5 головних грецьких секретів краси, які має знати кожна

Стародавні греки були великими шанувальниками зовнішньої краси і постійно шукали нові способи, як примножити свою привабливість і зберегти молодість.

У своєму Intagram-блозі експертка з фейс-йоги Тетяна Карпова поділилася кількома рецептами, якими користувалися стародавні греки і які будуть корисними сучасним жінкам.

«Мало хто замислюється, але багато в чому наші сьогоднішні рецепти краси запозичені саме у греків.

Косметика була важливою частиною життя і культури в Стародавній Греції. Слово «косметика» має грецьке походження і буквально перекладається як «мистецтво прикрашати», — пише фахівець (тут і далі орфографію і пунктуацію автора збережено — прим. ред.).

Як відомо, більшість косметичних продуктів у Стародавній Греції були зроблені з інгредієнтів, знайдених у їхньому природному середовищі. Наприклад, оливкова олія і мед.

«Стародавні греки створили безліч своїх продуктів для догляду за шкірою і лікування, використовуючи місцеві, натуральні інгредієнти. Вони робили лосьйони, що пом’якшують шкіру, з комбінації олій і трав», — пише Тетяна Карпова.

5 рецептів краси зі Стародавньої Греції

  • Паста з ягід

На думку гречанок, один із найпопулярніших методів надання обличчю молодості та сяйва полягає в тому, щоб протерти пасту свіжих ягід і змішати її з молоком.

«Пасту наносили на обличчя і залишали вбиратися протягом кількох годин перед видаленням.

За деякими даними саме грецькі жінки винайшли концепцію маски для обличчя», — каже фахівець.

Гречанки вірили, що саме завдяки таким водним процедурам шкіра омолоджується, стає більш захищеною від сонця. Трав’яний збір готувався з різних трав, а також до нього додавалася морська сіль.

Греки в основному використовували сіль для прийняття ванн, а також змішували її з оливковою олією. Така процедура дарувала шкірі м’якість і еластичність, зцілення, живлення та омолодження.

Мед дуже широко використовували в давньогрецьких косметичних процедурах, він був одним з основних компонентів для догляду за шкірою.

Про приголомшливі властивості меду знаємо і ми, адже мед має:

  • зволожувальні;
  • антибактеріальними;
  • протигрибковими властивостями.

Греки змішували мед з оливковою олією і молоком, наносили таку суміш на тіло. Завдяки цьому складу шкіра грекинь була завжди м’яка і природного рожевого кольору.

Оливкова олія — це універсальна косметика Стародавньої Греції.

«Гречанки використовували його як у чистому вигляді, так і змішуючи з іншими компонтентами. Наприклад, при з’єднанні з морською сіллю виходив чудовий пілінг.

А для зміцнення волосся олію просто втирали масажними рухами в шкіру голови», — ділиться фахівець.

  • Лимонний сік з медом

Світлий тон шкіри тоді був ознакою високого становища і достатку. У Стародавній Греції домагалися такого відтінку за допомогою цитрусових, які ростуть там удосталь.

«Для того, щоб освітлити шкіру, необхідно було нанести на обличчя лимонний сік у поєднанні з медом у рівних пропорціях.

Такий склад добре освіжає шкіру, пом’якшує і відбілює», — ділиться експерт.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , ,
close