Безбарвна хна для волосся: користь, особливості застосування та можлива шкода

Хна — це лікувальний і косметичний продукт. У традиційній медицині хна відома як в’яжучий, проносний і абортивний засіб. Є дані про те, що хна може зменшити ріст пухлин, зняти спазми і запалення, полегшити біль, пише WebMD. Широко використовується в косметичних цілях, насамперед для волосся і шкіри голови.

Що дає безбарвна хна для волосся? Безбарвна хна не містить жодного пігменту і не змінює відтінок пасом, але чинить на них позитивну дію. Натуральне листя рослини багате білками й антиоксидантами, які підтримують здоров’я волосся.

Хна має протигрибкові властивості, що робить її корисною для тих, хто має проблеми з лупою та випадінням волосся. Засіб допомагає зменшити передчасне посивіння волосся, тому що він багатий на дубильні речовини, пояснює Ширін Мехротра. Хна містить вітамін Е, який пом’якшує волосся, надає йому блиску.

Що лікує безбарвна хна? Хна має антибактеріальні властивості, тому використовується для лікування дерматологічних захворювань, включно з себорейним дерматитом і грибковими інфекціями, пише Сахель Асгарі. Порошок допомагає зняти почервоніння і позбутися свербежу при дерматитах, знімає запалення і допомагає в лікуванні лупи. Його використовують для полоскання порожнини рота за стоматиту.

Що більше псує волосся — хна чи фарба? За розумного використання обидва засоби безпечні для волосся. Неякісна хна з добавками і хімікатами шкідлива для волосся і шкіри голови, як і фарба з окислювачем.

Продукти з хни часто містять забруднювальні речовини через відсутність контролю якості. Ці забруднювальні речовини спричиняють алергію і незворотні рубці. Людям із сухим і кучерявим волоссям не слід використовувати хну без натурального зволожувального засобу, оскільки це може посилити сухість, призвести до ламкості волосся.

Випадкове проковтування хни потребує негайної медичної допомоги. Це тягне за собою розлад шлунка, некроз м’язів, ниркову недостатність, руйнування еритроцитів (гемолітична анемія) і смерть.

Як застосовувати безбарвну хну

Хну зазвичай використовують у вигляді порошку, змішаного з водою. Потім суміш наносять на сухе волосся і шкіру голови.

Поради щодо використання хни

Купуйте порошок хни в аптеках або спеціалізованих магазинах. Вибирайте засоби без добавок і додаткових інгредієнтів. Підготуйте зручний посуд для змішування хни. Виберіть керамічну тарілку або чашку. Не використовуйте залізний посуд, щоб уникнути зміни властивостей порошку.

Обов’язково наносьте засіб на волосся тільки в рукавичках. Воду в порошок додавайте поступово та ретельно розмішуйте. Суміш має бути густою, як тісто для млинців. Додайте в суміш компонент для зволоження. Це може бути яєчний жовток, йогурт, гель алое вера або інші інгредієнти. Накрийте тарілку і поставте на кілька годин у холодильник. Потім нанесіть на пасма, залиште на годину і змийте.

Способи застосування хни

Класична маска для зміцнення і блиску волосся — це порошок хни з водою. Дайте суміші постояти 15 хвилин, потім нанесіть на волосся і потримайте від 30 хвилин до 2 годин. Змийте теплою водою.

Як мити волосся безбарвною хною? Змішайте 2 ст. л. хни з 0,5 л теплої води. Дайте настоятися 40 хвилин, потім процідіть. Отриманим настоєм помийте волосся і залиште висихати. Цей засіб надає пасмам блиск і робить їх більш гладкими.

Щоб приготувати зміцнювальну маску, в порошок хни додайте порошок гірчиці та розбавте теплою водою. Перемішайте і дайте настоятися 15 хвилин. Густу суміш нанесіть на волосся і залиште на 30 хвилин. Змийте теплою водою. Маска покращує мікроциркуляцію крові та зміцнює волосся.

Щоб приготувати маску для надання волоссю об’єму, візьміть 100 мл кефіру і додайте 2 ст. л. порошку хни. Перемішайте і дайте настоятися 15 хвилин. Потім нанесіть на волосся і залиште на 1 годину. Змийте теплою водою. Волосся стане більш об’ємним і блискучим.

Хна — рослина, яку здавна використовують як натуральний барвник і лікарський засіб. Її протигрибкові та антимікробні властивості корисні для волосся та шкіри голови, особливо для боротьби з тьмяністю та лупою. Однак хна має властивість сушити волосся і потребує обережності. Додавайте в хну інгредієнти для зволоження волосся, щоб уникнути цього ефекту.

Увага! Матеріал має лише ознайомчий характер. Не слід вдаватися до описаних у ньому методів лікування без попередньої консультації з лікарем.

  1. Henna — Uses, Side Effects, and More // WebMD. — Режим доступу: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-854/henna
  2. Сахель Асгарі, Мохсен Есфандбод, Марьям Хагшомар. Гемоліз, спричинений хною, та гостра травма нирки у 85-річного чоловіка; звіт про випадок // PubMed. — 2020. — 8(1):e82. — Режим доступу: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33244517/
  3. Shirin Mehrotra. Користь хни для волосся: як отримати багаті каштанові локони // Healthline. — 2021. — 23 березня. — Режим доступу: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/henna-benefits-for-hair

Рецензент — лікар вищої категорії Михайленко Людмила Анатоліївна

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , , , ,
close