Безвихідь і все тут: 10 перевірених способів прогнати тяжкі почуття

Кожна людина хоча б раз у житті переживала період апатії, втрату віри в щасливий результат подій. Кожен може з цими почуттями впоратися, використовуючи перевірені способи. Рекомендації, як подолати безвихідь, дали оратор Дейл Карнегі, психолог Віктор Франкл і підприємець Джеймс Альтушер.

Як прогнати тяжкі почуття? Щоб позбутися безвиході, визнайте проблему, проведіть медскринінг, займіться спортом, медитацією, ведіть органайзер, поставте мету, виробіть нові звички, знайдіть хобі, освойте духовні практики, створіть домашній комфорт, використовуйте силу мистецтва, допомагайте людям.

Визнайте проблему

Що таке безвихідь? Це стійке відчуття неможливості досягнення результату в будь-якій справі, що тягне за собою відчуття розпачу, спустошення, зневіри і пригніченості. У моменти безвиході людина втрачає перспективу домогтися бажаного, оскільки визнає силу обставин і власну слабкість перед ними.

Зазвичай воно виникає після втрати чогось цінного в житті (руйнування стосунків, насильство, знищення будинку, розпад життєвого укладу). Перший крок на шляху подолання безвиході — визнати проблему і почати її позбуватися.

Проведіть медичний скринінг

Однією з причин занурення в стан безвиході можуть бути проблеми зі здоров’ям. Сильний стрес його остаточно підірвав, хронічні запалення, авітаміноз, дисбаланс гормонів разом накинулися на обм’якле тіло.

Пройдіть повне медичне обстеження, отримайте курс терапії, гарненько відпочиньте і поверніться до задовільного стану здоров’я, щоб рухатися далі.

Займіться спортом, медитуйте

Найшвидшим та найефективнішим способом боротьби з безвихіддю стане робота з власним тілом і диханням. Регулярні спортивні тренування, прості щоденні медитації та дихальні практики благотворно впливають на фізичний та емоційний стан людини.

Спорт, медитації та правильне дихання змусять пишатися собою. Качайте прес, практикуйте шавасану і пранаяму і здивуєтеся, який прекрасний світ навколо. Вони не тільки тренують тіло, роблячи його сильним і здоровим, а й позитивно впливають на мозкову діяльність, розумові процеси, рівень гормонів у крові та настрій людей.

Ведіть органайзер, поставте мету

Саме цілі наповнюють життя особливим сенсом. Так вважає психолог Віктор Франкл, колишній в’язень табору в Аушвіці та автор книжки «Сказати життю ‘Так!’: психолог у концтаборі». Візьміть до уваги поради того, хто знає, як вижити в будь-якій «м’ясорубці».

Дейл Карнегі, мотиваційний оратор і автор книжки «Як перестати турбуватися і почати жити», рекомендує робити одну справу за одну одиницю часу, щоб не надірватися й отримати задоволення від результату. Завдяки органайзеру в красивій обкладинці, новій меті та чіткому плану можна впорядкувати життя і зробити його цікавим і насиченим.

Виробіть нові звички

Досить, як ослик, ходити по колу. Набридлий маршрут, старі смакові звички, запраний гардероб і коло людей потрібно періодично змінювати. Безвихідь — це безпорадність у крайній стадії, але кожен точно в змозі заварити собі не каву, а трав’яний чай, з’їсти на вечерю не котлету, а смачний салат.

Знайдіть хобі

У вільний час скролите стрічку «Інстаграм»? Джеймс Альтушер, підприємець і автор книги «Обери себе!» вважає це вкрай шкідливою звичкою. Спробуйте знайти для себе більш цікаве заняття:

  • Опануйте мистецтво каліграфії.
  • Навчіться розписувати тіло хною в техніці мехенді.
  • Встаньте на кайт.
  • Пишіть музику, грайте на гітарі.

Нове хобі не тільки відверне від сумних думок, а й подарує сенс жити далі. Насолоджуйтеся процесом і не женіться за результатом.

Освойте духовні практики

Релігія і духовність наповнюють життя сенсом, допомагають піти від самотності. Той, хто наповнений зсередини, ніколи не буде самотній. Завдяки читанню книжок, молитов і прагненню до життя в гармонії зі світом людина набуває сили, сенсу і відчуття того, що все відбувається не даремно. Духовно розвиненій людині простіше пробачити і прийняти себе та інших людей. Разом з образою піде і відчуття безвиході.

Створіть домашній комфорт

Хочете відволіктися від сумних думок? Затійте генеральне прибирання або ремонт. Усі думки, час і ресурси будуть спрямовані на них. Вважається, що є тонкий зв’язок між зовнішнім і внутрішнім світом. Навівши порядок і забезпечивши комфорт зовні, ми створюємо його і всередині себе. Викиньте мотлох, відмийте вікна, почистіть килими, штори та меблі. Відчуйте, як у дім вливається нова енергія. Відчуйте її всередині себе і насолодіться відчуттям.

Використовуйте силу мистецтва

Думаєте, що перегляд театральної вистави — це марна трата часу? Помиляєтеся. Відвідайте живий концерт, виставу, фестиваль талантів, відчувши ту неймовірну енергію, яка йде від учасників заходу до глядача. Цей потужний добровільний енергообмін стане величезною силою. Наситьтесь нею, щоб оживити своє життя, знайти сили і сенс іти далі.

Допомагайте оточуючим

Коли наблизитеся до одужання від безвиході й апатії, зможете ділитися енергією з іншими людьми. Допоможіть другу з прибиранням у саду, посидьте з дітьми подруги, поки вона на манікюрі. Нагодуйте домашніх тварин і допоможіть літній сусідці з купівлею продуктів. Згадайте Ніка Вуйчича, який активно допомагає людям і вчить їх не здаватися. Станьте як Нік або виростіть із себе нову легенду.

Безвихідь не вирок. Спробуйте десять способів позбавлення від тяжких почуттів. Знайдіть новий сенс, щоб знову відчути смак життя і насолоджуватися кожним його моментом.

Позначки:, , , , , , , ,
close