5 способів боротися з ревнощами у стосунках

Як позбутися ревнощів? Замість сцени ревнощів зніміть емоційне напруження, усвідомте, що джерело ревнощів у вас самих, зосередьтеся на найкращому у своїй парі, цінуйте себе, вгамуйте почуття власництва.

Зніміть емоційне напруження

Як проявляються ревнощі? Прояви ревнощів залежать від стадії цього почуття (від легкої до патологічної) і можуть виражатися в такому:

 • хворобливі переживання, видимі чи невидимі, якщо партнер виявляє найменшу зацікавленість особою протилежної статі;
 • перевірка телефону, комп’ютера партнера (дзвінки, СМС, листи, соцмережі);
 • контроль місцезнаходження;
 • перевірка кишень, сумок, машини, одягу;
 • контроль списання з банківських карт.

І це ще не повний перелік. Ревниві люди напрочуд винахідливі. Коли відчуваєте, що захльостує хвиля ревнощів, стримайте емоції, щоб обійшлося без скандалу. Для цього зніміть емоційне напруження:

 • глибоко і повільно дихайте, поки не заспокоїтеся;
 • порахуйте до тисячі;
 • якщо є можливість, кричіть, бийте подушку;
 • танцюйте, кривляйтеся;
 • прийміть контрастний душ.

Ці дії допоможуть заспокоїтися і позбутися негативних думок. Коли буря всередині вляжеться, поговоріть із партнером, що вас так схвилювало і чи були для цього підстави. Переконайтеся, що приводів для ревнощів не було.

Усвідомте, що джерело ревнощів — це ви

Тверезо погляньте на ситуацію і розкрутіть ланцюжок подій, поставивши собі деякі запитання і чесно на них відповідаючи:

 1. Чим були викликані ревнощі востаннє?
 2. Це реальний привід чи ваші вигадки?
 3. Навіщо ви все це вигадуєте?
 4. Ревнуючи, ви щасливі?
 5. Вашому партнеру подобається, коли ви його ревнуєте?

Усвідомте, що джерело ревнощів — це не провокаційна поведінка партнера, а ваші думки і почуття. Провідні почуття у стані ревнощів — страх і гнів, зазначає психолог Ізард Кррол у книзі «Психологія емоцій».

Ви самі вигадуєте привід для ревнощів з різних причин. Це може бути:

 • страх втратити стосунки;
 • невпевненість у собі;
 • егоцентризм;
 • брак любові в дитинстві;
 • установки з дитинства;
 • негативний минулий досвід;
 • власне почуття провини.

Ревнощі викликають деструктивні почуття, а вони визначають наші дії та досвід, нагадує психологиня Олександра Строгонова. Тому негативні думки треба переробляти на позитивні. Розберіться в причині ревнощів і позбудьтеся кореня зла. Якщо не виходить самостійно, зверніться до психолога

Зосередьтеся на кращому в парі

Як перестати ревнувати хлопця? Для цього зосередьтеся на найкращому у вашій парі, цінуйте себе, вгамуйте почуття власництва.

Дивно мучити себе переживаннями про можливу зраду партнера, думати про погане, якщо насправді це не відбувається і немає жодних передумов, крім недовіри та страху. У такій ситуації може спрацювати ефект Пігмаліона, і ваші очікування збудуться.

Глибинне почуття ревнощів є руйнівним. Воно сприяє виникненню ненависті, попереджають автори статті «Ревнощі як психологічний бар’єр у стосунках». Поки все не зайшло надто далеко, перенесіть фокус своєї уваги з підозр і переживань на те хороше, що є в парі.

Бережіть кохання, довіряйте партнеру і будьте впевнені: якщо коли-небудь він вирішить зрадити, то ви ніяк не зможете перешкоджати цьому шпигунством, контролем та іншими хитрощами. Навпаки, це вбиває почуття і підштовхує до зради.

Цінуйте себе

Людина з низькою самооцінкою не може повірити, що її люблять, боїться втратити стосунки та ревнує. Її ревнощі можна порівняти із заздрістю. У чому вона відчуває свою ураженість, до того й ревнуватиме. Якщо чоловік мало заробляє, а його жінка спілкуватиметься із більш заможною людиною, він ревнуватиме. Якщо дружина — домогосподарка, вона ревнуватиме чоловіка до бізнес-леді.

Безпідставні ревнощі — це маніпуляція, бажання контролювати життя партнера. На жаль, це не призводить до зростання ні вас, ні вашої другої половинки. Навчіться цінувати себе, свою унікальність на будь-якому етапі життя. Випишіть на аркуш паперу в стовпчик те, що подобається і не подобається вам у вашій зовнішності.

Ще два стовпчики — позитивне й негативне в характері та здібностях. Тоді побачите, що вас є за що любити й цінувати. Якщо негативного забагато, ви справді не любите себе, і вам потрібна допомога фахівця. Якщо партнер обрав вас, значить ви цього варті й маєте все, щоб бути для нього найкращим супутником або супутницею.

Приборкайте почуття власництва

Якщо ви маєте гіпертрофоване почуття власництва і серйозно вважаєте, що партнер належить тільки вам, запитайте себе, чи можете ви існувати тільки вдвох, ні з ким більше не спілкуючись? Чи могли б ви відмовитися від усіх друзів, родичів заради партнера? Навіть якщо відповідь позитивна, до чого такі жертви? Можна жити разом, при цьому маючи певне коло спілкування та особисті інтереси. Це необхідний баланс.

У кожного в парі має бути особистий простір. Це правило комфортного життя. Якщо хтось, нехай навіть кохана людина, безцеремонно вторгається в нього, це призводить до нервозності та бажання позбутися контролю.

Щоб не ревнувати й не заздрити, зверніть увагу на себе, любіть і покращуйте власну персону. А свої почуття до партнера проявляйте тільки за допомогою знаків любові.

Позначки:, , , ,
close