Чому кішки бояться пилососа?

Чому кішки бояться пилососа? - Ветеринар

Напевно ви бачили, що ваша кішка не поділяє хазяйської пристрасті до багатьох домашніх приладів. Міксери, комбайни для кухні, фени, вентилятори, але індивідуальним рядком, зрозуміло, стоїть найстрашніший, найгучніший і найсуворіший агрегат у будинку — пилосос.

Чому кішки бояться пилососа? - Ветеринар

Чому він так лякає пухнастих вихованців? І що можна зробити, щоб тварина була спокійною, а будинок — чистим?

Як з’ясувати, що ваша кішка налякана?

Власною поведінкою вихованець дасть зрозуміти, що сильно схвильований. Ось ознаки, які красномовно говорять про це:

  • шерсть стоїть дибки;
  • зіниці сильно розширені;
  • тварина намагається сховатися в поганодоступному місці;
  • кіт шипить або голосно нявкає;
  • намагається подряпати або вкусити власника, якщо той хоче взяти тварину на руки.

Причини складних взаємин котів і пилососів

Існує кілька причин, через які вихованці намагаються зникнути за найменших симптомів появи суворого ворога.

  • Шум. Потрібно погодиться, якщо поруч із вами пронесеться поїзд або пролетить літак, ви це відчуєте. Але оскільки ви знаєте, що небезпеки транспорт не становить, ви не станете ховатися під диван. Для кішок шумовий рівень, що виходить від пилососа, перевищує рівень спокою і комфорту, тому тварина погано реагує на техніку і намагається піти від об’єкта подалі. Увімкнений пилосос працює на частоті в 80 децибел, це викликає сильну вібрацію барабанних перетинок тварини, а одночасно з цим відчуття болю. Часто вихованці стають дезорієнтованими.
  • Вібрація . Кішки вміють не тільки чути, а й сприймати вібрації. На лапках є спеціалізовані рецептори, які допомагають тваринам фіксувати зміни в просторі та відчувати навіть маленькі коливання. Пилосос вібрує дуже сильно й активно, це спонукає тварину реагувати на те, що відбувається. Часто найправильніше рішення — забратися подалі від джерела вібрації.
  • Страх перед маловідомим предметом. Напевно ви прибираєте квартиру не щодня. І найімовірніше, пилосос не стоїть на найвиднішому і найпочеснішому місці у Вас в будинку. Дуже багато часу тварина не стикається з машиною, тому рідкісні і раптові зустрічі змушують кота нервувати.
  • Деякі кішки бачать у пилососі суперника, а не агрегат, що загрожує життю. Може, ви бачили і подібних звірів, які залишаються в кімнаті з машиною, встають на диби, ставлять хвіст трубою і навіть намагаються нападати на джерело хвилювань, не звертаючи уваги на те, що коту дуже страшно. Вихованці сприймають рухи машини як зазіхання на їхню територію і готові відстоювати власні права на землі.
  • Іноді в тому, що кішка боїться пилососа, винен сам господар, який жартома заради вирішив почистити не тільки підлогу, а й пухнастого вихованця. Зрозуміло, ці дії не можуть порадувати кота. Якщо ви в цей момент відчуваєте веселощі, то тварина відчуває страх. Нічого дивного, що під час наступних зустрічей вона воліє заздалегідь забратися з поля зору неприємного агрегату.

Ще одна проблема, яку виділяють фахівці, більше стосується господарів старих моделей пилососів. Під час роботи вони не тільки всмоктують пил, що знаходиться на килимі, а й піднімають його. Дрібні частинки подразнюють слизову тварини і заважають нормальному диханню.

Якщо ви бачили, що кіт під час прибирання починає чхати, найімовірніше, виною буде власне піднятий у повітря пил.

Позначки:, , , ,
close