Дольф Лундгрен: скільки років, за якими фільмами відомий і як живе актор

Дольф Лундгрен — американський актор, режисер, сценарист, продюсер і майстер бойових мистецтв. Скільки років Дольфу Лундгрену? Він з’явився на світ 3 листопада 1957 року, у 2023-му відзначить 66-річчя.

Дольф народився в передмісті Стокгольма. Він став старшою дитиною в сім’ї Карла, економіста в уряді Швеції, і Брігітти Лундгрен, вчительки іноземних мов. Батько часто зганяв злість на сині та дружині, займався рукоприкладством, що спонукало хлопчика зайнятися спортом. Він відвідував тренажерний зал, пробував себе в дзюдо, годзю-рю, а потім зупинився на кьокусінкай.

Високий зріст і щільна статура дали змогу молодій людині влаштуватися викидайлом у нічний клуб, де його помітила співачка й актриса Грейс Джонс («Конан-руйнівник»). Вона найняла Дольфа охоронцем і запропонувала переїхати в Нью-Йорк.

Лундгрен виділявся нордичною зовнішністю і статурою, тому нью-йоркські друзі вмовили його спробувати себе в кіно. У цьому посприяла Грейс Джонс, яка допомогла Лундгрену отримати невелику роль у фільмі «Вид на вбивство» (1985).

У яких фільмах знімався Дольф Лундгрен? Знаковим для нього став проєкт «Роккі 4» (1985), у якому він перевтілився в головного негативного героя. Першу ключову роль актор зіграв у бойовику «Повелителі Всесвіту» (1987). Картина не отримала схвалення глядачів і критиків, схожа доля чекала і на наступні роботи Дольфа: «Червоний скорпіон» (1988), «Каратель» і «Ангел темряви» (1989), «Чорний жовтень» (1991).

Незважаючи на відсутність визнання, Лундгрен не опускав руки і продовжував зніматися. У 1991 році вийшов фільм «Розбірки в маленькому Токіо», а в 1992-му — «Універсальний солдат», які стали найвідомішими за всю кар’єру актора.

Після успіху «Універсального солдата» Дольф брав участь у проєктах, які не знайшли у глядачів активного відгуку:

 • «Дерево Джошуа» (1993);
 • «Солдати фортуни» і «Чемпіон» (1994);
 • «Джонні Мнемонік» і «Стрілець» (1995);
 • «Під прицілом» (1996);
 • «Чистильник» і «Блекджек» (1998);
 • «Повітряний мисливець» і «Битва драконів» (1999);
 • «Раптовий удар» і «Універсальний агент» (2000).

У 2004 році Лундгрен почав пробувати свої сили як режисер. Він доклав руку до створення картин «Захисник» (2004), «Механік» (2005), «Місіонер» (2007), «Небезпечна гастроль» (2009), у яких зіграв головні ролі.

Популярність повернулася до Дольфа 2009 року, коли він знявся в продовженні «Універсального солдата». Пізніше він повторив роль у 2012 році. У 2010-му вийшла ще одна популярна картина з Лундгреном — «Нестримні». До ролі шведа-наркомана актор повернувся у 2012-му і 2014-му.

Потім актор лише зрідка радував публіку помітними роботами. До них можна віднести супергеройський фільм «Аквамен» (2018) і продовження «Роккі» під назвою «Крід 2» (2018). Сьогодні у скарбничці Дольфа близько 100 стрічок.

Знаменитість не планує залишати професію. У найближчому майбутньому очікуються прем’єри картин «Нестримні 4», «Ідеальні холостяки», «Аквамен і втрачене царство», «Особливо небезпечна людина», «Без тебе я ніщо».

Особисте життя Дольфа Лундгрена, цікаві моменти

Подібно до своїх неперевершених героїв на екрані Лундгрен став справжньою іконою сучасності, неповторним і чудовим в очах шанувальників. Кожен фанат хоче дізнатися про кумира якомога більше.

Стосунки

Найяскравіший роман у Дольфа був із жінкою, яка відкрила йому шлях у кінематограф. У яких стосунках були Дольф Лундгрен і Грейс Джонс? Зайнявши посаду охоронця співачки, молодий чоловік переїхав до Нью-Йорка і оселився з нею в одному будинку. Незабаром їхні стосунки з робочих перейшли в романтичні. Пару постійно бачили разом, усім навколо здавалося, що справа наближається до весілля, однак у роману не сталося красивого фіналу.

Партнери раз у раз сварилися через різний спосіб життя. Грейс пропадала в нічних клубах, обожнювала гучні вечірки: голі танцюристи та наркотики були в її житті нормою. Водночас Дольф продовжував тренуватися, йому були чужі розваги коханої, а вона називала його життя нудним.

Агенти Лундгрена заборонили йому будь-які контакти зі співачкою. Природно, Грейс обурилася, розсердилася і з пістолетом приїхала звільняти коханого. Це був крок, продиктований відчаєм, дівчина випадково легко поранила Дольфа. Після цього стосунки були приречені.

Актор одружився 1994 року. Його обраницею стала дизайнерка ювелірних прикрас Анетт Квіберг. У 1996-му на світ з’явилася перша дочка Іда Сігрід, а в 2001-му — Грета Евелін. На жаль, і ці стосунки не пройшли перевірку на міцність. У 2011 році подружжя розлучилося.

Хто дружина Дольфа Лундгрена? Рeople пише, що в липні 2023 року Дольф зіграв весілля зі спортивною тренеркою Еммою Крокдал. Церемонія відбулася на грецькому острові Міконос.

Цікаві факти

Лундгрен не тільки спортсмен і відомий актор, а й військовий. Він проходив строкову службу в Шведських збройних силах, під час якої отримав серйозну травму. Він відслужив визначений термін, після чого звільнився в запас.

Ось ще цікаві факти з життя актора:

 • Вільно спілкується шведською, англійською та іспанською мовами.
 • Розповів в інтерв’ю, що отримав ступінь магістра хімічного машинобудування в Сіднейському університеті.
 • Перед початком акторської кар’єри хотів стати моделлю, однак отримав відмову через надто високий зріст і видатну мускулатуру.
 • У 2010 році став почесним гостем Кубка президента Казахстану з кьокусінкай, повідомляє Sports.
 • У вільний від зйомок час займається продюсуванням, пише сценарії, читає книги, подорожує і грає на ударних.

У травні 2023 року Дольф уперше розповів, що бореться з раком. Актор зазначив, що 2015 року в нього діагностували рак нирки, пухлину видалили, здоров’я йшло на поправку, але 2020-го хвороба знову дала про себе знати. Водночас зірка не сумує, проходить терапію і сподівається, що зможе побороти онкологію.

Дольф Лундгрен — символ мужності та сили, надихаючий зразок успіху. Відданий своїм переконанням актор демонструє, що сміливість і стійкість — ключі до досягнення висот у житті.

Позначки:, , , , , , , , , , ,
close