Більмо на оці у кішки лікування

Дуже часто ветеринарні фахівці зустрічаються з діагностуванням лейкоми (більма) на оці у пацієнтів. Патологічний процес вважається прямим свідченням початку процесу запалення в прозорому шарі для захисту очного яблука – рогівці.

Зневажливе ставлення до захворювання і несвоєчасно надана допомога, призводять до великих порушень у кішки у вигляді сліпоти або ж повного випадання очного яблука.

Лейкома або більмо, вважається помутнінням очної рогівки з утворенням рубця. Розвиток лейкоми спровоковано такими негативними факторами як термічні і хімічні опіки, реакції алергічного типу, травми механічного характеру. Сполучна тканина білого кольору починає розростатися після пошкодження, порушує зір кішки і може привести до повної сліпоти.

Червона ганчірка у кішки, як і У інших тварин, ділиться на більше десяти видів. Залежить це від місця розташування білої плівки. Розрізняють периферичну лейкемію, яка охоплює край ока (порушується зір периферичного типу), а ще центральну (розвивається в самому центрі) і тотальну (що вражає всю зорову поверхню).

Процес запалення, що розвивається при лейкомі, виявляється основою піднесення рубця над рогівкою.

Причини виникнення каламутній плівки на оці

Запалення рогівки з утворенням рубця з’являється при впливі самих різних патологічних факторів. На практиці ветеринарних лікарів існують випадки внутрішньоутробного утворення лейкоми у маленьких кошенят, при інфекціях у самої вагітної кішки.

Головні причини більма на оці:

 • ендокринні патології організму (цукровий діабет);
 • механічні травми ока;
 • порушення гігієни при утриманні вихованця; ;
 • дегенеративні процеси в очному яблуці; , викликані бактеріальної, вірусної або ж грибкової природою.

Крім цього, є ряд хвороб, що вражають саме око у кішок, що в результаті призводить до утворення лейкоми. Виділяють ряд ключових захворювань:

 1. Ядерний склероз-зміна щільності прозорого ядра лінзи при старінні, отличительно для літніх тварин. Ядерний склероз спровокований дуже великим стисненням старих волокон лінзи в ядрі і подальшим розвитком нових. Нове щільне волокно призводить до сильного розсіювання потоку світла. — серйозне захворювання, діагностується не тільки у старих кішок, але і зустрічається у молодих. Розвиток катаракти здебільшого спровоковано цукровим діабетом і паразитарними инвазиями. — патологічний процес, для якого отличительно тиску всередині очного яблука. При цьому істотно порушується робота всіх функцій очі. Він збільшується в розмірі, з’являються сильні відчуття болю, вихованець примружує очей, рогівка стає каламутним. Також відзначаються набряклі явища століття, спостерігаються крововиливи в білковій оболонці. — патологія, що з’являється при патологічних процесах запального характеру в оці через попадання чужого тіла в око або ж через реакцій алергічного типу. Особливостями характерного запалення кон’юнктивального мішка вважається накопичення неординарною рідини в області зовнішньої оболонки ока.
 2. Уевіт-це запалення судинної частини оболонки ока. Для цієї хвороби отличительно розвиток сильних відчуттів болю, блефароспазму, помутнінням рідин в очному яблуці. Запізнилося лікування уевіта призводить до розвитку спаєчних процесів, катаракті, глаукомі і сліпоті. Головна причина розвитку уевіта у домашніх кішок до сих пір не визначена. — запалення конкретно самої рогівки, що розвивається на тлі хвороб інфекційного характеру. Найчастіше кератит діагностують при супутніх системних інтоксикаціях організму і кон’юнктивітах.

Симптоматика і діагностика захворювання

При утворенні більма, у кішки зустрічається ряд відмінних симптомів, але основним вважається дуже високе виділення слізного секрету з виводить каналу. Червона ганчірка в частоті випадків діагностують після механічних травм, ускладнених патогенною бактеріальною мікрофлорою.

У куточках очей вихованця зустрічається накопичення нестандартного ексудату гнійного характеру. Відтінок рогової оболонки змінюється, а структура ставати шорсткою. Характерними симптомами утворення лейкоми у кішок вважаються:

 • виражене помутніння рогівки (утворюється своєрідна пляма, що зникає протягом декількох діб);
 • виділення секрету з області поразки;
 • велике зменшення зору у кішки;
 • тварина намагається уникати яскравого сонячного світла, ховаючись в темні кути;
 • рогівка змінює власний колір, набуваючи специфічну жовтушність.

При знаходженні плями на оці у власного вихованця не рекомендується займатися самолікуванням. Важливо звернутися до майстра професіоналу для призначення лікування. Перш за все, під час відвідування лікаря проводитися загальний клінічний огляд і призначаються відповідні лабораторні та інструментальні аналізи:

 • аналіз крові на серологію (розкриття герпесвірусної інфекції, часто призводить до розвитку кон’юнктивіту);
 • прокол очного яблука – парацентез) — потрібне дослідження при підозрі на серйозні захворювання ока;
 • дослідження слізного секрету-проводитися з метою діагностування наявності бактеріальної або ж патогенної грибкової мікрофлори.

Якщо знадобиться проводитися електроретінографія, яка дозволяє оцінити положення нестандартного шару (ретини) і визначати відшарування. Серйозні ураження очного яблука припускають застосування ультразвукового дослідження

Терапія

Лікування більма на оці у кішки передбачає всеосяжний підхід. Величезне значення при підрахунку курсу терапії має постановка діагнозу (постановка головного захворювання). Має велике значення стадія хвороби і попередня клінічна картина.

Оперативне діагностування та надання першої допомоги кішці визначають подальшу тактику. У переважній більшості це консервативна терапія з використанням медичних препаратів.

Важкі випадки, що супроводжуються серйозною симптоматикою і ускладненнями, припускають втручання хірургічним шляхом. При проведенні операції лікар акуратно прибирає з’явилася плівку, замінюючи ділянку який вражений рогівки штучними тканинами.

Лікування більма на оці у вихованця медикаментозними засобами включає:

 • гарне очищення уражених ділянок рогівки спеціалізованими дезінфікуючими препаратами;
 • застосування протибактеріальної мазі в область нижньої повіки;
 • введення знеболюючих ліків у вигляді крапель;
 • закопування крапель, часто застосовуються в області офтальмології для усунення симптоматики;
 • Промивання ураженого ока антисептиками, що знімають запалення і відчуття незручності.

Лікувати лейкоз можна лише в лікуванні в комплексі з використанням методів доказової медицини і народних методів. Обов’язково потрібно згадати, що настої і відвари лікарських рослин для очищення ураженого ока кішки можна застосовувати виключно після консультації з лікуючим ветеринаром і в комплексі з медикаментозними препаратами. Можна застосувати живицю з ялицевого дерева, чистотіл в суміші з прополісом, відвар ромашки та календули.

Заходи профілактики

Позбутися повністю від більма на оці у кішки виходить не завжди. Все може залежати від ступеня захворювання і факторів, що спровокували захворювання. У силах власника кішки уникнути розвитку небезпечної патології. Щоб це зробити потрібно систематично проводити огляд очей на наявність виразок, травм або ж дрібних пошкоджень.

Уникнути розвитку більма на оці, спровокованого інфекційними захворюваннями, можливо, якщо проводити своєчасну імунізацію кішки згідно календаря щеплень. Профілактика передбачає раннє лікування бактеріальних і грибкових інфекцій у кішок на шкірному покриві або ж в області голови і вух.

Харчування кішки має бути збалансованим, насиченим вітамінними і мінеральними комплексами. Потрібно пам’ятати і про постійні профілактичних оглядах у лікуючого ветлікаря.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close