіночність з точки зору жінки та чоловіка

Як чоловіки і жінки розуміють жіночність? Відомий коуч, письменник Павло Раков розповідає, що під час опису жіночності більшість чоловіків із цим поняттям співвідносять:

 • красу;
 • крихкість.
 • ніжність.

Невід’ємним проявом жіночності чоловіки вважають емпатію, привітність, турботливість і все, що уособлює материнство. Відомий психолог Ярослав Самойлов розповідає, що справжня жіночність не сприймає істерик, ультиматумів, нотацій, істеричних сплесків і потоків сліз. Жіночна пані висловлює емоції природно, без надриву, у щоденному спілкуванні залишається спокійною і доброзичливою.

Чи поділяють жінки чоловічий погляд на жіночність? Для багатьох справжня жіночність неможлива без упевненості в собі. Інші переконані, що вона проявляється в умінні:

 • дарувати радість, душевний спокій, умиротворення;
 • не ускладнювати ситуацію, а бачити реальні межі проблеми;
 • підтримувати привабливість, бути доглянутою;
 • дозволити чоловікові бути ведучим, виконувати роль глави сім’ї.

Деякі пані вважають, що жіночність проявляється в розмірі грудей, об’ємі стегон або пухлості губ. При цьому внутрішні характеристики справжньої жінки не беруть до уваги.

Частина сучасних жінок переконана, що фемінність виражається в умінні однією своєю присутністю надихати чоловіка на звершення.

Як розвинути в собі жіночність

Чому для чоловіків жіночність відіграє таке велике значення і як жінці самостійно розвинути в собі фемінність?

Фактори, які вбивають жіночність

Самостійні, успішні, обдаровані жінки здатні викликати щире захоплення протилежної статі. Але це не означає, що чоловіки знаходять їх привабливими, такими, з якими хотілося б мати романтичні стосунки, створити сім’ю і народити дітей. Найчастіше вони визнають виняткові інтелектуальні здібності жінки і ставлять її в ряд розумних та успішних чоловіків.

Засновниця руху «Чарівність жіночності» Гелен Анделін у книжці «Чарівна дівчина» зазначила, що такі пані надто самостійні й розумні, щоб пробудити в чоловічому серці романтичні почуття. Незалежність вбиває в жінках привабливість. Водночас панянки без особливих досягнень одним тільки поглядом і прихильною посмішкою підкорюють серця талановитих та інтелігентних чоловіків.

Чому так відбувається? Чоловік бажає бачити поруч створіння, яке можна обожнювати, захищати і піклуватися про нього. Незалежні й активні жінки, навіть якщо вони мають гарну зовнішність і безліч переваг, частіше стають для чоловіків другом, діловим партнером, начальником або надійним співробітником. Для особистих стосунків хлопці виберуть чарівну дівчину, яка не претендує на лідерство на роботі та вдома.

Як стати жіночною

Фахівець з китайської медицини Анна Владимирова пише, що кожна жінка може розвинути свою жіночність. Не потрібно змінювати себе і ставати кимось іншим, адже рано чи пізно чоловік відчує, що його обдурили, а жінка відчує, що зрадила саму себе.

Як стимулювати в собі жіноче начало? Потрібно ретельно стежити за зовнішністю, бути доглянутою і віддавати перевагу традиційному жіночому одягу. Важливо змінитися не тільки зовні. Гелен Анделін вважає, що для вироблення жіночності потрібно:

 1. Відмовитися від незалежності та розвинути в собі потребу в чоловічій підтримці та захисті.
 2. Займатися жіночими справами. Не варто самостійно лагодити мотори, піднімати важкі речі, стригти газон або займатися іншою важкою роботою.
 3. Уникати змагань із чоловіками, не намагатися їх перевершити.
 4. Демонструвати хлопцеві потребу в турботі та захисті.
 5. Давати зрозуміти чоловікові, що потрібна допомога і приймати його лицарські пориви.
 6. Перестати робити чоловічу роботу, проявляти чоловічі якості та навички.

Крім цього, розвинути фемінність допоможуть такі прийоми:

 • дотримуйтеся гарних манер, стежте за ходою, поставою;
 • відмовтеся від чоловічих соціальних ролей, не проявляйте агресію;
 • приділяйте час родині, створіть у домі затишок, психологічний та емоційний комфорт;
 • займіться танцями, творчістю, оздоровчими східними практиками;
 • виключіть із мови нецензурну лайку, лайки та образливі вирази;
 • говоріть м’яко, спокійно.

Щоб відчути власну жіночність, жінці іноді доводиться повністю змінити спосіб життя: відмовитися від кар’єри, зробити тривалу перерву в професії, присвятити час сім’ї. Як пише в книзі «Розкішна жінка. Как полюбить себя, стать женственной, счастливой и притягательной» психологиня, коуч, письменниця Ірина Уділова, у цьому разі важливо знайти заняття, що надихатиме, штовхатиме до саморозвитку та даруватиме радість.

Сучасний ритм життя жінки часто змушує забувати, що жіночність залишається головною силою, яка безвідмовно діє на чоловіків і дає їм змогу відчувати себе захисниками та здобувачами. Прислухайтеся до порад фахівців. Вони допоможуть розкрити жіноче начало в собі.

Позначки:, , , , , , ,
close